Blisko 1700 policjantów przeszkolonych w ramach współpracy z Bolt
Marlena Ruszkowska
Bolt
Graniczna 4
00-130 Warszawa
marlena.ruszkowska|bolt.eu| |marlena.ruszkowska|bolt.eu
732011440
https://www.linkedin.com/in/marlena-ruszkowska-ab6155154/
W ramach swoich działań na rzecz podnoszenia standardu usług i bezpieczeństwa w przejazdach zamawianych przez aplikację Bolt, ponownie zostało przeprowadzone spotkanie szkoleniowe dla funkcjonariuszy Policji z całej Polski, dotyczące m.in. sposobu pozyskania informacji nt. kierowców w/wym. platformy. Spotkania zostały zorganizowane przez wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
Od 2022 roku Bolt współpracuje z Policją. Celem współpracy jest usprawnienie wzajemnej komunikacji firmy z przedstawicielami Policji, działanie na rzecz uczynienia przejazdów taksówkami zamawianymi przez aplikację Bolt jeszcze bezpieczniejszymi.
— Dialog i współpraca z platformą Bolt w formie współorganizowanych szkoleń, pozwala policjantom na szybką i skuteczną wymianę informacji, w tym dotyczącą kontroli kierowców powyższej aplikacji. Dzięki temu w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem kierującego, świadczącego usługi przewozu osób na platformie Bolt, funkcjonariusze posiadają wiedzę jak skontaktować się z firmą i pozyskać potrzebne informacje. To niezbędne działanie, aby skutecznie zapewniać bezpieczeństwo w przejazdach - mówi Pani insp. Monika Golik, Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
W trakcie spotkań policjanci poznają zasady bezpieczeństwa i weryfikacji użytkowników aplikacji Bolt, jak również wewnętrzne procesy firmy zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa. Omawiane są także główne obszary współpracy Bolt z Policją, dokładne procedury oraz kanały komunikacji. W spotkaniach jak dotąd wzięło udział blisko 1700 funkcjonariuszy Policji z całej Polski.
— Skuteczna współpraca z Policją jest dla nas kluczowa, ponieważ pozwala usprawniać działania na rzecz bezpieczeństwa przejazdów zamawianych przez aplikację Bolt, a przede wszystkim zapobiegać sytuacjom naruszającym to bezpieczeństwo. To kolejny sposób, w jaki chcemy uczynić przejazdy bezpiecznymi. Jesteśmy bardzo wdzięczni przedstawicielom Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji za otwartość na wspólne działania - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Podczas szkolenia omówione zostały podjęte dotąd przez Bolt działania w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa przejazdach a także, procedur dot. kierowców jak i pasażerów.
Polska Policja regularnie prowadzi działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości o podłożu seksualnym, do której dochodzi w przewozach osób. W tym celu prowadzona jest m.in. współpraca platformy Bolt z policjantami Biura Kryminalnego KGP, która prowadzi do wymiany informacji, organizowania szkoleń pozwalających usprawnić pracę obu instytucjom, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów korzystających z usług aplikacji.
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną. Bolt ma ponad 200 milionów klientek i klientów w 50 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.