Szwedzka Telia z usługą Push-to-Talk od Motoroli Solutions
PR Inspiration
Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/
Telia będzie pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych w krajach skandynawskich, który zaoferuje nowe rozwiązanie zapewniające swoim klientom natychmiastowe funkcje „Naciśnij i mów”, wiadomości multimedialne i funkcje „Naciśnij i zobacz wideo”.
24 czerwca 2020 r. Telia, wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji, podpisała umowę z Motorolą Solutions na dostarczenie klientom rozwiązania telekomunikacyjnego nowej generacji, zgodnego ze standardem 3GPP i gotowego na przyszłe standardy. Rozwiązania telekomunikacyjne klasy “mission-critical” naciśnij-i-mów (MCPTT - Mission Critical Push-To-Talk) umożliwiają klientom operatorów poprawę wydajności operacyjnej, przyspieszenie wydajności biznesowej i poprawę obsługi klienta.
Zintegrowana z operatorem szerokopasmowa usługa MCPTT natychmiast łączy osoby i grupy za pośrednictwem sieci LTE Telia, z możliwością zastosowania mechanizmów priorytetowych. Usługa obejmuje również duży zestaw ulepszonych usług multimedialnych, takich jak push-to-video, push-to-text, geolokalizacja i geo-fencing, udostępnianie urządzeń oraz komunikaty o stanie operacyjnym.
Umowa ustanawia uruchomienie w krajach skandynawskich pierwszej zintegrowanej z operatorem szerokopasmowej usługi MCPTT klasy mission-critical, dostarczanej przez Motorolę Solutions. Ponadto Motorola Solutions dostarczy swoje urządzenia LEX L11 za pośrednictwem lokalnego partnera kanału CeLAB. Wytrzymały, usprawniony LEX L11 został zaprojektowany z dedykowanym przyciskiem PTT, przełącznikiem kanałów, programowalnymi przyciskami i przyciskiem awaryjnym do intuicyjnych operacji o krytycznym znaczeniu. Urządzenie oferuje wysoką jakość dźwięku z eliminacją szumów i echa, a także tłumieniem sprzężenia dźwięku. Wszystkie te funkcje łączą się, aby stworzyć wysoce niezawodne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące platformę, sieć i urządzenia użytkowników końcowych.
Użytkownicy pierwszej linii w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i firmach o strategicznym znaczeniu, polegają na natychmiastowych i niezawodnych usługach typu „Naciśnij i mów”. Ma to kluczowe znaczenie dla koordynacji codziennych operacji i nieoczekiwanych reakcji w nagłych wypadkach. Dlatego usługa jest odpowiednia do użytku w wielu sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, budownictwo, usługi komunalne, opieka zdrowotna, usługi publiczne i środowiska przemysłowe.
Usługa szerokopasmowego MCPTT o krytycznym znaczeniu dla firmy pozwoli naszym klientom korzystać z dwukierunkowej komunikacji radiowej i technologii szerokopasmowych na naszej nowatorskiej infrastrukturze - powiedział Staffan Akesson, dyrektor techniczny w Telia Sweden. Jako jeden z wiodących szwedzkich operatorów telekomunikacyjnych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom niezawodność i najwyższą jakość usług, zwłaszcza że technologia ta ma kluczowe znaczenie w sytuacjach krytycznych – dodaje.
Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony firm, które muszą połączyć swoje zespoły za pośrednictwem niezawodnych, łatwych w użyciu usług PTT w terenie - powiedział Michael Kaae, wiceprezes regionalny Europy w Motorola Solutions. Jak dodaje: Dzięki firmie Telia w Szwecji umożliwiamy już trzem głównym operatorom telekomunikacyjnym w Europie dostarczanie wiodących usług PTT klasy “mission critical” o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów. Nasza sprawdzona zintegrowana z siecią, szerokopasmowa platforma PTT zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem opłacalności, niezawodności, skalowalności, jakości głosu oraz szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, które oferuje, i cieszymy się, że możemy wspierać jej klientów w adoptując tę nową usługę.
Lider w szerokopasmowej komunikacji PTT
Kontrakt z Telia Sweden jest kolejnym po umowach, które Motorola Solutions podpisała niedawno z holenderskim dostawcą usług telekomunikacyjnych KPN i francuskim operatorem telekomunikacyjnym SFR. Obaj operatorzy już świadczą zintegrowaną z siecią usługę MCPTT o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów
i podpisali umowy z Dutch Rail w Holandii i z French National Railway SNCF we Francji.
Szerokopasmowa usługa MCPTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP i przyszłościowymi rozwiązaniami. Obsługuje płynną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają i można ją łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby. Rozwiązanie bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i bardzo odpornej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.
O Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie łączności używanej w sytuacjach kryzysowych i procesach analitycznych. Nasze platformy technologiczne używane są w łączności kryzysowej, systemach centrów dowodzenia oraz analizach wideo i bezpieczeństwa. Używane są one przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, czym zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. W Motorola Solutions rozpoczynamy nową erę bezpieczeństwa publicznego. Dowiedz się więcej na www.motorolasolutions.com.
Śledź @MotoSolutions na Twitterze
Obserwuj @MotorolaSolutions na Instagramie
Bądź z @MotorolaSolutions na LinkedInie
Polub @MotorolaSolutions na Facebooku
Dodatkowych informacji udziela:
Elvan Lindberg
Motorola Solutions
Mobile: +46 (0)707448893
Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com
Susanne Stier
Motorola Solutions
Mobile: +49 (0)172 6161773
Susanne.Stier@motorolasolutions.com
Inger Gunterberg
Telia Company
Mobile: +46 (0) 706372771
Inger.gunterberg@teliacompany.com
MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS and the Stylized M Logo are trademarks or registered trademarks of Motorola Trademark Holdings, LLC and are used under license. All other trademarks are the property of their respective owners. ©2020 Motorola Solutions, Inc. All rights reserved.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.