Stres w szkole – jak sobie z nim radzić
Zbliżający się wielkimi krokami egzamin dojrzałości to jeden z najbardziej kluczowych momentów w karierze szkolnej każdego ucznia. Towarzyszący mu stres może przeszkodzić w osiągnięciu oczekiwanego wyniku na maturze, a następnie w trakcie egzaminów na studia. Dlatego ważne, by odpowiednio wcześnie oswoić się z tym zjawiskiem i zrozumieć jak sobie z nim radzić. Pomoże w tym dr Alicja Gniewek w trakcie kolejnego otwartego webinarium ADAMED SmartUP. Spotkanie online dla uczniów i studentów odbędzie się w najbliższą środę, 10 marca, o godz. 17.00.
Stresu nigdy nie unikniemy całkowicie. Spotykamy się z nimi w szkole, na studiach, w pracy, a także w domu i przed trudniejszymi rozmowami. Możemy jednak nauczyć się, jak poradzić sobie z jego negatywnym wpływem i co zrobić, by zamiast paraliżować, motywował nas do działania.
Okazją do poznania tajników radzenia sobie ze stresem będzie webinarium zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu naukowego ADAMED SmartUP. W trakcie webinarium problem zostanie potraktowany analitycznie – uczestnicy dowiedzą się, czym stres dokładnie jest oraz jakie czynniki go wywołują. Ponadto przedstawione im zostaną wskazówki dot. autoprezentacji oraz techniki zwalczania tremy podczas wystąpień publicznych.
Zajęcia poprowadzi psycholożka dr Alicja Gniewek, na co dzień współpracująca z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetem Otwartym. Dr Gniewek może pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu zajęć ze studentami, nauczycielami, przedstawicielami administracji i organizacji pozarządowych, w ramach, których rozwija z nimi umiejętności komunikacji, asertywności oraz zarządzania zespołem.
Spotkanie online potrwa 90 minut, z czego połowa będzie przeznaczona na sesję pytań i odpowiedzi dla uczestników. Jest ono skierowane głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale pozostaje otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Do wzięcia udziału wystarczy przeglądarka internetowa i link do spotkania organizowanego w aplikacji Microsoft Teams, dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku - https://cutt.ly/WzlemIg.

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

S. Cichanouska: Białorusini żyją jak w gułagach z czasów stalinowskich. Jednak nie poddają się mimo represji i brutalności reżimu
Przedstawiciele białoruskiej opozycji podkreślają, sytuacja w kraju jest bardzo poważna. Z jednej strony od niemal pięciu lat ludzie na Białorusi żyją jak w gułagach z czasów stalinowskich, doświadczają represji, są codzienne zatrzymania. – Co najmniej pół miliona ludzi musiało uciec z kraju – mówi agencji informacyjnej Newseria Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji, która w 2020 roku kandydowała na stanowisko prezydenta Białorusi.
Handel
Automatyzacja pomaga firmom budować przewagę nad konkurencją. Zwłaszcza wykorzystanie narzędzi sztucznej inteligencji

Firmy coraz chętniej inwestują w cyfryzację i automatyzację procesów, w tym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), co pozwala im oszczędzać czas, redukować koszty operacyjne i poprawiać jakość obsługi klienta. Nowoczesne narzędzia takie jak platforma FlowDog pozwalają relatywnie szybko i efektywnie kosztowo usprawniać procesy obsługi reklamacji, zleceń serwisowych czy analizę danych sprzedażowych. Eksperci podkreślają, że dobrze wdrożona automatyzacja może przynieść zwrot z inwestycji już w ciągu kilku miesięcy, zwiększając konkurencyjność firm na dynamicznie zmieniającym się rynku.
Handel
Odwetowe cła z UE na amerykańskie towary mogą być kolejnym etapem wojny handlowej. Następne decyzje spowodują dalszy wzrost cen

Komisja Europejska zapowiedziała nałożenie ceł na amerykańskie produkty w reakcji na wejście w życie ceł USA na stal i aluminium. Unijne cła o wartości 26 mld zł wejdą w życie 1 kwietnia, a w pełni zostaną wdrożone od 13 kwietnia. Donald Trump już zapowiada, że na to odpowie. – Wchodzimy w etap wojny handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi i na pewno będziemy świadkami wielu takich odwetów z każdej strony – ocenia europosłanka Anna Bryłka.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.