Komunikaty PR

ID Logistics zarządza nowym centrum logistycznym e-commerce ManoMano

2021-10-22  |  14:00
Biuro prasowe

ManoMano, europejski lider rynku e-commerce w branży  DIY oraz home & garden, na okres 3 lat powierzył ID Logistics zarządzanie nowym centrum logistycznym we francuskim Châtres (77). W uruchomionym 4 miesiące temu magazynie zastosowano różne ciekawe rozwiązania z obszaru innowacji i ergonomii pracy.

ManoMano, po uruchomieniu pierwszego centrum logistycznego i w odpowiedzi na dynamiczny rozwój swojej działalności, podjął decyzję o  otwarciu i outsourcingu kolejnego magazynu we Francji. O wyborze ID Logistics, specjalisty w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, zadecydowała umiejętność obsługi procesów magazynowych i e-commerce dla produktów DIY oraz szybkość wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

TECHNOLOGIE ZWIĘKSZAJĄ NIEZAWODNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

W swoich projektach ID Logistics stawia na wykorzystywanie innowacji technologicznych, które mają zapewnić produktywność, niezawodność i bezpieczeństwo operacji magazynowych. Wśród przykładów rozwiązań wdrożonych przez operatora w nowym centrum logistycznym ManoMano wymienić można:

- system informacyjny, zarządzany przez zespół ID Logistics za pomocą WMS InfoLog. Platforma komputerowa optymalizuje wszystkie operacje przeprowadzane w magazynie.

-  „Pick to Graphic”, gwarantujący niezawodność przygotowania zamówień, a zarazem  zwiększający produktywność i wydajność procesów magazynowych.

- Zarządzanie wydajnością. System opiera się na niestandardowym podejściu w codziennym zarządzaniu zespołami, z ukierunkowaniem na rozwiązywanie problemów i satysfakcję pracowników, przy jednoczesnym wyznaczeniu obszarów do poprawy i rozwiązań, które należy wdrożyć.

INNOWACJE DLA BEZPIECZEŃSTWA

ID Logistics, dążąc do zapewnienia jak najlepszych warunków pracy, szczególną wagę przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa. W centrum logistycznym ManoMano operator wdrożył takie rozwiązania jak:

- Ergonomiczne stanowiska pracy, na dostosowanej wysokości, wyposażone w moduł „Put to Light”. Wykorzystana technologia skraca czas przygotowania przesyłek przez operatorów i umożliwia centralizację przygotowywania kilku zamówień z tej samej strefy, w oparciu o wysyłane sygnały świetlne. Ich zastosowanie pozwala na szybkie i automatycznie wskazanie miejsc i ilości towarów,  które należy pobrać.

- Wózki widłowe z wysuwanymi masztami, wyposażone w lasery celownicze, zwiększające bezpieczeństwo pracy. Laser, wskazując środkową części palety, umożliwia prawidłowe ustawienie wideł. Jednocześnie, dzięki naprowadzeniu operatora, zapobiega uderzeniom o półki.

- Zainstalowanie tzw. „Niebieskich świateł” na każdym wózku widłowym zapobiega kolizjom.

ID LOGISTICS WSPIERA ROZWÓJ E-MERCHANT

Centrum logistyczne w Châtres rozpoczęło działalność w połowie września 2021 r. w zakresie przyjęć towaru, magazynowania oraz wysyłki zamówień do 37 tys. miejsc dostawy. Od marca 2022 r. ich liczba wzrośnie do 49 tys., a we wrześniu magazyn ma osiągnąć szczyt aktywności, obsługując zamówienia do 109 tys. miejsc.

Obecnie zespół odpowiadający za obsługę magazynową liczy 91 osób, w 2022 r. zwiększy się do 110, a rok później w Châtres pracować ma blisko 210 pracowników. Obecnie ID Logistics wdraża plan szkoleń w zakresie m.in. dobrych praktyk biznesowych dla e-commerce i DIY.

CENTRUM LOGISTYCZNE KOŁO PARYŻA W LICZBACH

Centrum logistyczne w Châtres, blisko 50 km od Paryża,  o powierzchni 36 tys. mkw. jest przystosowane do obsługi dynamicznie rozwijającego się biznesu ManoMano i jego oferty ManoFulfillment. W magazynie składowane są 4 rodzaje asortymentu (od niewielkich produktów po ponadgabaryty). Wąskie korytarze zwiększają powierzchnię składowania i umożliwiają integrację dużej liczby referencji. Centrum logistyczne może być rozbudowane o blisko 18 tys. mkw.

