Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike
Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP pozyskała sprawny silnik dla jednej z trzech jednostek, której jest armatorem. Dzięki warszawskiej Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości jednostka zostanie wyposażona w nowy motor i będzie mogła brać udział w programie wychowania morskiego młodzieży.
Warszawska Nike jest jachtem z dużej rodziny jednostek, zbudowana w stoczni imienia Josepha Conrada. Obecnie jest to jeden z czterech jachtów tego typu w Polsce. Pomimo chlubnej historii boryka się z problemami technicznymi, związanymi z silnikiem. Wiek jednostki napędowej sprawił, że stała się niezdolna do dalszej eksploatacji. Do tej pory na jachcie przeprowadzane były rejsy szkoleniowe. Umożliwiał uczestnictwo w programie Centrum Wychowania Morskiego ZHP i zdobywanie sprawności i stopni w ramach Programu Wychowania Wodnego ZHP.
Wychowanie wodne jest ruchem mającym na celu kształtowanie charakteru młodzieży poprzez kontakt z naturą i podejmowanie wyzwań oraz pracy. Pozwala podnieść zarówno umiejętności liderskie, jak i zdolność do współpracy. Do tego niezbędne jest jednak utrzymanie w stanie operacyjnym floty jachtów, których armatorem jest nasza Fundacja. Niestety, jeden z nich, „Warszawska Nike”, został wyłączony z użytku a koszty remontu wyeksploatowanego silnika przerosły cenę zakupu nowej jednostki napędowej. Na szczęście udało się nam pozyskać partnera Fundacji, który kupił sprawny motor dla „Warszawskiej Nike” - mówi Weronika Nadzikiewicz, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Harcerstwa CWM ZHP.
Jednostka z floty Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zostanie wyposażona w silnik Volvo Penta AQAD 40 diesel - turbo, zakupiony za 14 000 zł od osoby prywatnej. Koszt zakupu pokryto w całości ze środków Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.
Mając na co dzień styczność z upadłościami i restrukturyzacjami doskonale wiemy, jakie wyzwania postawiła przed różnymi podmiotami prawnymi pandemia koronawirusa. Wiele z nich boryka się z problemami finansowymi i jest to dla nich szczególnie trudny czas. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie obok kłopotów, jakie dotknęły jednostkę z floty Fundacji Harcerstwa CWM ZHP. Jako pasjonaci żeglarstwa, reprezentując kancelarię działającą w stolicy, czuliśmy się wręcz zobligowani do pomocy przy remoncie jachtu o takiej nazwie
- przekonuje Sebastian Mikulewicz, Członek Rady Nadzorczej z Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.
Centrum Wychowania Morskiego ZHP jest Fundacją powołaną przez Związek Harcerstwa Polskiego służącą wychowaniu morskiemu młodzieży, jej aktywizacji marynistycznej, a także kształceniu harcerskich kadr wodnych. CWM ZHP wpisany jest do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego pod numerem 672. CWM ZHP jest częścią Grupy ZHP.
Kancelaria Restrukturyzacje i Upadłości KRU zapewnia obsługę z obszaru prawa, księgowości, a także finansów i zarządzania. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach restrukturyzacyjnych czy upadłościowych. Prowadzi sprawy dla dużych i małych firm oraz osób prywatnych, które chcą wydostać się z finansowych tarapatów i zacząć swą przygodę z biznesem od nowa.
ul. Słomińskiego 15 lok. 8, 00-195 Warszawa

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.