Komunikaty PR

Transport produktów medycznych – szczególna troska i surowe wymagania

2021-04-13  |  12:00
Kontakt
Kinga Gora
MSL

ul. Wołoska 9
02-583 Warszawa
kinga.gora|mslgroup.com| |kinga.gora|mslgroup.com
+48 690 457 521
https://media.mslgroup.pl/3359/releases

Pandemia trwa od ponad roku i niestety wciąż nie widać jej końca. Ten trudny czas pokazał, jak ważne jest dostarczanie towarów na czas, szczególnie w przypadku niezbędnych wyrobów medycznych, takich jak maski, fartuchy ochronne, środki dezynfekcyjne czy leki. Nigdy wcześniej bezpieczeństwo lekarzy i nas wszystkich nie zależało tak bardzo od niezawodności i widoczności łańcucha dostaw.

Transport, na którym możesz polegać

Od początku pandemii logistycy stawali na głowie, aby zapewnić ciągłość łańcucha dostaw i sprostać rosnącym potrzebom transportowym, zwłaszcza jeśli chodzi o leki, wyroby i sprzęt medyczny. To duże wyzwanie dla logistyki nie tylko ze względu na wysokie zapotrzebowanie na te produkty, ale także specyficzne wymagania dotyczące temperatury, czasu transportu czy wilgotności. „Transport medyczny i farmaceutyczny to jeden z najbardziej regulowanych i wymagających rynków transportowych na świecie, a miniony rok, naznaczony pandemią, był dla nas sprawdzianem. W C.H. Robinson, pomimo globalnych wyzwań, z sukcesem sprostaliśmy rosnącym potrzebom naszych klientów z branży medycznej i farmaceutycznej” – komentuje Ivo Aris, Wiceprezes Europe Global Forwarding w C.H. Robinson.

Produkty specjalnej troski

W przypadku wyrobów farmaceutycznych, takich jak leki, niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniego transportu. Produkty te są niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne, a ich właściwości mogą się zmieniać w zależności od dostępu światła, temperatury czy niestabilnego podłoża. W przypadku większości produktów farmaceutycznych temperatura powietrza podczas transportu nie powinna przekraczać 25 stopni Celsjusza, a maksymalna wartość wilgotności powietrza to 70%.[1] Jednak wymagane warunki transportu wynikają przede wszystkim ze specyfiki konkretnych leków i mogą się znacznie od siebie różnić. Tak jak w przypadku niektórych szczepionek przeciwko COVID-19, dla których wymagania transportowe są znacznie ostrzejsze.

„W C.H. Robinson wdrażamy najnowsze technologie oparte o pozyskiwanie i analizę danych w czasie rzeczywistym, jak choćby Internet rzeczy (IoT). W ten sposób wspieramy spedytorów w analizach predykcyjnych i monitorowaniu urządzeń w celu uzyskania większej wiedzy na temat transportu ich produktów – jak choćby kontrola temperatury podczas transportu oraz bezpieczeństwo danych. Dzięki temu nasi klienci mogą na bieżąco monitorować i otrzymywać ostrzeżenia o potencjalnym zepsuciu, uszkodzeniach lub manipulowaniu ich towarami, aby natychmiast podjąć odpowiednie kroki i rozwiązać problem, gdy tylko się pojawi” – mówi Ivo Aris.

Specyfika przewożonych produktów medycznych może determinować również  decyzję o rodzaju transportu. Rozwiązaniem gwarantującym odpowiednie warunki przewozu są tzw. opakowania aktywne. Kontenery aktywne posiadają sterowane elektrycznie układy chłodzenia i grzania lub systemy chłodzenia suchym lodem, natomiast kontenery pasywne to izolowane skrzynki lub kontenery bez aktywnej kontroli temperatury. „Wybór odpowiedniej opcji pakowania w celu utrzymania wymaganych warunków transportu jest istotną częścią w łańcuchu dostaw” – dodaje Aris.

Śledzenie transportu medycznego

Głównym zagrożeniem w transporcie medycznym są wszelkie zakłócenia, które mogłyby opóźnić dostawę do szpitali i ośrodków medycznych. W niektórych przypadkach takie opóźnienie może prowadzić do konieczności wycofania całego transportu. Powoduje to nie tylko straty zysków, ale także braki niezbędnych środków medycznych w ośrodkach zdrowia. Dlatego kluczowym elementem transportu jest widoczność, która buduje elastyczne, odporne, konkurencyjne i dochodowe usługi.

Firma C.H. Robinson stworzyła globalną, światowej klasy platformę zarządzania transportem Navisphere®, która dostarcza w czasie rzeczywistym dane i informacje o wysyłce wraz ze wszystkimi aktualizacjami dotyczącymi transportu i czynników zewnętrznych, które mogą zakłócić lub wpłynąć na określony transport. „Jesteśmy świadomi spoczywającej na nas odpowiedzialności, zwłaszcza gdy przewożone produkty mogą mieć wpływ na zdrowie i życie ludzi. Dzięki technologii Navisphere® opartej na danych, stworzonej przez i dla ekspertów ds. łańcucha dostaw, wszystkie te wrażliwe przesyłki są monitorowane przez naszych  niezawodnych i doświadczonych ekspertów, a lekarze mogą skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu ich pacjentów” – podsumowuje Ivo Aris.


[1]https://www.who.int/medicines/areas/quality_safety/quality_assurance/ModelGuidanceForStorageTransport

O firmie C.H. Robinson
C.H. Robinson zaspokaja potrzeby logistyczne firm na całym świecie i w różnych branżach, od tych prostych po najbardziej złożone. Zarządzając ładunkami o wartości ponad 21 miliardów dolarów oraz 19 milionami przesyłek rocznie, jesteśmy największą platformą logistyczną na świecie, a dzięki naszej rozwijającej się oraz wielojęzycznej sieci jesteśmy jednym z wiodących przewoźników drogowych i spedytorów w Europie. Nasz multimodalny system zarządzania transportem w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą pozwala nam dostarczać inteligentne rozwiązania dla ponad 105 000 klientów i 73 000 przewoźników kontraktowych oraz zapewnia im przewagę, dzięki której poprawiają swoje wyniki biznesowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nas na www.chrobinson.pl/pl-pl/ (Nasdaq: CHRW).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MSL
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych Biuro prasowe
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.