Mathieu Deloly Dyrektorem Generalnym CEE w TIER Mobility
Mathieu Deloly Dyrektorem Generalnym CEE w TIER Mobility
Warszawa, 12 maja 2022 r. – W związku z dynamicznym rozwojem TIER Mobility, Mathieu Deloly awansuje z pozycji Dyrektora Generalnego TIER Mobility Poland i obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Europy Środkowo-Wschodniej. To nowo utworzone stanowisko, dzięki któremu możliwa będzie jeszcze efektywniejsza koordynacja działań w tym regionie i tym samym realizacja misji TIER - Zmiany Mobilności na Dobre.
Mathieu Deloly posiada szerokie doświadczenie zarządzania obszarem nie tylko e-hulajnóg, lecz także innych form współdzielonej mikromobilności, takich jak rowery oraz rowery elektryczne. W swojej karierze pracował m.in. dla BIRD – operatora e-hulajnóg oraz BikeU, dostawcy publicznych programów rowerowych, dzięki czemu dobrze poznał sektor mikromobilności miejskiej.
- TIER Mobility stoi na czele rewolucji zrównoważonego transportu. Kieruje nami misja, dzięki czemu mam duże poczucie satysfakcji z osiąganych przez nas celów. TIER daje mi możliwość wykorzystywania mojego doświadczenia do realnej zmiany mobilności i ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko. Wierzę, że to właśnie mikromobilność ma moc przekształcania otoczenia. Dlatego tak ważne jest efektywne łączenie jej z systemem komunikacji publicznej, a moim osobistym celem jest ścisła współpraca i budowanie partnerskich relacji z samorządami miast. – mówi Mathieu Deloly.
Deloly współpracę z TIER rozpoczął w 2021 roku i dotychczas sprawował funkcję Dyrektora Generalnego w Polsce. Z początkiem maja awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w której usługa TIER obecnie obejmuje 3 kraje: Polskę, Słowację i Węgry. Do jego zadań należy zarządzanie ponad dwustuosobowym zespołem oraz rozszerzanie zasięgu działania TIER na kolejne kraje i miasta regionu. Jest również odpowiedzialny za bliską współpracę z miastami oraz oferowanie im jak najbardziej dopasowanej do ich potrzeb usługi neutralnego klimatycznie transportu.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.