Komunikaty PR

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

2024-12-31  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego Instytutu Medyczny MSWiA oraz Szpitalu Dziecięcym im. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Celem wizyt było wniesienie odrobiny radości i świątecznej atmosfery na dziecięce oddziały, rozmowa o wartościach sportu i przekazanie upominków, które miały wywołać uśmiechy na twarzach najmłodszych.

Odwiedziny miały różny charakter, dostosowany do warunków i możliwości placówek. W Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej siatkarki zorganizowały kameralne spotkanie w jednej z sal, które pozwoliło dzieciom i ich rodzicom na swobodną rozmowę i wymianę doświadczeń. W klinice MSWiA natomiast zawodniczki odwiedzały poszczególne sale, dzięki czemu mogły dotrzeć do dzieci, które nie były w stanie opuścić swoich łóżek.

Opowiedziałyśmy o tym, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca – mówi Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa. – Mówiłyśmy o znaczeniu odpowiedniego odżywiania, snu i edukacji, która jest ważna również w kontekście planu na przyszłość, na przykład w razie kontuzji. Spotkanie szybko przerodziło się w ciekawe rozmowy – dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sportowymi. Okazało się, że wśród nich są przyszłe mistrzynie łyżwiarstwa figurowego, pływania synchronicznego, a nawet siatkówki.

Rodzice także aktywnie uczestniczyli w rozmowach, podkreślając rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na zakończenie dzieci wręczyły siatkarkom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a w podziękowaniu otrzymały od zawodniczek słodkie upominki i autografy.

Jestem zachwycona tymi wizytami. To świetne, że możemy urozmaicić tym dzieciom kolejny, żmudny dzień w szpitalu, podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać dobrą energię. Być może dzięki takim spotkaniom najmłodsi poczują inspirację do działania - i nie mówię tu tylko o aktywności fizycznej. Są tam dzieci z różnymi problemami, jak chociażby zaburzenia odżywiania, i mam poczucie, że dzięki takim wizytom najmłodsi mogą poczuć, że można coś zmienić na lepsze - dodaje Klaudia Turkot. 

Na początku grudnia siatkarki KSG Warszawa odwiedziły warszawskie szkoły podstawowe, a w planach mają kolejne inicjatywy, które będą promować aktywność fizyczną i inspirować dzieci i młodzież do działania.

O KSG Warszawa - to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ze względu na różnice w cenach surowce wtórne przegrywają z pierwotnymi. To powoduje problemy branży recyklingowej

Rozporządzenie PPWR stawia ambitne cele w zakresie wykorzystania recyklatów w poszczególnych rodzajach opakowań. To będzie oznaczało wzrost popytu na materiały wtórne pochodzące z recyklingu. Obecnie problemy branży recyklingu mogą spowodować, że popyt będzie zaspokajany głównie przez import. Dziś do dobrowolnego wykorzystania recyklatów nie zachęcają przede wszystkim ceny – surowiec pierwotny można kupić taniej niż ten z recyklingu.

Przemysł spożywczy

Rośnie presja konkurencyjna na unijne rolnictwo. Bez rekompensat sytuacja rolników może się pogarszać

Rolnictwo i żywność, w tym rybołówstwo, są sektorami strategicznymi dla UE. System rolno-spożywczy, oparty na jednolitym rynku europejskim, wytwarza ponad 900 mld euro wartości dodanej. Jego konkurencyjność stoi jednak przed wieloma wyzwaniami – to przede wszystkim eksport z Ukrainy i niedługo także z krajów Mercosur, a także presja związana z oczekiwaniami konsumentów i Zielonym Ładem. Bez rekompensat rolnikom może być trudno tym wyzwaniom sprostać.

Transport

Infrastruktury ładowania elektryków przybywa w szybkim tempie. Inwestorzy jednak napotykają szereg barier

Liczba punktów ładowania samochodów elektrycznych wynosi dziś ok. 10 tys., a tempo wzrostu wynosi ok. 50 proc. r/r. Dynamika ta przez wiele miesięcy była wyższa niż wyniki samego rynku samochodów elektrycznych, na które w poprzednim roku wpływało zawieszenie rządowych dopłat do zakupu elektryka. Pierwszy kwartał br. zamknął się 22-proc. wzrostem liczby rejestracji w ujęciu rocznym, ale kwiecień przyniósł już wyraźne odbicie – o 100 proc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.