Komunikaty PR

Texelis wdraża platformę 3DEXPERIENCE

2021-05-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że Texelis, francuski producent i dostawca osi oraz układów napędowych dla pojazdów ciężarowych o dużej ładowności stosowanych w transporcie publicznym oraz wojsku, zakończył wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE. Wdrożenie ma pomóc w poprawie innowacyjności i ekspansji rynkowej z ofertą dla klienta od projektu do produktu.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewni firmie Texelis cyfrowe wsparcie w zakresie globalnego zarządzania produktem. Platforma nie tylko oferuje aplikacje do projektowania, rozwijania, symulowania i wytwarzania, ale także ułatwia współpracę między zespołami, klientami i dostawcami. Texelis zwiększy swoje możliwości w zakresie rozwoju produktów, które można rekonfigurować i dostosowywać do wymagań m.in. metra, tramwajów, autobusów, samochodów osobowych i ciężarowych oraz pojazdów opancerzonych, w tym prototypów i serii limitowanych, a także rozszerzy zarządzanie cyklem życia produktów o procesy konserwacji, naprawy i odnawiania.

– Musimy zwiększyć zwinność naszego biznesu, aby móc aktywnie uczestniczyć w przetargach na różne kategorie produktów, dostosowując ofertę w sposób podkreślający wartość dodaną naszych usług – mówi Charles Antoine de Barbuat, prezes firmy Texelis. – Platforma 3DEXPERIENCE doskonale zaspokaja nasze oczekiwania w tym zakresie. Nasze zespoły ds. inżynierii i produkcji skorzystają na poprawie jakości współpracy oraz standaryzacji procesów. W niecałe osiem miesięcy, a do tego w szczycie pandemii COVID-19, byliśmy w stanie zmigrować wszystkie nasze dane historyczne do platformy i udostępnić ją naszym 140 pracownikom.

Producenci i dostawcy OEM muszą szybko wykorzystywać szanse biznesowe na rynku, który ewoluuje w kierunku technologii elektrycznych i hybrydowych oraz autorskich systemów mobilności z możliwością serwisowania w całym cyklu życia. Ich oferta powinna być konkurencyjna cenowo oraz innowacyjna technologicznie, aby spełnić wymagania klientów i  umożliwić osiągnięcie zysku.

Platforma 3DEXPERIENCE ułatwia rozwijanie portfolio produktów z ukierunkowaniem na efektywność procesów oraz jakość i różnorodność. Firma Texelis zwiększa zwinność już na etapie rozwoju produktów, aby ograniczyć ryzyko, szybko walidować i optymalizować nowe produkty oraz wdrażać procesy produkcji ukierunkowane na różnorodność oferty.

– Ten projekt pokazuje, że zwinność, innowacje oraz szybkie wdrożenie są kluczowymi przewagami konkurencyjnymi – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Dzięki platformie 3DEXPERIENCE firma Texelis będzie w stanie udostępniać, udoskonalać i poszerzać wiedzę oraz know-how z zakresu projektowania, rozwoju, walidowania i produkcji, aby skutecznie realizować potrzeby swoich klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.