Komunikaty PR

One Equity Partners zainwestował w Infobip – światowego lidera CPaaS

2020-08-18  |  12:30

Fundusz private equity One Equity Partners zainwestował w Infobip, globalną platformę komunikacyjną w chmurze pozwalającą na płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ich klientami, a także ułatwiająca integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych w jednym miejscu. To pierwszy kapitał zewnętrzny zebrany przez wizjonerskich założycieli firmy Infobip, która uzyskała wycenę jednorożca w jednej z największych europejskich rund serii A w ostatnich latach. W OEP Infobip zyskuje strategicznego partnera o dużym doświadczeniu, który pomoże w ekspansji na rynku północnoamerykańskim i przyspieszy rozwój firmy poprzez strategiczne przejęcia.

„Jesteśmy podekscytowany współpracą z założycielami Infobip, CEO Silvio Kuticiem, Roberto Kuticiem i Izabel Jelenić. Mamy wspólną wizję dalszego przyspieszenia, przed debiutem giełdowym, ekspansji Infobip w Ameryce Północnej i na świecie, poprzez realizację serii  strategicznych przejęć”- informuje Chip Schorr, Senior Managing Director w OEP. „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego zespołu i wierzymy, że stworzył on światowej klasy platformę komunikacyjną z obsługą SaaS, która zapewnia bogatsze interakcje z klientami dla wiodących globalnych przedsiębiorstw, a także optymalizuje wydajność dla operatorów”.

„OEP ma bogate doświadczenie w rozwijaniu firm w które inwestuje, i cieszymy się, że możemy współpracować z tym wyjątkowym zespołem przy rozwoju Infobip” - wyjaśnia Silvio Kutic, CEO Infobip. „Wierzymy, że konwersacyjne interfejsy użytkownika zmieniają sposób interakcji z usługami cyfrowymi, a to na zawsze zmieni sposób, w jaki wchodzimy w kontakt  z otaczającym nas światem. Zbliżamy się do nowej ery, którą nazywamy interakcją 4.0 - zastępującą potrzebę przeglądania internetu lub pobierania aplikacji interakcją konwersacyjną jako podstawą komunikacji. Planujemy być liderem tych zmian, a zaangażowanie OEP z pewnością będzie wsparciem w realizacji tych ambicji”.

Infobip, z siedzibą w Vodnjan-Dignano w Chorwacji, jest firmą programistyczną, która umożliwia firmom tworzenie bogatszych i bardziej zintegrowanych relacji z klientem, na wszystkich etapach jego kontaktu z firmą. Infobip został niedawno po raz czwarty z rzędu uznany głosami operatorów telekomunikacyjnych i przedsiębiorców za najlepszego dostawcę SMS-ów A2P w corocznym raporcie ROCCO. W 2019 r. Spółka wygenerowała przychody w wysokości 602 mln EUR, osiągając tym samym ich średnioroczny wzrost w wysokości 48% w ciągu ostatniej dekady.

Infobip ma najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Autorskie rozwiązania IT opracowane przez Infobip pozwalają wynieść interakcje między firmami a klientami na nowy poziom. Infobip efektywnie współpracuje z operatorami sieci komórkowych. Firma może się pochwalić statusem „zaufanego partnera” w inicjatywie Global System for Mobile Communications Association’s Identity Revenue za zwiększanie przychodów operatorów telekomunikacyjnych dzięki technologii cyfrowej tożsamości.

One Equity Partners ma długą i udokumentowaną historię współpracy z założycielami i udziałowcami firm telekomunikacyjnych i IT. OEP wykorzystuje swoją fachową wiedzę i doświadczenie wspierając procesy strategicznych przejęć i rozwój organiczny firm poprzez zwiększanie ich możliwości technologicznych, zasięgu geograficznego i udziałów w rynku.

