Komunikaty PR

SwipBox i bpost łączą siły. Pilotaż automatów Infinity w Belgii

2020-10-27  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Znany również jako Belgian Post Group – bpost – nawiązał współpracę ze SwipBox w celu uruchomienia gęstej sieci automatów do odbioru przesyłek kurierskich, działających w autorskim modelu duńskiego operatora, Infinity. Urządzenia są zasilane przez baterie, a do ich obsługi wystarczy aplikacja i połączenie Bluetooth. Pilotaż projektu jest prowadzony w belgijskim mieście Mechelen.

Bpost jest wiodącą belgijską firmą odpowiedzialną za dostarczanie przesyłek krajowych i międzynarodowych. Automaty SwipBox Infinity zapewniają z kolei optymalizację zarówno pierwszej, jak i ostatniej mili kurierskiej.

Głównym celem pilotażu jest analiza doświadczeń konsumentów w zakresie obsługi urządzeń oraz określenie możliwie najbardziej dogodnej odległości pomiędzy automatami w gęstej sieci z perspektywy użytkownika końcowego. – Koncepcja SwipBox Infinity wpisuje się w naszą „zieloną” strategię dla logistyki, która zakłada implementację zrównoważonych i wygodnych rozwiązań usprawniających pierwszą oraz ostatnią milę. Te kluczowe z perspektywy kurierów obszary wymagają nie tylko optymalizacji, ale również ekologicznego podejścia. Jestem przekonana, że wspólnie ze SwipBox uda nam się zrealizować strategiczne cele – powiedziała Catherine De Bates z bpost.

Automaty SwipBox Infinity są obsługiwane przez dedykowaną aplikację za pomocą łącza Bluetooth. Wolnostojące urządzenia są proste w montażu, ponieważ nie wymagają zewnętrznych źródeł energii oraz połączenia z Internetem. – Współpraca z bpost pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na nasze autorskie rozwiązanie. Urządzenia są już dostępne w całej Skandynawii, a poprzez nowe partnerstwo otwieramy się na nowe rynki – dodał Jens Rom, CEO SwipBox.

SwipBox Infinity zapewnia jeszcze większą wygodę i komfort wszystkim konsumentom. Duże znaczenie ma również bardziej ekologiczny sposób odbierania oraz wysyłania paczek. Usprawniamy pracę kurierów, optymalizując milę kurierską i ułatwiamy użytkownikom dostęp do zamówionych produktów w wymagających czasach pandemii, tym bardziej że obsługa automatów jest bezdotykowa. Ponadto, brak konieczności podłączenia do prądu, GSM czy ekranu pozwala nam rozstawiać je w lokalizacjach, które wcześniej nie były dostępne. Jest to szczególnie ważne już w mocno zagęszczonych miejscach na przykład przez inne instalacje paczkowe – stwierdził Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

W ramach współpracy, bpost został właścicielem i operatorem belgijskiej sieci automatów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów
IT i technologie Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?
2024-07-31 | 12:00

Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?

Badania przeprowadzone przez Sony Professional Displays and Solutions Europe dają cenny wgląd w to, jak profesjonaliści z branży audiowizualnej (AV) w całej Europie podchodzą do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.