Komunikaty PR

Strategia Warszawa 2030: miasto zwarte i otwarte

2021-05-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Strategia Warszawa 2030: miasto zwarte i otwarte

 

Światowy trend to poszukiwanie mieszkania jak najbliżej centrów miast i korzystanie z ich dobrodziejstw – gastronomii, teatrów, kin, nawet kosztem kompaktowych mieszkań i gęstej zabudowy.

 

Według założeń Strategii Warszawa #2030, określającej politykę rozwoju stolicy, Warszawa, będzie stawać się miastem zwartym. To polityka odwrotna do tej, którą przyjęto w latach 70. i która prowadziła do „rozlewania” miasta. Warszawa jako miasto otwarte na świat ma być miejscem wyjątkowym i stanowić ważny węzeł sieci europejskich metropolii. Jednym z celów strategicznych jest zapewnienie wygodnego życia i działania w tak dużym mieście poprzez zachowanie równowagi między wielkomiejskością i stołecznymi funkcjami, a środowiskiem życia mieszkańców. „Chodzi o umożliwienie mieszkańcom zaspokajania codziennych potrzeb, czyli zapewnienie podstawowych usług, miejsc pracy i spędzania wolnego czasu, blisko domu”- napisano w dokumencie, w którym wzięto pod uwagę prognozy demograficzne, nie tylko do 2030 roku, ale i w latach kolejnych.

W sąsiadującej ze Śródmieściem warszawskiej Woli, w rejonie ronda Daszyńskiego i ulicy Towarowej, powstaje biznesowe centrum Warszawy. Określenie „rośnie” byłoby bardziej na miejscu, bo w perspektywie kilku najbliższych lat Wola zyska kilkanaście wieżowców, w tym najwyższy budynek nie tylko w Polsce, ale i w całej UE – Varso Tower, który będzie miał 230 m.

Jednym z najwyższych budynków o charakterze multifunkcyjnym, jest budowany obecnie trójgłowy wieżowiec Bliska Wola Tower. Zaprojektowano w nim zarówno przestrzeń mieszkaniową z 482 lokalami, jak też biurową oraz handlowo-usługową. Część biurowo-apartamentowa, gdzie znajdzie się 170 apartamentów i 380 biur, będzie miała odrębną od części mieszkalnej klatkę schodową z windami, reprezentacyjnym hallem i  recepcją. To rozdzielenie funkcji budynku podoba się klientom, którzy chętnie kupują tu biura i apartamenty. W wieżowcu będzie także czterokondygnacyjny garaż i 27 lokali usługowych. Trzy czwarte powierzchni mieszkaniowej w Bliskiej Woli Tower zajmują lokale o metrażu od 40 do 147 m kw. Blisko 26 proc. ogółu powierzchni w budynku to mieszkania o małym metrażu i właśnie te, prawie wszystkie, udało się sprzedać w pierwszej kolejności. Podobnie jak lokale znajdujące się w części apartamentowej.

- Z uwagi na rekordowo niskie stopy procentowe klienci postrzegają mikroapartamenty jako dobrą lokatę. Małe mieszkanie kosztuje mniej a jego wielofunkcyjność można osiągnąć nie tylko poprzez większy metraż. Zauważają to producenci mebli, nie tylko na całym świecie ale i w Polsce, którzy przestawiają się na produkcję kolekcji mebli mniejszych i urządzeń dostosowanych do małych mieszkań lub przestrzeni – uważa Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Popyt na kompaktowe mieszkania w Warszawie potwierdzają dane Narodowego Banku Polskiego. Deweloperzy budują tu coraz więcej małych mieszkań, a i tak jest ich za mało. Wzrost zainteresowania niewielkimi mieszkaniami NBP notuje od 2013 r. Wówczas lokale o powierzchni nieprzekraczającej 40 m kw. stanowiły tylko 13 proc. transakcji, potem wartość ta rosła, by w 2018 osiągnąć nawet 25 proc. To doprowadziło do wyprzedania się niewielkich mieszkań, a deweloperzy nie nadążali z budową kolejnych. W ofertach takie lokale stanowiły tylko 11,5 proc., co świadczy o tym, że popyt przewyższał podaż. Na rynku wtórnym również brakuje małych mieszkań a duże trudno jest sprzedać. Z badania ankietowego przeprowadzonego przez NBP wśród deweloperów wynika, że około jedna czwarta lokali kupowana jest z przeznaczeniem na wynajem.

Bliska Wola Tower wkrótce ukaże swoje prawdziwe oblicze - przeszklone elewacje, które będą jednocześnie panoramicznymi oknami luksusowych apartamentów, oferujących rozległy widok na miasto. Wieżowiec jest zwieńczeniem Osiedla Bliska Wola - w obrębie ulic Kasprzaka, al. Prymasa Tysiąclecia i Ordona - zwycięzcy rankingu „TOP 10 najlepszych osiedli mieszkaniowych”  i hitu sprzedaży od 2017 roku. Osiedle jest już dzisiaj prawie w całości zamieszkałe. Z jednej strony odpowiada specyfice tej części miasta, tej dzielnicy, przestrzeni tworzonej zgodnie ze strategią rozwoju stolicy a zarazem jest przestronne i funkcjonalne, ma własną strukturę: ulice, zielone patia, plac z fontannami, place zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, badmintona i tenisa stołowego. Mieszkańcy podkreślają, że bardzo dobrze się tu czują, odpowiada ich potrzebom – łączenia pracy, spędzania wolnego czasu i korzystania z podstawowych usług.

- Jestem przekonana, że Osiedle Bliska Wola, po zakończeniu prac, będzie jednym z najbardziej popularnych i pożądanych do zamieszkania dla młodych ludzi miejsc w Warszawie. Swoje przekonanie opieram na tym, że wiem, jak starannie i z zachowaniem wszystkich, nawet najbardziej wymagających norm, zostało zaprojektowane, i wiem również jak wysoki jest standard powstających tam mieszkań - podkreśla Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

***

J.W. Construction jest jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. W ciągu 27 lat zbudował ponad 32 tys. mieszkań w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie. Aktywny jest także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdrój, Hotelu Dana w Szczecinie i aparthotelu Varsovia Apartamenty Kasprzaka oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.