Komunikaty PR

ID Logistics wprowadza nową generację autonomicznych robotów do inwentaryzacji

2022-07-14  |  16:00
Biuro prasowe

ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, przedstawia ASTRID, pierwszego autonomicznego robota inwentaryzacyjnego opartego o sztuczną inteligencję. Urządzenie opracowane zostało przez ID Logistics przy współpracy z E-Dentic i Wyca. ASTRID, nowość w światowej logistyce, nie potrzebuje już pomocy człowieka, aby poznać swoją trasę, sterować lub wykonywać prace inwentaryzacyjne.

PRECYZYJNA KONTROLA ZAPASÓW DLA NIEZAWODNEJ INWENTARYZACJI

Przeprowadzenie inwentaryzacji jest zadaniem złożonym i czasochłonnym zarówno dla firmy logistycznej jak i jej klienta. Kiedy dochodzi do zakłóceń w dostawach, w wyniku trudności w łańcuchu dostaw czy globalnego kryzysu wywołanego pandemią, zwiększa się zapotrzebowanie na zapasy i usługi magazynowe. Dostawcy usług logistycznych muszą znaleźć rozwiązania zapewniające niezawodny monitoring wszystkich zapasów. Powinien być regularny, autonomiczny i niezawodny, tak aby zagwarantować dostępność produktów i wydajność magazynu.

ID Logistics, przy współpracy z francuskimi firmami E-Dentic i Wyca, opracował nowe urządzenie do zarządzania zapasami: autonomicznego robota inwentaryzacyjnego ASTRID. Technologia ta pozwala sprostać dwóm wyzwaniom:

  • Regularne uzupełnianie stanów magazynowych, dzięki przeprowadzeniu szybkiej inwentaryzacji palet w 100% autonomiczny sposób.
  • Dostarczanie w czasie rzeczywistym informacji niezbędnych do właściwego zarządzania łańcuchem dostaw klientów

 

WSPÓŁPRACA TRZECH CZOŁOWYCH GRACZY W OBSZARZE INNOWACJI

Autonomiczny robot inwentaryzacyjny ASTRID jest efektem współpracy ID Logistics, Wyca Robotics i E-Dentic. ID Logistics, dzięki znajomości specyfiki biznesu, był inicjatorem i koordynatorem projektu. Wyca Robotics specjalizuje się w robotach AMR i liniowej inwentaryzacji sklepów, jest pionierem w rozwoju robotów autonomicznych. E-Dentic, od 2016 r. partner ID Logistics, jest integratorem IT specjalizującym się w sztucznej inteligencji. E-Dentic i ID Logistics wspólnie opracowały już metody śledzenia ładunków za pomocą e beaconów, wdrożyły też rozwiązania w zakresie video trackingu. W projekcie ASTRID firma Wyca Robotics odpowiada za platformę robotyczną, a E-Dentic za interfejs HMI (Human Machine Interface) oraz analizę zdjęć wykonanych przez sztuczną inteligencję.

Technologia ma być wdrażana w trzech etapach:

- wdrożenie we Francji dla klientów ID Logistics -  instalacja 11 robotów w latach 2022/2023.

- komercjalizacja we Francji, od września 2022 r.

- wprowadzenie na rynki międzynarodowe, dla spółek zależnych ID Logistics, od 2023 r.

E-Dentic, który jest integratorem rozwiązania, ma odpowiadać za marketing, wdrożenie, infolinię, a także koordynację prac konserwacyjnych.

„ASTRID to najnowsze osiągnięcie naszego działu innowacji i, po 3 latach badań i rozwoju, jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć jej wdrażanie operacyjne. To prawdziwie przełomowa innowacja, która spełnia potrzeby klientów, oczekujących jeszcze bardziej niezawodnego zarządzania ich zapasami, a także poprawia warunki pracy naszych zespołów. Dziękujemy partnerom Wyca Robotics i E-Dentic za towarzyszenie nam w tym procesie” - Eric Hémar, prezes ID Logistics.

