CEVA Logistics uruchamia nowe magazyny
CEVA Logistics uruchomiła nowy magazyn w Jundiai w Brazylii, ustanawiając nowy standard zrównoważonego magazynowania w Ameryce Łacińskiej (LATAM). Magazyn ma pełnić rolę center of excellence w regionie. Także w Polsce już wkrótce CEVA otworzy zautomatyzowane centrum dystrybucji e-commerce w Magnicach k/Wrocławia, zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Położony 57 km na północny zachód od São Paulo magazyn typu greenfield spełnił wszystkie kryteria CEVA. Obecnie pracuje tu ok. 250 osób, które zapewniają obsługę klientów w zakresie magazynowania i dystrybucji.
Do grona klientów, dla których prowadzone są operacje, należą takie firmy jak: Caudalie, ConvaTec, Fareva, Geo, Hilti, Logitech, Omron, Sephora, Stanley Black & Decker, Triumph oraz Terex.
Nowy magazyn w Jundiai o powierzchni 25 tys. mkw. posiada 37 doków przeładunkowych, a także 62 stanowiska pracy administracyjnej, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz przestronne pomieszczenia socjalne dla pracowników. Jego pojemność wynosi 38 tys. palet. Wybór lokalizacji padł na miejsce, które ułatwia realizację strategicznego planu rozwoju firmy, który jest ukierunkowany na wdrażanie inicjatyw w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz ograniczenia śladu węglowego.
Wdrażane programy oszczędzają zasoby i ograniczają emisje
W ramach zobowiązania do zmniejszenia śladu węglowego, CEVA wprowadza nowe zasady zrównoważonego rozwoju w swoich oddziałach prowadzących operacje logistyki kontraktowej. W magazynie w Jundiai zastosowano półprzezroczyste płyty sufitowe i oświetlenie LED. Wdrożony też został program ponownego wykorzystania wody deszczowej oraz system termoakustyczny, który ma regulować temperaturę wewnątrz budynku. Dodatkowo prowadzone są badania, które mają określić ilość energii słonecznej, jaką można pozyskać z planowanej instalacji paneli słonecznych.
Fabio Mendunekas, senior vice president w regionie LATAM, CEVA Logistics, mówi: „Naszym celem jest angażowanie i wzmacnianie pozycji lokalnego zespołu, tak aby tworzyć wartość dla naszych klientów, inwestować w naszą społeczność oraz prowadzić działalność w sposób etyczny i zrównoważony dla naszej planety. Nowy magazyn w Jundiai jest doskonałym przykładem zaangażowania i inwestycji w doskonałość operacyjną. Klienci mają zapewnioną lepszą obsługę, a nasz wpływ na środowisko znacząco się zmniejszył".
Zrównoważony rozwój w magazynie e-commerce w Magnicach k/Wrocławia
Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju CEVA będzie zarządzać także nowym centrum dystrybucji e-commerce i fullfilment, który już wkrótce ma być otwarty w Magnicach k/Wrocławia. Działający 24 godziny na dobę magazyn o powierzchni 40 tys. m.kw. dedykowany jest obsłudze ABOUT YOU, jednej z najszybciej rozwijających się platform modowych w Europie. Zastosowane będą tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i automatyzacji, co zapewni większą wydajność procesów i do minimum skróci czas realizacji zamówień internetowych, z Polski i innych krajów Europy.
ABOUT YOU i CEVA zobowiązały się do zarządzania nowym centrum dystrybucji w sposób zrównoważony. Firmy wdrożą więc liczne rozwiązania typu greenfield, wśród których wymienić można panele słoneczne zapewniające czystą energię. Jego uruchomienie przyniesie duże korzyści biznesowe i ekonomiczne lokalnej społeczności. W magazynie znajdzie zatrudnienie ok. 1000 pracowników.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.