Sukces sprzedażowy II etapu Osiedla Przy Jeziorach firmy More Place
Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W styczniu deweloper More Place z sukcesem zakończył sprzedaż II etapu inwestycji. Jednocześnie trwa budowa, która jest mocno zaawansowana. Na przełomie marca i kwietnia tego roku przedstawiciele dewelopera rozpoczną przekazywać klucze nabywcom.
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, powstaje nowa inwestycja deweloperska – Osiedle Przy Jeziorach. Realizacja projektu została podzielona na etapy, a pierwszy z nich przekazano mieszkańcom. Powstało tutaj 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali w dwóch wariantach metrażowych 109 i 112 m kw., a każdy z nich położony na dużej działce, 456-610 m kw. W tej części osiedla dwa ostatnie domy są na sprzedaż. Jeden z nich został wykonany w standardzie deweloperskim, dzięki czemu nabywca może wykończyć wnętrza według własnych preferencji stylowych i kosztowych. Natomiast drugi dom jest oddany „pod klucz”, a to znacznie skraca drogę od załatwienia wszelkich formalności mieszkaniowych do wprowadzenia się. – Oba lokale można zobaczyć, przyjeżdżając na osiedle przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu. Prosimy jedynie o wcześniejsze umówienie spotkania. Wizyta na inwestycji pozwala doskonale poznać lokalizację, bezpośrednie otoczenie, zobaczyć możliwości aranżacyjne domu, a także poznać przestronny ogród, który wielu naszych klientów przekonał do tego, by wybrać Osiedle Przy Jeziorach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
II etap osiedla sprzedany i…budowany
Przedstawiciel firmy jednocześnie informuje o zakończeniu procesu sprzedażowego II etapu osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali w wariantach powierzchni: 4 pokojowy - 111,47 m kw. oraz 5 pokojowy - 110,44 m kw. Każdy z nich, znajdzie się na dużej działce 456-610 m kw., co stanowi sporą przestrzeń wypoczynkową dla przyszłych mieszkańców. Co zdecydowało o tak pozytywnym odbiorze inwestycji? – Na co dzień mam kontakt mailowy i telefoniczny z klientami, a także podczas spotkań pokazowych. Rzecz jasna układ pomieszczeń w projekcie domu, metraż oraz standard wykonania są istotne, natomiast zielony ogród stanowił jeden z głównych argumentów za tym, by wybrać naszą ofertę – opisuje Tomasz Pietrzyński. Czas lockdownu i pracy zdalnej, kiedy większość czasu spędzaliśmy w domu, zmienił już na stałe preferencje klientów na rynku nieruchomościowym. – Osiedle Przy Jeziorach powstaje w północno-zachodniej części Poznania, blisko trzech jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Kiedy posiadamy dom z ogrodem, wystarczy wyjść na własny taras, by być blisko przyrody i odetchnąć świeżym powietrzem. W dzisiejszych czasach to większa wartość, niż nieduży balkon przynależny do mieszkania, bądź apartamentu. Dziś to już nie jest niuans, ale jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości. Cieszymy się, że pozytywnie odpowiadamy na takie oczekiwania rynkowe – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Na sukces sprzedażowy Osiedla Przy Jeziorach składa się też funkcjonalny układ pomieszczeń każdego domu. To oznacza, że były do wyboru dwa warianty powierzchni obejmujące cztery lub pięć pokoi. Na piętrze w obu przypadkach zaplanowano dwa pokoje, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie gospodarcze. Na parterze oprócz salonu i kuchni będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. – W efekcie finalnym, na przestrzeni ponad 100 m kw. domownicy odnajdą swoją prywatną przestrzeń – wyjaśnia przedstawiciel firmy More Place.
Jednocześnie trwa realizacja II etapu. W dwóch budynkach dwulokalowych wykonano wszystkie instalacje, wykonywane są posadzki oraz tynki wewnętrzne. Niedługo będą gotowe też elewacje zewnętrzne. W następnych dwóch budynkach jest gotowy stan surowy otwarty, a niedługo domy zostaną zadaszone. W następnych dniach deweloper startuje z realizacją kolejnych lokali bliźniaczych. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. W planach jest harmonijne powiększenie osiedla. Docelowo inwestycja będzie się składać z 28 budynków, 2 – lokalowych. Realizacja całości została podzielona na cztery etapy.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.