„Jesteśmy dumni z partnerstwa technologicznego z ID Logistics, głównego gracza logistyki kontraktowej, znanego z oferty o wysokim poziomie technologicznymi i doskonałości operacyjnej. Ta współpraca oddaje  roboty w służbę firmom i ludziom, ułatwiając codzienne zadania pracownikom i jednocześnie zwiększając niezawodność procesów. Innowacja potwierdza ambicje Wyca Robotics ukierunkowane na  dostarczanie mobilnych pojazdów i robotów zdolnych do działania w złożonych środowiskach w sposób interaktywny, bez pomocy z zewnątrz lub adaptacji środowiska. Nowa generacja pojazdów autonomicznych jest decydującym krokiem dla wprowadzania mobilnych robotów usługowych do wszystkich sektorów, dostępnych społeczeństwu i profesjonalistom. To też dowód wyjątkowego know-how naszych zespołów w zakresie robotyki przemysłowej i wewnętrznych pojazdów autonomicznych” - Patrick Dehlinger, dyrektor zarządzający Wyca Robotics.

„Wdrożenie innowacji technologicznej polega na przekonaniu i wytrwałości w realizacji pomysłu. A jeśli jest ona wspólna, rezultat jest tym bardziej satysfakcjonujący" - Gilles Tassery, prezes zarządu E-Dentic

ASTRID: SZTUCZNA INTELIGENCJA DLA INWENTARYZACJI

Prawdziwy klejnot technologiczny, ASTRID (Autonomous Stock Taking Robot by ID Logistics) to autonomiczny robot mobilny, zaprojektowany z myślą o wspieraniu zarządzających zapasami w ich codziennej pracy. Potrafi fotografować palety i odczytywać kody kreskowe, a także wykrywać puste i pełne lokalizacje. W nocy może pracować autonomicznie i w trybie współdziałania, zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Inwentaryzacja w rekordowo szybkim tempie

ASTRID sprawdza 5 tys. palet na godzinę, czyli 20 razy szybciej niż dron, zazwyczaj wymagający obecności operatora, i 100 razy szybciej niż ma to miejsce w przypadku inwentaryzacji ręcznej. To zwiększa częstotliwość inwentaryzacji, bez zaangażowania managerów zarządzających zapasami. Umożliwia automatyczne przeprowadzenie inwentaryzacji, poprawia jakość obsługi, zapewnia niezawodność zapasów i wzrost wydajności pracy.

Pracownik może wykorzystać robota regularnie lub wyznaczyć mu jednorazowe zadania. ASTRID przeprowadza inwentaryzację i wysyła zdjęcia i/lub raporty na platformę internetową. Po jej zakończeniu możliwe jest przeanalizowanie rozbieżności lub zmian w stanie magazynowym.

Najnowsze technologie dla ASTRID

ASTRID został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, umożliwiające przeprowadzenie inwentaryzacji i zarządzanie zapasami bez udziału człowieka.

- Nawigacja SLAM: w 100% autonomiczna, nie wymaga interwencji człowieka lub infrastruktury.

- Wizja robotyczna: szybkość odczytu bliska 100%, odczyt wszystkich rodzajów kodów kreskowych.

-Sztuczna inteligencja: automatyczna analiza wszystkich typów palet (80x120, 100x120, ponadgabarytowe).

- Wysuwany maszt z kamerami: przejazdy, zarządzanie przeszkodami na wysokości i robienie zdjęć do 11,5 m przy zachowaniu pełnej autonomii.

- Ładowanie indukcyjne: ciągła praca w dzień i nocy, także w obecności pracowników.

- Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa: np. Lidar 3D, który wykrywa przeszkody i umożliwia natychmiastowe zatrzymanie robota

Zwrot z inwestycji w ASTRID wynosi mniej niż 18 miesięcy, ze względu na znaczne oszczędności na kosztach ogólnych, a także wartość dodaną, jaką jest większa dostępność produktów dla klienta.

INNOWACJE: DNA ID LOGISTICS

Inwestycje w nowe technologie stanowią podstawę strategicznej wizji ID Logistics. Operator opracowuje przełomowe projekty innowacyjne, których celem jest poprawa jakości i wydajności procesów. ASTRID jest wynikiem 3 lat prac rozwojowych i testów, a jego produkcja seryjna rozpoczyna się już dziś.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre Biuro prasowe
2025-05-26 | 15:30

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Corendon Airlines, jeden z wiodących europejskich przewoźników lotniczych, uczcił 20. lecie swojego istnienia podczas wyjątkowej gali zorganizowanej w Antalya Cosmos Theatre.
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.