Blisko 1700 policjantów przeszkolonych w ramach współpracy z Bolt
Marlena Ruszkowska
Bolt
Graniczna 4
00-130 Warszawa
marlena.ruszkowska|bolt.eu| |marlena.ruszkowska|bolt.eu
732011440
https://www.linkedin.com/in/marlena-ruszkowska-ab6155154/
W ramach swoich działań na rzecz podnoszenia standardu usług i bezpieczeństwa w przejazdach zamawianych przez aplikację Bolt, ponownie zostało przeprowadzone spotkanie szkoleniowe dla funkcjonariuszy Policji z całej Polski, dotyczące m.in. sposobu pozyskania informacji nt. kierowców w/wym. platformy. Spotkania zostały zorganizowane przez wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
Od 2022 roku Bolt współpracuje z Policją. Celem współpracy jest usprawnienie wzajemnej komunikacji firmy z przedstawicielami Policji, działanie na rzecz uczynienia przejazdów taksówkami zamawianymi przez aplikację Bolt jeszcze bezpieczniejszymi.
— Dialog i współpraca z platformą Bolt w formie współorganizowanych szkoleń, pozwala policjantom na szybką i skuteczną wymianę informacji, w tym dotyczącą kontroli kierowców powyższej aplikacji. Dzięki temu w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem kierującego, świadczącego usługi przewozu osób na platformie Bolt, funkcjonariusze posiadają wiedzę jak skontaktować się z firmą i pozyskać potrzebne informacje. To niezbędne działanie, aby skutecznie zapewniać bezpieczeństwo w przejazdach - mówi Pani insp. Monika Golik, Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
W trakcie spotkań policjanci poznają zasady bezpieczeństwa i weryfikacji użytkowników aplikacji Bolt, jak również wewnętrzne procesy firmy zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa. Omawiane są także główne obszary współpracy Bolt z Policją, dokładne procedury oraz kanały komunikacji. W spotkaniach jak dotąd wzięło udział blisko 1700 funkcjonariuszy Policji z całej Polski.
— Skuteczna współpraca z Policją jest dla nas kluczowa, ponieważ pozwala usprawniać działania na rzecz bezpieczeństwa przejazdów zamawianych przez aplikację Bolt, a przede wszystkim zapobiegać sytuacjom naruszającym to bezpieczeństwo. To kolejny sposób, w jaki chcemy uczynić przejazdy bezpiecznymi. Jesteśmy bardzo wdzięczni przedstawicielom Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji za otwartość na wspólne działania - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Podczas szkolenia omówione zostały podjęte dotąd przez Bolt działania w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa przejazdach a także, procedur dot. kierowców jak i pasażerów.
Polska Policja regularnie prowadzi działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości o podłożu seksualnym, do której dochodzi w przewozach osób. W tym celu prowadzona jest m.in. współpraca platformy Bolt z policjantami Biura Kryminalnego KGP, która prowadzi do wymiany informacji, organizowania szkoleń pozwalających usprawnić pracę obu instytucjom, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów korzystających z usług aplikacji.
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną. Bolt ma ponad 200 milionów klientek i klientów w 50 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.