Sukces sprzedażowy II etapu Osiedla Przy Jeziorach firmy More Place
Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W styczniu deweloper More Place z sukcesem zakończył sprzedaż II etapu inwestycji. Jednocześnie trwa budowa, która jest mocno zaawansowana. Na przełomie marca i kwietnia tego roku przedstawiciele dewelopera rozpoczną przekazywać klucze nabywcom.
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, powstaje nowa inwestycja deweloperska – Osiedle Przy Jeziorach. Realizacja projektu została podzielona na etapy, a pierwszy z nich przekazano mieszkańcom. Powstało tutaj 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali w dwóch wariantach metrażowych 109 i 112 m kw., a każdy z nich położony na dużej działce, 456-610 m kw. W tej części osiedla dwa ostatnie domy są na sprzedaż. Jeden z nich został wykonany w standardzie deweloperskim, dzięki czemu nabywca może wykończyć wnętrza według własnych preferencji stylowych i kosztowych. Natomiast drugi dom jest oddany „pod klucz”, a to znacznie skraca drogę od załatwienia wszelkich formalności mieszkaniowych do wprowadzenia się. – Oba lokale można zobaczyć, przyjeżdżając na osiedle przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu. Prosimy jedynie o wcześniejsze umówienie spotkania. Wizyta na inwestycji pozwala doskonale poznać lokalizację, bezpośrednie otoczenie, zobaczyć możliwości aranżacyjne domu, a także poznać przestronny ogród, który wielu naszych klientów przekonał do tego, by wybrać Osiedle Przy Jeziorach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
II etap osiedla sprzedany i…budowany
Przedstawiciel firmy jednocześnie informuje o zakończeniu procesu sprzedażowego II etapu osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali w wariantach powierzchni: 4 pokojowy - 111,47 m kw. oraz 5 pokojowy - 110,44 m kw. Każdy z nich, znajdzie się na dużej działce 456-610 m kw., co stanowi sporą przestrzeń wypoczynkową dla przyszłych mieszkańców. Co zdecydowało o tak pozytywnym odbiorze inwestycji? – Na co dzień mam kontakt mailowy i telefoniczny z klientami, a także podczas spotkań pokazowych. Rzecz jasna układ pomieszczeń w projekcie domu, metraż oraz standard wykonania są istotne, natomiast zielony ogród stanowił jeden z głównych argumentów za tym, by wybrać naszą ofertę – opisuje Tomasz Pietrzyński. Czas lockdownu i pracy zdalnej, kiedy większość czasu spędzaliśmy w domu, zmienił już na stałe preferencje klientów na rynku nieruchomościowym. – Osiedle Przy Jeziorach powstaje w północno-zachodniej części Poznania, blisko trzech jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Kiedy posiadamy dom z ogrodem, wystarczy wyjść na własny taras, by być blisko przyrody i odetchnąć świeżym powietrzem. W dzisiejszych czasach to większa wartość, niż nieduży balkon przynależny do mieszkania, bądź apartamentu. Dziś to już nie jest niuans, ale jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości. Cieszymy się, że pozytywnie odpowiadamy na takie oczekiwania rynkowe – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Na sukces sprzedażowy Osiedla Przy Jeziorach składa się też funkcjonalny układ pomieszczeń każdego domu. To oznacza, że były do wyboru dwa warianty powierzchni obejmujące cztery lub pięć pokoi. Na piętrze w obu przypadkach zaplanowano dwa pokoje, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie gospodarcze. Na parterze oprócz salonu i kuchni będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. – W efekcie finalnym, na przestrzeni ponad 100 m kw. domownicy odnajdą swoją prywatną przestrzeń – wyjaśnia przedstawiciel firmy More Place.
Jednocześnie trwa realizacja II etapu. W dwóch budynkach dwulokalowych wykonano wszystkie instalacje, wykonywane są posadzki oraz tynki wewnętrzne. Niedługo będą gotowe też elewacje zewnętrzne. W następnych dwóch budynkach jest gotowy stan surowy otwarty, a niedługo domy zostaną zadaszone. W następnych dniach deweloper startuje z realizacją kolejnych lokali bliźniaczych. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. W planach jest harmonijne powiększenie osiedla. Docelowo inwestycja będzie się składać z 28 budynków, 2 – lokalowych. Realizacja całości została podzielona na cztery etapy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.