Blisko 1700 policjantów przeszkolonych w ramach współpracy z Bolt

Marlena Ruszkowska
Bolt
Graniczna 4
00-130 Warszawa
marlena.ruszkowska|bolt.eu| |marlena.ruszkowska|bolt.eu
732011440
https://www.linkedin.com/in/marlena-ruszkowska-ab6155154/
W ramach swoich działań na rzecz podnoszenia standardu usług i bezpieczeństwa w przejazdach zamawianych przez aplikację Bolt, ponownie zostało przeprowadzone spotkanie szkoleniowe dla funkcjonariuszy Policji z całej Polski, dotyczące m.in. sposobu pozyskania informacji nt. kierowców w/wym. platformy. Spotkania zostały zorganizowane przez wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
Od 2022 roku Bolt współpracuje z Policją. Celem współpracy jest usprawnienie wzajemnej komunikacji firmy z przedstawicielami Policji, działanie na rzecz uczynienia przejazdów taksówkami zamawianymi przez aplikację Bolt jeszcze bezpieczniejszymi.
— Dialog i współpraca z platformą Bolt w formie współorganizowanych szkoleń, pozwala policjantom na szybką i skuteczną wymianę informacji, w tym dotyczącą kontroli kierowców powyższej aplikacji. Dzięki temu w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem kierującego, świadczącego usługi przewozu osób na platformie Bolt, funkcjonariusze posiadają wiedzę jak skontaktować się z firmą i pozyskać potrzebne informacje. To niezbędne działanie, aby skutecznie zapewniać bezpieczeństwo w przejazdach - mówi Pani insp. Monika Golik, Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
W trakcie spotkań policjanci poznają zasady bezpieczeństwa i weryfikacji użytkowników aplikacji Bolt, jak również wewnętrzne procesy firmy zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa. Omawiane są także główne obszary współpracy Bolt z Policją, dokładne procedury oraz kanały komunikacji. W spotkaniach jak dotąd wzięło udział blisko 1700 funkcjonariuszy Policji z całej Polski.
— Skuteczna współpraca z Policją jest dla nas kluczowa, ponieważ pozwala usprawniać działania na rzecz bezpieczeństwa przejazdów zamawianych przez aplikację Bolt, a przede wszystkim zapobiegać sytuacjom naruszającym to bezpieczeństwo. To kolejny sposób, w jaki chcemy uczynić przejazdy bezpiecznymi. Jesteśmy bardzo wdzięczni przedstawicielom Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji za otwartość na wspólne działania - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Podczas szkolenia omówione zostały podjęte dotąd przez Bolt działania w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa przejazdach a także, procedur dot. kierowców jak i pasażerów.
Polska Policja regularnie prowadzi działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości o podłożu seksualnym, do której dochodzi w przewozach osób. W tym celu prowadzona jest m.in. współpraca platformy Bolt z policjantami Biura Kryminalnego KGP, która prowadzi do wymiany informacji, organizowania szkoleń pozwalających usprawnić pracę obu instytucjom, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów korzystających z usług aplikacji.
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną. Bolt ma ponad 200 milionów klientek i klientów w 50 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.