Rocznie w Châtres obsługiwanych będzie 14  tys. samochodów ciężarowych i kontenerów, rozładowywanych 137 tys. palet i odbieranych 549 tys. małych przesyłek. W części spedycyjnej, magazyn umożliwi załadunek ok. 9 tys. ciężarówek i 196 tys. palet.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Uber wprowadza nowy produkt z myślą o zwierzętach - Uber Pets Biuro prasowe
2021-12-07 | 09:30

Uber wprowadza nowy produkt z myślą o zwierzętach - Uber Pets

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies… albo kot, lub świnka morska. Od teraz mogą nie tylko towarzyszyć swojemu właścicielowi w domu, czy na spacerze, ale także podczas
Transport Uber przyjazny zwierzętom - Uber Pets
2021-12-06 | 10:00

Uber przyjazny zwierzętom - Uber Pets

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies… albo kot, lub świnka morska. Od teraz mogą nie tylko towarzyszyć swojemu właścicielowi w domu, czy na spacerze, ale także podczas
Transport TIER podpisuje porozumienie w Warszawie i wprowadza wynagradzanie za parkowanie
2021-12-01 | 16:00

TIER podpisuje porozumienie w Warszawie i wprowadza wynagradzanie za parkowanie

Warszawa, 1 grudnia, 2021 – TIER, wiodący europejski operator mikromobilności, podpisał porozumienie z miastem stołecznym Warszawa wprowadzające nowe zasady korzystania z elektrycznych

Więcej ważnych informacji

Farmacja

W czasie pandemii spadła akceptacja dla szczepień przeciwko innym chorobom niż COVID-19. Liczba dzieci niezaszczepionych przeciw odrze wzrosła najmocniej od 20 lat

W Polsce liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 sięga już prawie 31 mln, przy czym liczba osób zaszczepionych w pełni wynosi prawie 20,3 mln. Średnio co trzeci Polak w wieku od 18 do 65 lat przyznaje, że nie zamierza się zaszczepić, a większości z nich nic nie skłoni do zmiany zdania. Niechęć do szczepień przeciw COVID-19 przełożyła się także na inne szczepionki. WHO wskazuje, że na całym świecie odnotowano największy od dwóch dekad wzrost liczby dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze. Eksperci podkreślają, że potrzebna jest edukacja, by ponownie przywrócić zaufanie do szczepień, które przecież pomogły opanować dziesiątki chorób zakaźnych i coraz częściej wykorzystywane są także w profilaktyce nowotworowej. 

Bankowość

Omicron napędza niepewność na rynkach finansowych. Europejskie indeksy są bardziej narażone na jej skutki [DEPESZA]

– Sytuacja na rynkach finansowych przypomina w tej chwili przejażdżkę kolejką górską, co jest głównie efektem pojawienia się nowej mutacji koronawirusa (Omicron) – mówi Michał Milewski, zarządzający funduszami w Generali Investments TFI. Ta wysoka zmienność na rynkach będzie się utrzymywać, dopóki związany z nowym wariantem szum informacyjny będzie nakręcał strach inwestorów. Na wahania notowań bardziej narażone są indeksy europejskie. W USA więcej jest spółek nowej ekonomii, które są odporniejsze na ewentualne lockdowny w gospodarce. Amerykańscy inwestorzy czekają teraz na zaplanowane na połowę grudnia posiedzenie Fed.

Transport

Blisko 10 mln euro trafi na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich. W styczniu rusza nowy nabór do konkursu dla małych i średnich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w okresie luty–marzec 2022 roku planuje przeprowadzić nabór do konkursu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich”. O dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości do 2 mln euro będą mogły się starać mikro-, małe i średnie firmy. – Chodzi o przedsiębiorców działających nad morzem, na jeziorach, rzekach, ale nie rybaków. Mamy na myśli działalność związaną z turystyką, oczyszczaniem wód, dbaniem o ochronę środowiska w obszarze wodnym – wymienia Monika Karwat-Bury z PARP. Do  rozdysponowania będzie ok. 10 mln euro.

Konsument

Codziennie w Polsce używa się 3 mln plastikowych słomek. Robione ze słomy mogą być dla nich ekologiczną alternatywą

Idea zero waste oraz unijny zakaz wprowadzania m.in. jednorazowych, plastikowych rurek do napojów do obrotu skłoniły rynek do szukania alternatyw. Jedną z propozycji oferuje przedsiębiorstwo społeczne z Siemianowic Śląskich Eco Value, które wytwarza rurki ze słomy żytniej. Biosłomki są bardziej wytrzymałe niż te z papieru. Firma miesięcznie wytwarza ich ok. 1,7 mln sztuk, łącząc produkcję proekologiczną z misją społeczną. Zatrudnia bowiem przy produkcji osoby z niepełnosprawnościami.