Komunikaty PR

Topiel No 18 z prestiżowym wyróżnieniem Top Builder

2020-03-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

W kameralnym kompleksie realizowanym przez Marvipol Development zaprojektowano 52 wysokiej klasy apartamenty w metrażach od 45 do 104 m2. Do dyspozycji mieszkańców inwestycji przeznaczono wiele udogodnień m.in. całodobową recepcję, business lounge, w którym można odbywać spotkania biznesowe oraz prywatną siłownię z luksusowym sprzętem do ćwiczeń z linii ARTIS Technogym. Planowany termin przekazywania apartamentów nabywcom to czerwiec 2020 roku. 

Nagrody Top Builder są przyznawane każdego roku przez miesięcznik Builder. Na liście laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się 60 podmiotów, w tym wyjątkowe inwestycje, a także innowacyjne usługi oraz produkty. Jednym z nagrodzonych w kategorii „Inwestycje” został apartamentowiec Topiel No 18, który powstaje na warszawskim Powiślu. W kategorii tej wyróżnia się obiekty, które charakteryzuje wysoka jakość projektowanej architektury oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. 

Topiel No 18 to inwestycja zaprojektowana w modernistycznym duchu, wpisującym się w zabytkowy charakter dzielnicy, a jednocześnie z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Kompleks wyróżnia użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech obiektu jest jego biżuteryjna elewacja wykonana m.in. ze stopów metali w kolorze złota, a także ozdobnego materiału terazzo. Wyjątkowym elementem elewacji są płyty betonowe ryflowane o trójwymiarowej fakturze, które dzięki swojej zróżnicowanej powierzchni niejednakowo zachowują się w styczności z promieniami słonecznymi i podkreślają nowoczesny charakter budynku.  

Także części wspólne w Topiel No 18 zostały zaprojektowane ze szczególną starannością i dbałością o każdy detal. Korytarze i hole windowe na czterech pierwszych piętrach rezydencji będą ozdobione tynkiem strukturalnym oraz dekoracyjnymi listwami. Oprócz tego na ścianach pojawią się postarzane lustra, a na sufitach zawisną eleganckie elementy oświetleniowe. Portale drzwiowe będą wykonane z fornirowanego drewna w kolorze jasnego dębu, natomiast w windach zawisną lustra oraz hartowane, czarne szkło jako element ozdobny. Ściany korytarzy od piątego piętra wzwyż będą pokryte tapetą winylową oraz złotymi listwami dekoracyjnymi. Przy holach windowych pojawią się również postarzane lustra oraz stylowe lampy, dodające niezwykłego klimatu pomieszczeniom. W apartamentach zamontowany zostanie natomiast system inteligentnego mieszkania KNX oraz klimatyzacja.  

Więcej o inwestycji na stronie www.topiel18.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wrocław: Nova Stoczniova pnie się w górę Biuro prasowe
2020-06-03 | 10:00

Wrocław: Nova Stoczniova pnie się w górę

Inwestycja przy ulicy Stoczniowej i Masztowej osiągnęła już docelową wysokość. Osiedle będzie się składać z pięciu trzykondygnacyjnych budynków – łącznie 96 mieszkań od
Nieruchomości Czy są chętni na mieszkania?
2020-06-03 | 01:00

Czy są chętni na mieszkania?

Mirosław Kujawski, członek zarządu Develia S.A.   Obserwujemy obecnie wyraźny wzrost zainteresowania klientów, porównywalny do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Nieruchomości Co warto wiedzieć o powłokach pokryć dachowych z blachy?
2020-06-02 | 15:20

Co warto wiedzieć o powłokach pokryć dachowych z blachy?

Wybierając pokrycie dachowe z blachy, klienci zazwyczaj zwracają uwagę na estetykę i cenę. To kryteria zrozumiałe dla każdego, które nie wymagają specjalistycznej, technicznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ruch w biurach sprzedaży mieszkań powraca do poziomów sprzed pandemii. Nie ma co liczyć na spadki cen

Pandemia SARS-CoV-2 chwilowo zachwiała rynkiem deweloperskim. W kwietniu liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a statystyki wskazywały na malejące zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Powoli widać jednak odbicie – klienci wracają do biur sprzedaży zainteresowani zakupem mieszkania. Nie powinni jednak liczyć na duże spadki cen w związku z koronawirusem. Tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest za to pozycja i sytuacja finansowa dewelopera oraz terminowość realizacji inwestycji. Z tym ostatnim nie ma raczej problemów, bo pandemia nie wstrzymała prac na budowach.

Problemy społeczne

Szpitale przygotowują się na drugą falę pandemii. Z pomocą biznesu Caritas przekazuje im właśnie kolejne z setki zamówionych respiratorów

W czasie pandemii jednym z głównych problemów jest dostępność sprzętu medycznego. Już dzisiaj szpitale przygotowują się na drugą falę zachorowań, która według ministra zdrowia może nadejść jesienią. Nie mają jednak w swoich budżetach wystarczających środków na zakup respiratorów. Dlatego w pomoc zaangażował się biznes: wiele firm zdecydowało się na zakup respiratorów i przekazanie ich do najbardziej potrzebujących szpitali. Do polskich placówek pierwsze z ponad setki takich urządzeń, zamówionych jeszcze w kwietniu, dostarcza już Caritas w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Prawie połowa z nich została zakupiona ze środków przekazanych przez Generali Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Polscy naukowcy badają pracę mózgu u dzieci z dysleksją. Chcą opracować metodę wczesnego wykrywania zaburzeń w nauce czytania

Około 10 proc. dzieci w Polsce może mieć problemy z nauką czytania, co często powoduje niechęć do nauki, kompleksy i problemy emocjonalne. – Diagnoza dysleksji możliwa jest dopiero od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a to dość późno, żeby wprowadzać trening i terapię – mówi Katarzyna Chyl, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dzięki jej badaniom, które wykazały zmienione działania lewej półkuli mózgu u dzieci z dysleksją, możliwe będzie opracowanie testów przesiewowych do stosowania na wcześniejszym etapie edukacji. Za tę pracę ekspertka otrzymała stypendium w ramach programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Transport

Liczba rejestracji nowych samochodów najniższa od kilkunastu lat. Sprzedaż w tym roku spadnie co najmniej o kilkadziesiąt procent

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Tegoroczny kwiecień był najsłabszym miesiącem od 15 lat. Sprzedaż samochodów osobowych spadła o 67 proc., a dostawczych – o 55 proc. W połączeniu ze wzrostem cen aut ze względu na wyższe normy bezpieczeństwa czy emisji CO2 spadku sprzedaży może nie udać się odrobić. – Nawet jeśli założymy najbardziej optymistyczny scenariusz, to spadek w całym roku wyniesie kilkadziesiąt procent – ocenia Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.