Tona dobra od wrocławian. Wielki sukces Świątecznej Zbiórki Żywności MPK

Bartosz Naskręski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu
Bolesława Prusa 75-79
50-316 Wrocław
rzecznik|mpk.wroc.pl| |rzecznik|mpk.wroc.pl
+48 71 325 08 07
mpk.wroc.pl
Pandemia nie powstrzymała wrocławian przed czynieniem dobra. Wręcz przeciwnie – tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności okazała się rekordowa! Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy przyłączyli się do akcji wrocławskiego MPK i fundacji Weźpomóż.pl, dla potrzebujących udało się uzbierać prawie tonę żywności.
Miejski przewoźnik, w sumie przez trzy tygodnie, zbierał jedzenie do specjalnych koszy przed swoimi zajezdniami. Akcję zwieńczył kolorowy finał, podczas którego wrocławianie mogli przynosić dary na plac Teatralny, do bajkowo udekorowanego Gustawa – historycznego tramwaju.
– Skala dobroci, która w tym roku wypłynęła z serc wrocławian, była zdumiewająca – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder – Cieszymy się, że do pomocy mogliśmy zainspirować tak wielką rzeszę ludzi dobrej woli.
Wiele osób zdecydowało się przyłączyć do akcji spontanicznie, właśnie podczas weekendowego wydarzenia na przystanku „Opera”. Wśród nich byli przypadkowi spacerowicze, których przyciągnął widok tramwaju mieniącego się kolorowymi światełkami i dobywająca się z jego pokładu świąteczna muzyka.
– Ludzie podchodzili do nas, pytali, o co chodzi, i jak tylko się dowiedzieli, to zaraz szli do sklepu, żeby skompletować jakąś paczkę – opowiada motorniczy MPK i założyciel fundacji WeźPomóż.pl Jan Piontek. – Naprawdę mamy wspaniałe społeczeństwo, które potrafi dzielić się dobrem.
Pracownicy miejskiego przewoźnika dzielili się z darczyńcami wigilijnym niezbędnikiem – opłatkiem i siankiem z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach. Z Partynic na koniu przyjechał też… święty Mikołaj, w którego wcielił się dyrektor toru Jerzy Sawka.
Zebrana żywność – łącznie 987 kilogramów różnych produktów – została zdezynfekowana. Wolontariusze przekazują ją podopiecznym fundacji Weźpomóż.pl oraz emerytom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pozostającym w trudnej sytuacji życiowej. Przewoźnik regularnie angażuje się w akcje na rzecz tych osób, np. w ubiegłych latach pod hasłem „Pełna lodówka na święta”.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.