Komunikaty PR

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

2024-11-27  |  15:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w Polsce. Realizacja tego celu wymaga nie tylko zastosowania nowoczesnych technologii, ale też dobrego przygotowania i współpracy zespołów. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy magazyny muszą zapewnić sprawną obsługę w okresach wzmożonego ruchu towarów, tak jak coroczny szczyt sprzedażowy, który 29 listopada rozpoczyna Black Friday. CEVA, aby osiągnąć doskonałość operacyjną, wdrożyła globalny program szkoleniowy – Contract Logistics Learning Week, z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania.

W pierwszej edycji Contract Logistics Learning Week wzięło udział 25 tys. pracowników i menadżerów CEVA z ponad 100 oddziałów, także z Polski. Ten wyjątkowy, również ze względu na skalę, projekt dedykowany był innowacjom i współpracy. Pokazał też w jak nowatorski sposób CEVA rozwija umiejętności zespołów logistyki kontraktowej, aby sprostać potrzebom klientów i budować kulturę ciągłego doskonalenia.

Innowacje w szkoleniu

Podczas Contract Logistics Learning Week pracownicy CEVA wzięli udział w 17 webinariach, poświęconych rozwojowi twardych i miękkich kompetencji. Sesje prowadzone były w różnych językach i zostały przygotowane pod kątem potrzeb zespołów w konkretnych regionach.

Do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych wykorzystano innowacyjną i immersyjną metodę nauczania w oparciu o Meta Quest 2. Dzięki temu pracownicy mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia magazynów CEVA Logistics, depotu CMA CGM, Containerships czy terminali,  co pozwoliło im poznać operacje CEVA z zupełnie nowej perspektywy. Nowatorskie podejście, w połączeniu z inicjatywami i warsztatami Lean, okazało się być bardzo dobrym sposobem na zaangażowanie pracowników w doskonalenie umiejętności i podnoszenie efektywności operacyjnej.

Praktyczne podejście do rozwoju

W programie duży nacisk położono na rozwój umiejętności praktycznych. CEVA przygotowała ponad 70 modułów e-learningowych, dedykowanych kompetencjom twardym oraz intensywne warsztaty typu bootcamp, zwiększające efektywność uczenia się. Udział w tych szkoleniach pomógł pracownikom zrozumieć jak stosować nowe narzędzia i strategie w rzeczywistych sytuacjach biznesowych.

Kluczowe znaczenie dla poszerzenia wiedzy na temat najważniejszych narzędzi, wykorzystywanych w logistyce, miały sesje Contract Manager Portal. Warsztaty koncentrujące się na technikach Lean oraz rozwoju umiejętności miękkich odegrały kluczową rolę w doskonaleniu zarówno efektywności operacyjnej, jak i kompetencji przywódczych.

Zgodnie ze strategią Learning & Development CEVA przeprowadzono także zajęcia w ramach nowego programu Akademii Logistyki. Został on opracowany tak, aby wspierać rozwój umiejętności, które są niezbędne do odniesienia sukcesu w logistyce.

Innowacje w szkoleniu to korzyści dla klientów

Najważniejszą rolę w tygodniu edukacji CEVA odegrała innowacyjność, w oparciu o doświadczenie immersyjne i rozwiązania Meta, które wspierały kreatywne rozwiązywanie problemów. Dzięki temu pracownicy będą jeszcze lepiej przygotowani do stawiania czoła wyzwaniom w dynamicznie zmieniającej się branży logistycznej. To z pewnością przełoży się na korzyści dla klientów CEVA, czyli wzrost efektywności, szybszą reakcję i satysfakcję.

Patrząc w przyszłość: kultura ciągłego rozwoju

Pierwsza edycja Contract Logistics Learning Week otwiera nowy rozdział w procesie ciągłego doskonalenia operacji magazynowych CEVA. Firma będzie kontynuować inwestycje w programy edukacyjne i rozwój, tak aby zapewnić pracownikom kolejne nowe możliwości zdobycia umiejętności kluczowych dla sukcesu firmy i jej klientów.

Sukces globalnego tygodnia edukacji jest także dowodem na to, jak duże znaczenie dla doskonałości operacyjnej i budowy zaangażowanego zespołu ma edukacja. Dzięki dobrze wyszkolonym pracownikom i menadżerom CEVA jest gotowa już dziś sprostać wyzwaniom przyszłości.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji Biuro prasowe
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych
Transport Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
2024-11-26 | 15:00

Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny

Zielona Góra, Sieradz, Bełchatów, Mrągowo, Konin – to tylko niektóre miasta, w których pasażerowie komunikacji miejskiej podróżują pierwszym
Transport HVO w transporcie – Girteka uruchamia Alternative Fuel Program
2024-11-22 | 15:00

HVO w transporcie – Girteka uruchamia Alternative Fuel Program

Girteka, wiodąca europejska firma transportowa, uruchomiła nowy program - Alternative Fuel Program (AFP) jako jedną z inicjatyw w działaniach na rzecz dekarbonizacji procesów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.