TP-Link TL-SL1311MP - kompaktowy przełącznik PoE do monitoringu CCTV
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Model TL-SL1311MP posiada osiem portów PoE+ RJ45 10/100Mb/s, które pozwalają na zasilenie urządzeń zgodnych ze standardami PoE 802.3af/at. Przełącznik wyposażono także w dwa gigabitowe porty RJ45 oraz jeden gigabitowy port SFP, służące do integracji urządzenia z resztą sieci. Jego łączny budżet mocy wynosi 124W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W.
Model TL-SL1311MP posiada szereg udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z niego jest niezwykle proste i wygodne. Jednym z nich jest dedykowany do monitoringu CCTV specjalny Tryb Extend, dzięki któremu zasilanie i zasięg transmisji PoE sięga nawet 250 m, sprawiając że przełącznik jest znakomitym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.
Kolejnym ułatwieniem jest Tryb Isolation uruchamiany jednym przyciskiem na przełączniku. Tryb ten rozdziela ruch na portach 1-8 poprawiając bezpieczeństwo sieci lokalnej oraz transmisji danych.
TL-SL1311MP posiada także system automatycznej naprawy – PoE Auto Recovery. Urządzenie automatycznie wykrywa i ponownie uruchamia urządzenia zasilane przez PoE (takie jak kamery i punkty dostępowe), gdy przestają one działać lub reagować na żądania. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że kamery podłączone do przełącznika będą zawsze działały, a przerwy w nagrywaniu zostaną wyeliminowane.
Niewątpliwą zaletą przełącznika jest także możliwość zarządzania poborem energii. W przypadku gdy całkowity pobór mocy przekroczy 124W, funkcja inteligentnego zarządzania zużyciem energii wyłączy zasilanie portu o najniższym priorytecie, aby zapewnić zasilanie portów o wyższych priorytetach. Tym samym urządzenie uniknie przeciążenia. Funkcja ta umożliwia także automatyczne wykrywanie wymaganej przez dane urządzenie mocy PoE i chroni urządzenia nieobsługujące PoE przed uszkodzeniem.
Dzięki podłączeniu typu plug and play nie ma potrzeby konfiguracji przełącznika, a jego instalacja jest niezwykle łatwa i tania. Przełącznik posiada wytrzymałą, wykonaną z metalu wysokiej jakości obudowę, która gwarantuje wieloletnią i stabilną pracę urządzenia. Bezwentylatorowa konstrukcja dodatkowo ogranicza zużycie energii, a także zapewnia cichą pracę urządzenia.
Specyfikacja techniczna TL-SL1311MP dostępna jest na stronie internetowej TP-Link.
Przełącznik został objęty 5-letnią gwarancją, a jego cena to ok. 350 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.