Komunikaty PR

STILL podsumowuje targi LogiMAT 2022

2022-06-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
Get More Services

ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl

Na przełomie maja i czerwca w Stuttgarcie odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie targi LogiMAT. Podczas wydarzenia firma STILL pokazała najnowszy wózek czołowy serii RX i szeroko poruszała tematy związane z automatyzacją.

Zrealizowane po raz pierwszy od ponad 3 lat w trybie stacjonarnym targi LogiMAT odbyły się pod hasłem „Smart – Sustainable – Safe” („Inteligentne – Zrównoważone – Bezpieczne”). Mające miejsce na liczącej 125 tys. mkw. powierzchni pawilonów Messe Stuttgart wydarzenie zgromadziło w dniach od 31 maja do 2 czerwca 1 571 wystawców i 50 000 gości. – Targi uznajemy za pomyślny restart po prawie 40-miesięcznej przerwie spowodowanej przez COVID – mówi Michael Ruchty, dyrektor wystawy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze statystyk i tego, jak rozwinął się LogiMAT 2022 – podsumowuje.

Targowa premiera: STILL RXE

Jednym z powracających na targi wystawców była firma STILL. Podczas LogiMAT 2022 odbyła się oficjalna premiera jej najmłodszego i najbardziej kompaktowego elektrycznego wózka czołowego serii RX. – RXE to następca legendarnego STILL RX 50, jednego z najlepiej sprzedających się pojazdów w swojej klasie. RXE stanowi nową odsłonę najmniejszych elektrycznych wózków czołowych z przeciwwagą w ofercie STILL. Pod względem kompaktowości w swojej kategorii nie ma sobie równych – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Stanowisko, na którym promowano nasze najnowsze wózki czołowe z napędem elektrycznym, cieszyło się podczas LogiMAT dużym zainteresowaniem gości. Tematem wielu dyskusji stały się także prezentowane po sąsiedzku rozwiązania automatyzacyjne STILL – relacjonuje.

Automatyzacja jako najistotniejszy trend na przyszłość

W trakcie targów firma STILL wszechstronnie poruszała także tematy związane z automatyzacją transportu wewnętrznego. Niezależnie od realizowanych na stoisku pokazów funkcjonowania systemów samodzielnych wózków, w czasie wydarzenia odbywały się ogólnodostępne relacje online ekspertów firmy na temat pojazdów AMR, wykorzystania w procesie kompletacji kooperacyjnych wózków AGV oraz systemów wsparcia operatorów. – Zapewnienie klientom automatyzacji na miarę ich potrzeb to sposób STILL na upowszechnianie tego typu produktów – tłumaczy Paweł Włuka. – Duża elastyczność, modułowa konstrukcja pojazdów oraz ciągły rozwój oferty produktowej w tym zakresie pozwalają nam wdrażać rozwiązania automatyzacyjne zarówno w dużych inwestycjach i całościowych wdrożeniach, jak i u klientów, którzy są zdecydowani usprawnić w oparciu o systemy wsparcia operatorów pojedyncze zadania – dodaje Dyrektor Marketingu STILL Polska.

Uzupełnieniem programu relacji oraz pokazów na stoisku STILL była prezentacja ciągników elektrycznych LXT/LXW z dostosowującym prędkość jazdy po rampach systemem DSR (nominacja do IFOY 2022) oraz wózków unoszących z platformą dla operatora EXH-S. – Obecność STILL GmbH na targach LogiMAT wpisała się w motto „Smart – Sustainable – Safe”. Koncentrowaliśmy się na inteligentnych rozwiązaniach automatyzacyjnych, kompaktowych i dobrze dostosowanych do konkretnych zadań pojazdach oraz systemach minimalizujących ryzyko wypadków – mówi Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie można było pokazać nasze rozwiązania na żywo i dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili targowe stoisko STILL – podsumowuje.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Get More Services
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.