Komunikaty PR

Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis

2021-02-24  |  14:00
Biuro prasowe

Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia. Ta wszechstronna stałopozycyjna kamera kopułkowa zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia niezwykle szczegółową klasyfikację obiektów.

 

Wspomniany chipset — łączący procesor Axis ARTPEC-7 oraz jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia — to klucz do udostępnianych przez kamerę funkcji klasyfikacji obiektów. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI. Ponadto, dzięki podwójnemu chipsetowi, fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector może wykrywać oraz klasyfikować osoby i obiekty, a także rozróżniać takie typy pojazdów jak samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe oraz jednoślady (motocykle i rowery).

 

Wyposażenie urządzenia w podwójny chipset sprawia też, że analizy mogą być wykonywane bezpośrednio w kamerze (na brzegu sieci), co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Inne korzyści obejmują: przetwarzanie w czasie rzeczywistym, redukcję kosztów i obniżenie stopnia złożoności systemu. Ponadto przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności.

 

Ta gotowa do montażu, zewnętrzna kamera o klasie ochrony IK10 zawiera szereg funkcji bezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi. Urządzenie oferuje znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości HDTV 1080p. Technologie Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo technologia OptimizedIR pozwala uzyskiwać wyraźny, pozbawiony odbić materiał wizyjny w całkowitej ciemności bez stosowania dodatkowego oświetlenia.

 

Najważniejsze cechy kamery:

•          Zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI) z mechanizmami głębokiego uczenia

•          Szczegółowa klasyfikacja obiektów

•          Obsługa aplikacji AI innych firm

•          Przetwarzanie na brzegu sieci — łatwa skalowalność

•          Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimizedIR

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów

Europejscy decydenci przewidują, że aplikacje Widzenia Komputerowego, oparte na postępach w Generatywnej Sztucznej Inteligencji, umożliwią firmom osiągnięcie wyższych poziomów
IT i technologie Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali
2024-04-18 | 14:10

Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali

Firma Sony ogłosiła, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie
2024-04-18 | 12:00

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.