Transport ciężkiego kalibru
DB Schenker przewozi 1400 elementów dla nowej linii kolei miejskiej we Frankfurcie. Jest to część dużego, kilkumiesięcznego projektu budowlanego.
DB Schenker zajmuje się dużym zleceniem we Frankfurcie, zapewniając kluczowe wsparcie przy budowie nowej linii kolei miejskiej. Część nowej linii będzie przebiegać przez dwa tunele o długości 850 metrów każdy. Właśnie do tych tuneli DB Schenker dostarcza ciężarówkami na plac budowy pierścienie ze zbrojonego betonu – operator logistyczny przewiezie 1400 takich pierścieni, a każdy z nich składa się z sześciu części i waży 27 ton.
„Elementy są transportowane od producenta w północnych Niemczech do terminalu cargo na lotnisku we Frankfurcie pociągiem towarowym”, mówi Stefan Kümpel, Project Manager z zespołu transportów specjalnych DB Schenker. W ciągu kilku miesięcy pojawi się w sumie 47 pociągów, z których każdy będzie przewoził 180 elementów składowych – ułożonych w stosy po trzy i o łącznej masie ponad 800 ton. Do transportu ładunków z pociągu na samochody ciężarowe pracownicy DB SCHENKERjetcargo wykorzystują wózki widłowe dużych udźwigów.
„Jeden pociąg odpowiada 30 ładunkom samochodów ciężarowych”, wyjaśnia Stefan Kümpel. Dwie ciężarówki DB Schenker wykonują przewozy wahadłowe na 16-kilometrowej trasie między terminalem towarowym a placem budowy.
„Odpowiadamy za wiele zadań, jednak do tej pory nie wspieraliśmy tak dużego projektu budowy tuneli jak ten", mówi Stefan Kümpel. Nowa linia kolejki miejskiej o długości 2,7 km, której część przebiegać będzie nad ziemią, połączy nowopowstałą dzielnicę miejską z centrum Frankfurtu.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.