Komunikaty PR

TIER świętuje swój pierwszy rok w Polsce

2022-04-26  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

 TIER świętuje swój pierwszy rok w Polsce i przedstawia ambitne plany na kolejne miesiące

  • Od debiutu TIER w Polsce w kwietniu 2021 roku, e-hulajnogami operatora przejechało się ponad 650 tysięcy użytkowników, odbywając ponad 3 miliony podróży.
  • Liczba e-hulajnóg marki w Polsce liczy obecnie 12 tys. sztuk a TIER planuje podwoić ją w ciągu następnych 12 miesięcy i stać się największym operatorem mikromobilności na polskim rynku.    
  • Usługa TIER jest obecna łącznie w 27 polskich miastach, a wkrótce pojawi się m.in. w Katowicach i Wrocławiu.

 

Warszawa, 26 kwietnia 2022 r. – Niemal dokładnie rok temu, 15 kwietnia 2021 roku, TIER wjechał do Polski ze swoimi w pełni neutralnymi klimatycznie e-hulajnogami. Na samym starcie firma udostępniła w Gdańsku flotę 400 pojazdów i od tego czasu rozszerzyła swoją usługę na 27 polskich miast, oferując mieszkańcom możliwość zastąpienia samochodu przyjazną dla środowiska alternatywą transportową. Oferta zdobyła do tej pory serca ponad 650 tys. użytkowników, którzy wykonali już blisko 3 miliony przejazdów pojazdami TIER. Liczba e-hulajnóg tej marki w Polsce liczy obecnie 12 tys. sztuk, a TIER planuje podwoić ją w ciągu najbliższego roku i stać się największym operatorem na polskim rynku.

Rekordy 2021 roku

Pierwszy rok działalności TIER w Polsce to także pierwsze statystyki użytkowania e-hulajnóg i pierwsze rekordy długości przejazdów wykonywanych e-hulajnogami TIER:

  • Najdłuższy średni czas wszystkich przejazdów wykonanych jednego dnia został osiągnięty 1 maja 2021 – użytkownicy jeździli wtedy średnio przez 17,44 minut.
  • Najbardziej aktywnym miastem okazał się Gdańsk – to tam mieszkańcy wyjeździli w ciągu ostatniego roku łącznie ponad 11 milionów minut, czyli równowartość 21 lat.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych od momentu debiutu TIER w Polsce. Nie zwalniamy tempa i mamy wiele ambitnych planów na kolejny rok naszej działalności w Polsce. Wierzymy, że zrównoważona mikromobilność to nasza przyszłość, która znacząco przyczyni się do realizacji koncepcji tzw. kwadransowych miast i ochrony środowiska” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

Rozwój i bezpieczeństwo

Wśród działań w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom e-hulajnóg, operator rozpoczął w zeszłym roku pilotażowy program wprowadzenia na rynek modelu hulajnogi ze zintegrowanym pojemnikiem na kask. Rozwiązanie to jest już standardem w Paryżu czy Londynie, a na innych zachodnich rynkach jest sukcesywnie testowane i wprowadzane do obiegu. 320 sztuk tego typu e-hulajnóg zostało udostępnionych mieszkańcom Gdańska latem ubiegłego roku, jednak nowelizacja rozporządzenia limitująca wagę pojazdu do 30 kg zmusiła TIER do zakończenia pilotażu cięższych, lecz bezpieczniejszych pojazdów. Naświetliło to niezwykle istotną kwestię – konieczność dopasowania obowiązującej legislacji do realiów rynkowych, tak aby nie stała się ona ograniczeniem na drodze rozwoju jeszcze bezpieczniejszych pojazdów.

„Bezpieczeństwo to nasz absolutny priorytet. Mamy nadzieję, że przepisy pozwolą nam na dalsze rozwijanie oferty o jeszcze bezpieczniejsze modele e-hulajnóg wyposażonych w kaski czy kierunkowskazy” – dodaje Mathieu Deloly.

Plany na kolejny rok

W Polsce TIER działa obecnie w 26 miastach - od Krakowa do Szczecina i Trójmiasta. W tym roku operator zamierza wejść także m.in. do Katowic i Wrocławia i podwoić całkowitą liczbę dostępnych e-hulajnóg. Dzięki temu globalny lider mikromobilności stanie się największym operatorem tego obszaru także na polskim rynku. Plany na ten rok zakładają również wejście w zupełnie nowy sektor działania, czyli B2B w postaci oferty „TIER for business”. To propozycja dla firm, które w trosce o środowisko będą mogły wykupić dla swoich pracowników w ramach benefitów pakiety bezpłatnych minut jazdy hulajnogami elektrycznymi TIER. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny Biuro prasowe
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana
Transport Koszty transportu morskiego rosną!
2024-07-23 | 08:00

Koszty transportu morskiego rosną!

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.