Komunikaty PR

STILL podsumowuje targi LogiMAT 2022

2022-06-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
More&More Marketing

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5/13
52-204 Wrocław
wojciech|getmorepr.pl| |wojciech|getmorepr.pl
+48571246669
www.moreandmore.pl

Na przełomie maja i czerwca w Stuttgarcie odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie targi LogiMAT. Podczas wydarzenia firma STILL pokazała najnowszy wózek czołowy serii RX i szeroko poruszała tematy związane z automatyzacją.

Zrealizowane po raz pierwszy od ponad 3 lat w trybie stacjonarnym targi LogiMAT odbyły się pod hasłem „Smart – Sustainable – Safe” („Inteligentne – Zrównoważone – Bezpieczne”). Mające miejsce na liczącej 125 tys. mkw. powierzchni pawilonów Messe Stuttgart wydarzenie zgromadziło w dniach od 31 maja do 2 czerwca 1 571 wystawców i 50 000 gości. – Targi uznajemy za pomyślny restart po prawie 40-miesięcznej przerwie spowodowanej przez COVID – mówi Michael Ruchty, dyrektor wystawy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze statystyk i tego, jak rozwinął się LogiMAT 2022 – podsumowuje.

Targowa premiera: STILL RXE

Jednym z powracających na targi wystawców była firma STILL. Podczas LogiMAT 2022 odbyła się oficjalna premiera jej najmłodszego i najbardziej kompaktowego elektrycznego wózka czołowego serii RX. – RXE to następca legendarnego STILL RX 50, jednego z najlepiej sprzedających się pojazdów w swojej klasie. RXE stanowi nową odsłonę najmniejszych elektrycznych wózków czołowych z przeciwwagą w ofercie STILL. Pod względem kompaktowości w swojej kategorii nie ma sobie równych – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Stanowisko, na którym promowano nasze najnowsze wózki czołowe z napędem elektrycznym, cieszyło się podczas LogiMAT dużym zainteresowaniem gości. Tematem wielu dyskusji stały się także prezentowane po sąsiedzku rozwiązania automatyzacyjne STILL – relacjonuje.

Automatyzacja jako najistotniejszy trend na przyszłość

W trakcie targów firma STILL wszechstronnie poruszała także tematy związane z automatyzacją transportu wewnętrznego. Niezależnie od realizowanych na stoisku pokazów funkcjonowania systemów samodzielnych wózków, w czasie wydarzenia odbywały się ogólnodostępne relacje online ekspertów firmy na temat pojazdów AMR, wykorzystania w procesie kompletacji kooperacyjnych wózków AGV oraz systemów wsparcia operatorów. – Zapewnienie klientom automatyzacji na miarę ich potrzeb to sposób STILL na upowszechnianie tego typu produktów – tłumaczy Paweł Włuka. – Duża elastyczność, modułowa konstrukcja pojazdów oraz ciągły rozwój oferty produktowej w tym zakresie pozwalają nam wdrażać rozwiązania automatyzacyjne zarówno w dużych inwestycjach i całościowych wdrożeniach, jak i u klientów, którzy są zdecydowani usprawnić w oparciu o systemy wsparcia operatorów pojedyncze zadania – dodaje Dyrektor Marketingu STILL Polska.

Uzupełnieniem programu relacji oraz pokazów na stoisku STILL była prezentacja ciągników elektrycznych LXT/LXW z dostosowującym prędkość jazdy po rampach systemem DSR (nominacja do IFOY 2022) oraz wózków unoszących z platformą dla operatora EXH-S. – Obecność STILL GmbH na targach LogiMAT wpisała się w motto „Smart – Sustainable – Safe”. Koncentrowaliśmy się na inteligentnych rozwiązaniach automatyzacyjnych, kompaktowych i dobrze dostosowanych do konkretnych zadań pojazdach oraz systemach minimalizujących ryzyko wypadków – mówi Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie można było pokazać nasze rozwiązania na żywo i dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili targowe stoisko STILL – podsumowuje.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion Biuro prasowe
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech
Transport Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport
2024-04-22 | 14:00

Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazją do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym kontekście,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.