Syrena Invest rozpoczyna nową inwestycję na Grochowie
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Syrena Invest pozyskała pozwolenie na budowę dla nowej inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Grochowie. Przy Siennickiej 29 powstanie kameralny budynek z 49 mieszkaniami. To propozycja dla osób, które cenią życie w dobrze skomunikowanej części miasta z bogatą ofertą kulturalną.
Nowa propozycja mieszkaniowa, której budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to projekt wpisujący się w charakter tej części Pragi-Południe, gdzie liczne zabytkowe obiekty i architektura czerpią z tradycji przemysłowych i handlowych. We wrześniu inwestor ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę, a także rozpocznie prace rozbiórkowe istniejącego tam obiektu. Będzie to druga inwestycja dewelopera z hiszpańskimi korzeniami w tej dzielnicy po zakończonym 4 lata temu budynku przy ulicy Mińskiej 45.
– Z przyjemnością wracamy na Pragę-Południe, by kolejną inwestycją, która harmonijnie współgra z klimatem dzielnicy, uczestniczyć w jej rozwoju. Grochów jest szczególny, a jego bogactwo architektoniczne i kulturalne wraz z zieloną przestrzenią Parku Skaryszewskiego i świetną komunikacją sprawiają, że to ciekawe miejsce do zamieszkania – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.
Elegancka forma
Siennicka 29 będzie, opartym na prostym planie, budynkiem o dwóch skrzydłach z wewnętrznym dziedzińcem, współtworząc nowoczesny kwartał mieszkaniowy ulic Drwęckiej i Siennickiej.
Na sześciu piętrach znajdzie się 49 mieszkań, od jedno- do czteropokojowych o powierzchniach od 33 m2 do 81 m2. Będą posiadały balkony o powierzchni do 12 m2, tarasy o powierzchni do 26 m2 lub ogródki lokatorskie. Wejście do budynku zostało wygodnie zaprojektowane z poziomu chodnika bez stopni. Praktyczny układ klatkowy z windą, która obsłuży wszystkie kondygnacje, ułatwi przyszłym mieszkańcom komfortowe funkcjonowanie. W garażu przewidziano 48 miejsc postojowych, z czego 34 na platformach niezależnych, 14 na posadzce, a jedno dla osób niepełnosprawnych na poziomie terenu.
Budynek formą i kolorystyką pozostanie spójny z estetyką dzielnicy. Elewacja będzie fragmentarycznie wykonana z jasnej cegły klinkierowej, a częściowo wykończona gładkim tynkiem w kolorze białym i ciemnoszarym.
Rozwiązania przyjazne naturze i mieszkańcom
Projekt inwestycji zakłada budowę zbiornika na wodę deszczową, która zostanie wykorzystana do podlewania zielonych części wspólnych. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną, by obniżyć koszty energii i wpisać się w trend dekarbonizacji i korzystania z odnawialnych źródeł energii.
Poza tym, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń na aranżację stref zieleni, na stropie garażu podziemnego powstanie zielony dach. Dodatkowo w obrębie wejścia do budynku zostaną umieszczone donice z ozdobną roślinnością i stojaki na rowery zachęcające do aktywności sportowych.
Blisko zieleni i komunikacji miejskiej
Lokalizacja inwestycji zapewnia mieszkańcom udogodnienia niezbędne do komfortowego życia, takie jak tereny zielone, rozwiniętą komunikację i liczne obiekty użyteczności publicznej.
Szczególnym atutem Siennickiej 29 jest bliskość Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego, który ma status zabytkowego parku krajobrazowego. Stanowi on przykład miejskiego parku będącego ostoją bioróżnorodności, w którym można podziwiać 280 gatunków drzew i krzewów. To też jedna z największych enklaw zieleni w Warszawie, od strony południowej wyznaczona przez linię brzegową Jeziorka Kamionkowskiego. W bliskości nowej inwestycji znajdują się także mniejsze parki czy skwery, takie jak park Józefa Polińskiego czy Park Obwodu Praga Armii Krajowej.
Mieszkańcy Siennickiej 29 będą mogli korzystać z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej m.in. bliskości metra - stacji Stadion Narodowy i połączeń kolejowych stacji Warszawa Grochów i Dworca Warszawa Wschodnia. Z kolei ulica Grochowska oferuje liczne połączenia tramwajowe i autobusowe. Co ważne, tuż przy budynku powstanie nowy przystanek autobusowy.
Miejsce z klimatem
Przyszli mieszkańcy będą mieli dostęp do potencjału artystycznego i kreatywnego Pragi-Południe. Nietuzinkową atrakcję osiedla Kamionek, artystycznej części dzielnicy, stanowi Muzeum Neonów, pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, które posiada kolekcję około 100 neonów z całego kraju. Interesującym obiektem jest również Soho Art Center na terenie dawnych zakładów optycznych, popularne miejsce wydarzeń kulturalnych i wystaw znanych artystów. Niedaleko mieści się też Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, skąd już kilka kroków do Stadionu Narodowego, gdzie cyklicznie odbywają się imprezy sportowe i koncerty. Już wkrótce miłośnicy muzyki będą mogli korzystać z oferty wydarzeń Sinfonia Varsovia Centrum.
Zainteresowani historią i architekturą docenią postindustrialne zabudowania tej części Pragi-Południe, które intrygują klimatem dawnej Warszawy i ciekawą historią zakładów przemysłowych. Otoczenie najnowszej inwestycji Syreny Invest podlega nieustannym zmianom i rozwojowi, które czynią je coraz bardziej atrakcyjnym. Dlatego też Siennicka 29, której przedsprzedaż i budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to dobra propozycja dla osób poszukujących mieszkanie w nieszablonowych miejscach w wygodnej lokalizacji.
Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kwartał 2026 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.