Komunikaty PR

Nowa inicjatywa pomocy Ukrainie

2022-04-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Od wybuchu wojny wiele osób prywatnych i firm wspiera Ukraińców, przyjmując ich do swoich domów lub wysyłając towary najpilniejszej potrzeby, od leków po ubrania i żywność. Fundacje wysyłają także drogi, profesjonalny sprzęt medyczny do ratowania życia, czasami ważący nawet kilka ton. Ludzi dobrego serca nie brakuje, jednak coraz większym problemem staje się sam transport na Ukrainę. Z takim kłopotem zmaga się wiele fundacji, dlatego teraz firmy i ludzie mogą pomóc, wpłacając pieniądze na organizowanie transportów z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Pandemia i wybuch wojny nie sprzyjają wzrostowi gospodarczemu. Od lat rośnie inflacja, benzyna jest droższa z dnia na dzień, koszty zatrudnienia pracownika są coraz większe, wiele firm, w tym spedycyjnych, już upadło. Opłaty za transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla Ukraińców stają się niebotycznie wysokie, i paradoksalnie, fundacje powołane do tego, nie mają środków finansowych ani darczyńców. W takiej sytuacji znalazła się Fundacja Fundamenty, która cyklicznie wysyła na Ukrainę żywność, leki i ubrania, a ostatnio sfinansowała transport agregatu prądotwórczego, który był potrzebny na oddziale dziecięcym szpitala onkologicznego w Kijowie.

- Dzięki staraniom wielu ludzi dobrego serca na Ukrainę płynie najpotrzebniejsza pomoc. Jesteśmy dumne z tego, że udało nam się dostarczyć agregat prądotwórczy, dzięki któremu teraz, w wojennej rzeczywistości, lekarzom łatwiej ratować życie dzieci chorych na raka. Sprzęt ten, wielkości kontenera morskiego, przejechał drogę z Holandii do Kijowa. Niestety wojna powoduje, że koszty transportu są coraz większe i fundacjom coraz trudniej uzbierać odpowiednie fundusze. Paradoksalnie doszliśmy do sytuacji, w której jest co wysłać, ale nie ma jak, lub transport jest droższy od wartości darów. Apelujemy więc, by powstała nowa inicjatywa pomocy Ukrainie, czyli aby ludzie i firmy wpłacali na konta wybranych fundacji pieniądze na zorganizowanie i opłacenie transportów humanitarnych – mówi Sylwia Sawicka, Prezes Fundacji Fundamenty.

Fundacja Fundamenty ma w planach kolejne transporty rzeczy pierwszej pomocy, jak i sprzętu medycznego do Lwowa. Ponadto organizacja będzie pomagać Ukrainkom w znalezieniu pracy na polskim rynku i zaadaptowaniu się w naszym kraju.

- Serdecznie prosimy o wpłaty na konto Fundacji Fundamenty 36 1020 1260 0000 0902 0208 0927. Każda pomoc jest na wagę nawet nie złota, a życia - dodaje Sylwia Sawicka.

Fundacja Fundamenty powstała w 2021 roku i jej celem jest niesienie szeroko rozumianej pomocy ekonomicznej i edukacyjnej, szczególnie w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych i na rynku pracy. Misja fundacji obejmuje nie tylko pomoc dzieciom i młodzieży, ale także osobom dorosłym i seniorom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.