CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w Polsce. Realizacja tego celu wymaga nie tylko zastosowania nowoczesnych technologii, ale też dobrego przygotowania i współpracy zespołów. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy magazyny muszą zapewnić sprawną obsługę w okresach wzmożonego ruchu towarów, tak jak coroczny szczyt sprzedażowy, który 29 listopada rozpoczyna Black Friday. CEVA, aby osiągnąć doskonałość operacyjną, wdrożyła globalny program szkoleniowy – Contract Logistics Learning Week, z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania.
W pierwszej edycji Contract Logistics Learning Week wzięło udział 25 tys. pracowników i menadżerów CEVA z ponad 100 oddziałów, także z Polski. Ten wyjątkowy, również ze względu na skalę, projekt dedykowany był innowacjom i współpracy. Pokazał też w jak nowatorski sposób CEVA rozwija umiejętności zespołów logistyki kontraktowej, aby sprostać potrzebom klientów i budować kulturę ciągłego doskonalenia.
Innowacje w szkoleniu
Podczas Contract Logistics Learning Week pracownicy CEVA wzięli udział w 17 webinariach, poświęconych rozwojowi twardych i miękkich kompetencji. Sesje prowadzone były w różnych językach i zostały przygotowane pod kątem potrzeb zespołów w konkretnych regionach.
Do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych wykorzystano innowacyjną i immersyjną metodę nauczania w oparciu o Meta Quest 2. Dzięki temu pracownicy mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia magazynów CEVA Logistics, depotu CMA CGM, Containerships czy terminali, co pozwoliło im poznać operacje CEVA z zupełnie nowej perspektywy. Nowatorskie podejście, w połączeniu z inicjatywami i warsztatami Lean, okazało się być bardzo dobrym sposobem na zaangażowanie pracowników w doskonalenie umiejętności i podnoszenie efektywności operacyjnej.
Praktyczne podejście do rozwoju
W programie duży nacisk położono na rozwój umiejętności praktycznych. CEVA przygotowała ponad 70 modułów e-learningowych, dedykowanych kompetencjom twardym oraz intensywne warsztaty typu bootcamp, zwiększające efektywność uczenia się. Udział w tych szkoleniach pomógł pracownikom zrozumieć jak stosować nowe narzędzia i strategie w rzeczywistych sytuacjach biznesowych.
Kluczowe znaczenie dla poszerzenia wiedzy na temat najważniejszych narzędzi, wykorzystywanych w logistyce, miały sesje Contract Manager Portal. Warsztaty koncentrujące się na technikach Lean oraz rozwoju umiejętności miękkich odegrały kluczową rolę w doskonaleniu zarówno efektywności operacyjnej, jak i kompetencji przywódczych.
Zgodnie ze strategią Learning & Development CEVA przeprowadzono także zajęcia w ramach nowego programu Akademii Logistyki. Został on opracowany tak, aby wspierać rozwój umiejętności, które są niezbędne do odniesienia sukcesu w logistyce.
Innowacje w szkoleniu to korzyści dla klientów
Najważniejszą rolę w tygodniu edukacji CEVA odegrała innowacyjność, w oparciu o doświadczenie immersyjne i rozwiązania Meta, które wspierały kreatywne rozwiązywanie problemów. Dzięki temu pracownicy będą jeszcze lepiej przygotowani do stawiania czoła wyzwaniom w dynamicznie zmieniającej się branży logistycznej. To z pewnością przełoży się na korzyści dla klientów CEVA, czyli wzrost efektywności, szybszą reakcję i satysfakcję.
Patrząc w przyszłość: kultura ciągłego rozwoju
Pierwsza edycja Contract Logistics Learning Week otwiera nowy rozdział w procesie ciągłego doskonalenia operacji magazynowych CEVA. Firma będzie kontynuować inwestycje w programy edukacyjne i rozwój, tak aby zapewnić pracownikom kolejne nowe możliwości zdobycia umiejętności kluczowych dla sukcesu firmy i jej klientów.
Sukces globalnego tygodnia edukacji jest także dowodem na to, jak duże znaczenie dla doskonałości operacyjnej i budowy zaangażowanego zespołu ma edukacja. Dzięki dobrze wyszkolonym pracownikom i menadżerom CEVA jest gotowa już dziś sprostać wyzwaniom przyszłości.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.