Transition Technologies, wyniki finansowe 2Q 2020 - wzrost 25 proc. r/r
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Grupa Kapitałowa Transition Technologies osiągnęła w pierwszym półroczu 2020 przychody z działalności operacyjnej na poziomie ponad 200 mln PLN, co stanowi 25% wzrost w stosunku do roku 2019. Dzięki odpowiedniej strukturze przychodów, koncentracji na wybranych sektorach (energetyka, gaz, informatyka medyczna i przemysł) i produktach stosunkowo mniej dotkniętych problemami z koronawirusem, Grupa w dalszym ciągu może realizować ambitne plany rozwojowe.
– Za nami kolejne, bardzo dobre półrocze z silnym trendem wzrostowym. Udało nam się raczej bezproblemowo przejść przez zawirowania na rynkach spowodowane koronawirusem, dodatkowo od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy plany antykryzysowe, które zadziałały. Sektor IT wydaje się stosunkowo odporny na wpływ pandemii, w dalszej perspektywie przewidujemy zmiany w sposobie prowadzenia biznesu, które wzmocnią rolę firm IT – mówi profesor Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies SA.
Przychody firmy pochodzą głównie z rozwiązań w obszarach optymalizacji procesów przemysłowych (szczególnie IoT, VR/AR, PLM) oraz zaawansowanych możliwości handlu hurtowego w sektorach energetycznym, gazowym oraz chemicznym i petrochemicznym. Coraz więcej zamówień pochodzi także z dynamicznie rozwijającego się sektora healthcare. Transition Technologies jest także bardzo aktywna w nowoczesnym outsourcingu (model managed services) na rynkach zagranicznych oraz w polskim sektorze publicznym.
– W pierwszym półroczu 2020 wszystkie te obszary nie były tak bardzo narażone na problem COVID-19, co przełożyło się na kolejny rekordowy wzrost obrotów Grupy. Chcemy nawet wykorzystać aktualną sytuację na rynkach na rozbudowę naszej struktury międzynarodowej. Zatrudniamy doświadczonych zagranicznych managerów, którzy są odpowiedzialni za rozwój firmy w krajach Europy Zachodniej, a w najbliższych tygodniach w Monachium otworzymy kolejną spółkę zależną. Oczywiście widzimy dużą niepewność na rynkach i wiele sprzecznych sygnałów gospodarczych, co sugeruje, że powrót gospodarki światowej na normalne tory zajmie zdecydowanie więcej czasu i okres koniunktury post COVID-19 to dopiero rok 2021 – dodaje Konrad Świrski.
Spółka planuje wykorzystać obecny czas na rozwój nowych linii produktowych oraz dodatkowo wykorzystać szansę na zmianę modeli biznesowych klientów (powszechna akceptacja pracy zdalnej, współpraca z kluczowymi partnerami IT, wzmocniona rola cyberbezpieczeństwa). Zmiany w gospodarce światowej pokazują, że rośnie rola europejskiego przemysłu (reindustrializacja oparta o wysoką automatyzację procesów) oraz tzw. „nearshoring” – bliższa współpraca w tym zakresie z europejskimi firmami IT – co będzie dodatkowym impulsem wzrostowym dla Grupy. Transition Technologies chce być jednym z europejskich liderów w obszarze usług IT dla nowoczesnego przemysłu, nowej energetyki i nowej medycyny. W planach jest także poszukiwanie komplementarnych spółek dla procesów łączenia i akwizycji.
– Mamy wciąż silną pozycję rynkową, długoterminowe zamówienia, jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni na rynkach europejskich i światowych, znajdujemy nowe nisze, adaptujemy dostępne technologie do nowych zastosowań we własnych, kompleksowych wdrożeniach. Chcemy utrzymać trend wzrostowy na poziomie 25% r/r i wciąż liczymy na osiągniecie poziomu 450-500 mln przychodu w całym 2020 – podsumowuje prof. Świrski.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.