Szczepienia przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus
Od 24 lipca torunianie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się w okolicy sklepów Reserved i Rossmann. Opiekę medyczną w nim zapewni personel lekarski z poradni Citomed. Placówka będzie przyjmowała pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 11.00-1800. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
W najbliższą sobotę mieszkańcy Torunia i okolic, a także obcokrajowcy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie Atrium Copernicus. Organizatorem szczepień jest jedna z poradni należącej do zespołu Lecznic Citomed. W zaadoptowanym na ten cel lokalu, do dyspozycji pacjentów będą dwa stanowiska do szczepień wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane preparatem firmy Pfizer oraz jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.
Przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej do szczepienia. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.
Począwszy od soboty, tymczasowy punkt szczepień w Atrium Copernicus będzie przyjmował pacjentów przez cały tydzień, według poniższego harmonogramu:
– poniedziałek - piątek, w godz. 15.00-19.00
– sobota, w godz. 11.00 – 18.00.
TPS będzie funkcjonował docelowo do końca wakacji, natomiast w kolejnych tygodniach w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało także Atrium Copernicus wspólnie z poradnią lekarską Lecznice Citomed. Nowo otwarty punkt w toruńskim Atrium Copernicus to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – do tej pory podobne punkty powstały w bydgoskim CH Focus, w Atrium Mosty w Płocku, a także w Atrium Plejada w Bytomiu, w warszawskich galeriach King Cross Praga i Atrium Promenada oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej.
- Wspólnie z poradnią Citomed udostępniamy mieszkańcom powszechny punkt szczepień wraz z obsługą medyczną, w którym podczas wizyty w Atrium Copernicus będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Od najbliższej soboty każda osoba, która zgłosi się do punktu, będzie mogła przyjąć szczepionkę bez wcześniejszej rezerwacji. Do dyspozycji pacjentów będą dwa rodzaje szczepionek – Pfizer i Johnson&Johnson. To niepowtarzalna okazja, aby zaszczepić się przed urlopem i móc bezpiecznie podróżować z najbliższą rodziną. Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność zbiorową i tym szybciej wrócimy do normalności– mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Atrium Copernicus znajduje się na stronie: znaleźć na stronie: https://atrium-copernicus.pl/aktualnosci/.

Organizacje kobiece apelują do Ministerstwa Zdrowia o działania na rzecz dostępu do antykoncepcji awaryjnej

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.