Świetliki modułowe VELUX Commercial w pływalniach
Zalety świetlików modułowych VELUX Commercial
Jednym z kluczowych elementów, które wpływają na komfort korzystania z basenu, jest odpowiednie oświetlenie. Pływalnie, dzięki zastosowaniu świetlików modułowych VELUX, mogą wprowadzać naturalne światło do wnętrza, co tworzy przyjemniejszą atmosferę. Pływanie to aktywność, która kojarzy się z bliskością natury – otwarte przestrzenie basenów z widokiem na niebo czy otaczający krajobraz znacznie poprawiają komfort psychiczny użytkowników, którzy czują się jak w plenerze, a nie zamkniętej, sztucznie oświetlonej przestrzeni.
Świetliki modułowe VELUX Commercial są wyposażone w specjalne filtry UV, które chronią zarówno osoby korzystające z basenu, jak i meble czy inne elementy wyposażenia przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu pływacy są chronieni przed oparzeniami słonecznymi, a meble basenowe nie blakną pod wpływem światła.
Kolejnym istotnym atutem świetlików modułowych VELUX Commercial jest naturalna wentylacja, która odgrywa kluczową rolę w przestrzeniach basenowych. Wysoki poziom wilgotności oraz zmienne warunki temperaturowe mogą prowadzić do kondensacji pary wodnej, a w efekcie – do powstawania pleśni czy korozji. Moduły wentylacyjne wbudowane w systemy świetlików umożliwiają regulację przepływu powietrza, co przyczynia się do utrzymania optymalnej temperatury oraz zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu. W upalne dni świetliki pozwalają na naturalne chłodzenie przestrzeni, a zimą pomagają utrzymać ciepło, co z kolei prowadzi do znaczących oszczędności energii.
Jednym z największych wyzwań w projektowaniu i budowie pływalni jest wysoka wilgotność oraz obecność substancji takich jak chlor czy sól, które mogą powodować korozję elementów konstrukcyjnych. Świetliki modułowe VELUX Commercial zostały zaprojektowane z myślą o takich wymaganiach.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.