Komunikaty PR

TIER świętuje swój pierwszy rok w Polsce

2022-04-26  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

 TIER świętuje swój pierwszy rok w Polsce i przedstawia ambitne plany na kolejne miesiące

  • Od debiutu TIER w Polsce w kwietniu 2021 roku, e-hulajnogami operatora przejechało się ponad 650 tysięcy użytkowników, odbywając ponad 3 miliony podróży.
  • Liczba e-hulajnóg marki w Polsce liczy obecnie 12 tys. sztuk a TIER planuje podwoić ją w ciągu następnych 12 miesięcy i stać się największym operatorem mikromobilności na polskim rynku.    
  • Usługa TIER jest obecna łącznie w 27 polskich miastach, a wkrótce pojawi się m.in. w Katowicach i Wrocławiu.

 

Warszawa, 26 kwietnia 2022 r. – Niemal dokładnie rok temu, 15 kwietnia 2021 roku, TIER wjechał do Polski ze swoimi w pełni neutralnymi klimatycznie e-hulajnogami. Na samym starcie firma udostępniła w Gdańsku flotę 400 pojazdów i od tego czasu rozszerzyła swoją usługę na 27 polskich miast, oferując mieszkańcom możliwość zastąpienia samochodu przyjazną dla środowiska alternatywą transportową. Oferta zdobyła do tej pory serca ponad 650 tys. użytkowników, którzy wykonali już blisko 3 miliony przejazdów pojazdami TIER. Liczba e-hulajnóg tej marki w Polsce liczy obecnie 12 tys. sztuk, a TIER planuje podwoić ją w ciągu najbliższego roku i stać się największym operatorem na polskim rynku.

Rekordy 2021 roku

Pierwszy rok działalności TIER w Polsce to także pierwsze statystyki użytkowania e-hulajnóg i pierwsze rekordy długości przejazdów wykonywanych e-hulajnogami TIER:

  • Najdłuższy średni czas wszystkich przejazdów wykonanych jednego dnia został osiągnięty 1 maja 2021 – użytkownicy jeździli wtedy średnio przez 17,44 minut.
  • Najbardziej aktywnym miastem okazał się Gdańsk – to tam mieszkańcy wyjeździli w ciągu ostatniego roku łącznie ponad 11 milionów minut, czyli równowartość 21 lat.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych od momentu debiutu TIER w Polsce. Nie zwalniamy tempa i mamy wiele ambitnych planów na kolejny rok naszej działalności w Polsce. Wierzymy, że zrównoważona mikromobilność to nasza przyszłość, która znacząco przyczyni się do realizacji koncepcji tzw. kwadransowych miast i ochrony środowiska” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

Rozwój i bezpieczeństwo

Wśród działań w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom e-hulajnóg, operator rozpoczął w zeszłym roku pilotażowy program wprowadzenia na rynek modelu hulajnogi ze zintegrowanym pojemnikiem na kask. Rozwiązanie to jest już standardem w Paryżu czy Londynie, a na innych zachodnich rynkach jest sukcesywnie testowane i wprowadzane do obiegu. 320 sztuk tego typu e-hulajnóg zostało udostępnionych mieszkańcom Gdańska latem ubiegłego roku, jednak nowelizacja rozporządzenia limitująca wagę pojazdu do 30 kg zmusiła TIER do zakończenia pilotażu cięższych, lecz bezpieczniejszych pojazdów. Naświetliło to niezwykle istotną kwestię – konieczność dopasowania obowiązującej legislacji do realiów rynkowych, tak aby nie stała się ona ograniczeniem na drodze rozwoju jeszcze bezpieczniejszych pojazdów.

„Bezpieczeństwo to nasz absolutny priorytet. Mamy nadzieję, że przepisy pozwolą nam na dalsze rozwijanie oferty o jeszcze bezpieczniejsze modele e-hulajnóg wyposażonych w kaski czy kierunkowskazy” – dodaje Mathieu Deloly.

Plany na kolejny rok

W Polsce TIER działa obecnie w 26 miastach - od Krakowa do Szczecina i Trójmiasta. W tym roku operator zamierza wejść także m.in. do Katowic i Wrocławia i podwoić całkowitą liczbę dostępnych e-hulajnóg. Dzięki temu globalny lider mikromobilności stanie się największym operatorem tego obszaru także na polskim rynku. Plany na ten rok zakładają również wejście w zupełnie nowy sektor działania, czyli B2B w postaci oferty „TIER for business”. To propozycja dla firm, które w trosce o środowisko będą mogły wykupić dla swoich pracowników w ramach benefitów pakiety bezpłatnych minut jazdy hulajnogami elektrycznymi TIER. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw Biuro prasowe
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.