 ***

O firmie Infobip

Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 60 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 800 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.

www.infobip.com

O OEP

OEP to fundusz private equity skupiający się na sektorach przemysłu, opieki zdrowotnej i technologii w Ameryce Północnej i Europie. OEP buduje wiodące na rynku firmy, wspierając ich biznesową transformację. OEP jest zaufanym partnerem o zróżnicowanym procesie inwestycyjnym, szerokim i doświadczonym zespole oraz ugruntowanej historii generowania długoterminowej wartości dla swoich partnerów. Od 2001 roku firma przeprowadziła ponad 180 transakcji na całym świecie. OEP, założony w 2001 roku, został wyodrębniony z JP Morgan w 2015 roku. Firma posiada biura w Nowym Jorku, Chicago i Frankfurcie.

www.oneequity.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Play Communications w wezwaniu Biuro prasowe
2020-10-19 | 14:30

Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Play Communications w wezwaniu

Fot. Adobe Stock   Od dzisiaj, 19 października, inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji Play Communications w wezwaniu ogłoszonym przez Iliad S.A. Wiodący francuski
Telekomunikacja Vectra prezentuje nową ofertę z usługami Smart
2020-10-07 | 14:30

Vectra prezentuje nową ofertę z usługami Smart

Vectra rozpoczęła jesienną kampanię, w której łączy zalety telewizji tradycyjnej, internetowych serwisów rozrywkowych, VOD – takich jak Netflix oraz aplikacji dostępnych
Telekomunikacja GIAP przyciąga nowe technologie do Polski
2020-09-10 | 10:00

GIAP przyciąga nowe technologie do Polski

Wzrasta zapotrzebowanie na cyfrowe mapowanie dróg. Technologia ta będzie już niedługo wykorzystywana powszechnie przez administrację publiczną oraz GDDKiA. Pilotażowy projekt

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Ochrona środowiska

Grupa PGE rezygnuje z węgla. Do 2030 roku zainwestuje 75 mld zł w odnawialne źródła energii

PGE to gigant polskiej energetyki, którego portfel w tej chwili w 80 proc. jest oparty na węglu kamiennym i brunatnym. Grupa właśnie ogłosiła, że zamierza sukcesywnie z niego rezygnować na rzecz odnawialnych źródeł energii. Do 2030 roku udział OZE w jej portfelu ma już wynieść 50 proc., głównie dzięki inwestycjom w farmy wiatrowe na Bałtyku i fotowoltaikę. Równolegle zainwestuje też w stopniową dekarbonizację ciepłownictwa i rozwój magazynów energii. W efekcie Grupa Kapitałowa PGE osiągnie neutralność klimatyczną w 2050 roku, czyli nie będzie emitować już ani grama CO2 – wynika z nowej strategii PGE.

Firma

Pracownicy objęci prywatną opieką medyczną o połowę krócej przebywają na zwolnieniu lekarskim. Dla pracodawcy to wymierne korzyści finansowe

1005 zł na jednego pracownika w skali roku – tyle oszczędności może przynieść finansowanie dobrej opieki zdrowotnej przez pracodawcę – wynika z raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2020”. Zatrudnieni, którzy mają szybszy i łatwiejszy dostęp do specjalistów, rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich i wykazują się większą efektywnością w pracy. – Nasz raport pokazuje, że inwestycja w zdrowie pracowników opłaca się obu stronom, zarówno zatrudnionym, jak i pracodawcom – mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych, członek zarządu Medicover Polska. Najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi borykają się osoby czynne zawodowo, to nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, bóle pleców i otyłość.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Pandemia zmienia modele biznesowe na rynku nieruchomości komercyjnych. Ekologiczne inwestycje zdominują rynek

Mimo pandemii w pierwszej połowie tego roku rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce notował bardzo dobre wyniki. Kryzys i niepewność gospodarcza wpłyną jednak na całoroczny wynik i mniejszy wolumen transakcji inwestycyjnych. Koronawirus zmienił sposób, w jaki projektowane, budowane i wyposażane są budynki biurowe, handlowe i magazynowe. Głównym trendem na rynku pozostaje ekologia – wynika z raportu innogy Polska. Zielone certyfikaty stają się powoli standardem, którego oczekują najemcy nieruchomości.

 

Handel

W Polsce spada jakość obsługi klientów. Najwięcej uwag konsumentów dotyczy kompetencji pracowników i długich kolejek

Po dekadzie wzrostów od trzech lat jakość obsługi klientów na polskim rynku sukcesywnie spada – wynika z cyklicznych badań przeprowadzanych przez Polski Program Jakości Obsługi. W ocenie 1/5 klientów jej jakość jest niezadowalająca. Najczęściej narzekamy m.in. na długi czas obsługi, kolejki i niskie kompetencje pracowników. Złe oceny wynikają też z faktu, że część firm nie nadąża za stale rosnącymi oczekiwaniami konsumentów. W tym roku wpłynęła na nie także pandemia COVID-19, która sprawiła, że zaczęli oni przykładać większą wagę do higieny i bezpieczeństwa.