Komunikaty PR

TOUGHBOOK S1 – nowy wzmocniony tablet od Panasonic

2021-05-19  |  09:53
Biuro prasowe

Panasonic zaprezentował TOUGHBOOK S1 - jedyny w swoim rodzaju tablet ze wzmocnioną konstrukcją, systemem Android i 7-calowym ekranem, z którego można swobodnie korzystać jedną ręką. TOUGHBOOK S1 jest przystosowany do różnych zadań, może być wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa i policję patrolujące ulice, techników monitorujących linie produkcyjne, inżynierów służb terenowych przeprowadzających kontrole czy konserwacje lub pracowników budowlanych.

- Nowoczesny pracownik mobilny zasługuje na mobilne urządzenie komputerowe zaprojektowane z myślą o jego codziennych potrzebach - a nie tylko kolejny tablet konsumencki w twardej obudowie ze wszystkimi potencjalnymi problemami, które takie rozwiązanie ze sobą niesie - mówi Baris Koc, European Product Manager w dziale wzmocnionych urządzeń IT w Panasonic. - TOUGHBOOK S1 jest właśnie takim profesjonalnym urządzeniem mobilnym. Jest zbudowany bez kompromisów, aby sprostać bardzo konkretnym, codziennym potrzebom zarówno użytkowników, jak i administratorów IT odpowiedzialnych za wdrożenie i konserwację urządzeń.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest ergonomiczny i lekki (426 g), z paskiem na rękę lub bez niego można swobodnie obsługiwać go jedną ręką. Wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach pogodowych dzięki jasności 500 cd/m² i ulepszonej technologii antyrefleksyjnej, zapewniającej przejrzystość nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym.  Dodatkowo TOUGHBOOK S1 oferuje tryb przeciwdeszczowy i możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. Z kolei dla tych, którzy muszą zbierać podpisy, wypełniać raporty lub formularze, dostępny jest także opcjonalny rysik - precyzyjny i łatwy w użyciu.

Urządzenie jest dostosowane do różnych potrzeb pracowników mobilnych i może być dodatkowo wyposażone za pomocą konfigurowalnego portu, który oferuje m.in. możliwość zainstalowania czytnika kodów kreskowych lub dodatkowego portu USB. Tylny aparat o rozdzielczości 13MP z lampą błyskową i przedni o rozdzielczości 5MP są wręcz stworzone do rejestrowania obrazów, które można załączać do raportów oraz do prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami.

Wzmocniony tablet może pracować co najmniej tak długo, ile trwa zmiana - gwarantuje to jego konstrukcja pozwalająca na wymianę baterii jednym kliknięciem (Warm Swap). Eliminuje to potrzebę przerywania pracy, wyłączania urządzenia lub wyjmowania niewygodnych zaślepek w celu wymiany baterii. Dzięki dwóm opcjom wielkości baterii urządzenie może pracować do 14 godzin na jednym ładowaniu.

Model ma na tyle potężną moc obliczeniową, by poradzić sobie z aplikacjami potrzebnymi w każdej pracy. Jest wyposażony w system operacyjny Android 10, a na pokładzie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® SDM660 Octa-Core oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej.

Pomimo ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej masy tablet ma w pełni wytrzymałą obudowę. Spełnia normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65/67, posiada certyfikację MIL-STD-810H i został przetestowany, tak aby wytrzymać upadki na beton z wysokości do 150 cm. TOUGHBOOK S1 posiada elementy ekosystemu tabletów TOUGHBOOK L1 i A3 z Androidem, takie jak baterie, podstawki, stacje dokujące i rysiki, dzięki czemu te same akcesoria mogą być wykorzystywane w różnych modelach.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest gotowy do pracy z systemem Android Enterprise, który ułatwia zarządzanie i administrację, i jest dostarczany wraz z Panasonic COMPASS, pakietem narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security oferuje wszystko, czego potrzebuje firma, aby bezpiecznie skonfigurować, wdrożyć i zarządzać wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 posiada standardową 3-letnią gwarancję i jest już dostępny w Europie w sugerowanej cenie od 1110 EUR.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dyrektorzy IT a, sztuczna inteligencja - dużo obaw, braki w wiedzy i przeszkody Biuro prasowe
2024-10-17 | 11:53

Dyrektorzy IT a, sztuczna inteligencja - dużo obaw, braki w wiedzy i przeszkody

Aż 84% dyrektorów IT wierzy, że sztuczna inteligencja (AI) będzie równie znacząca dla ich firm, jak niegdyś internet. Mimo to jedynie 11% z nich przyznaje, że w pełni
IT i technologie Sukces firmy tkwi w nowoczesnym sprzęcie IT
2024-10-17 | 01:00

Sukces firmy tkwi w nowoczesnym sprzęcie IT

Według 73% respondentów sprzęt IT dobrej jakości ma wpływ na wydajność i efektywność w pracy. Tak wynika z najnowszego badania Wykorzystanie sprzętu IT w pracy biurowej
IT i technologie Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting
2024-10-16 | 01:00

Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting

Do obszernego portfolio Lena Lighting dołączyła nowa lampa przemysłowa. Tytan Steel o znakomitych parametrach świetlnych oraz wysokiej trwałości, to odpowiedź na rosnące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.