Sukces Chains of Fury na Kickstarterze!
W trzy tygodnie od startu kampanii na Kickstarterze, gra Chains of Fury, z portfolio wydawniczego Gaming Factory, osiągnęła główny cel zbiórki. Gracze z całego świata wpłacili łącznie 7,5 tys. EUR. Środki te pozwolą na rozwój projektu. Premiera gry zaplanowana jest na pierwszą połowę 2022 r. Tytuł w pierwszej kolejności pojawi się na PC, docelowo także na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Cobble Games.
- Bardzo się cieszę, że pomimo niesamowicie konkurencyjnej końcówki roku w branży gier wideo, Chains of Fury w trzy tygodnie osiągnęła swój pierwszy cel na platformie Kickstarter. Gracze wpłacili 7 500 EUR na rozwój naszego projektu. Zbiórka potrwa do 24 grudnia. Liczymy, że do tego czasu uda nam się zgromadzić jeszcze więcej środków na dodanie kolejnych funkcjonalności w grze oraz zapewnienie graczom jak najlepszego poziomu rozgrywki – mówi Kamil Koryszewski, Project Manager Gaming Factory. – Sukces cieszy tym bardziej, że dla Gaming Factory to pierwsza zbiórka na platformie Kickstarter. Zainteresowanie zbiórką przekłada się na promocję gry wśród nowych grup odbiorców, a to z kolei może mieć pozytywny wpływ na sprzedaż gry w przyszłości – dodaje.
Chains of Fury to metroidvania retro shooter w komiksowym klimacie. Tytuł nawiązuje do klasyki gatunku jak np. Duke, Quake, Unreal Tournament, czy Doom. Poza krwawymi potyczkami, na graczy czeka mnóstwo działań w terenie i zaskakiwania kosmicznych wrogów na różne sposoby. Gra zaoferuje do sześć zróżnicowanych światów.
- Fabuła przeniesie graczy do przyszłości pełnej sekretów, easter eggów i nawiązań do dzieł pop kultury. Głównym bohaterem będzie najemnik żądny zemsty. Chains of Fury zaoferuje możliwość rozgrywki jednoosobowej oraz wieloosobowej – w ramach split screen. Ten projekt ma w sobie wszystko, za co kochamy klasyczne strzelanki, a jednocześnie serwuje znane mechanizmy w zupełnie nowej odsłonie – dodaje Kamil Koryszewski.
Producentem Chains of Fury jest studio Cobble Games. Tytuł w pierwsze połowie 2022 roku zadebiutuje na PC, docelowo ukaż się także na Switchu, Xboksie oraz PlayStation.
W dniu rozpoczęcia kampanii na karcie Steam projektu udostępniono nowy zwiastun, w którym zaprezentowane zostały najbardziej efektowne fragmenty gry. Do pobrania jest również wersja demo. Wideo promocyjne tytuł – opublikowane przez amerykański serwis poświęcony grom IGN – uzyskało bardzo pozytywne opinie.
Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/gamingfactory/chains-of-fury

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.