Trwa ekspansja obiektu produkcyjnego w Panattoni Park Szczecin I
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje fabrykę specjalistycznych systemów telekomunikacyjnych w ramach Panattoni Park Szczecin I. Do istniejących 32 000 m kw. deweloper dobudowuje kolejne 24 000 m kw. Tym samym już w czerwcu br. kompleks logistyczno-przemysłowy zostanie wybudowany w 80 proc., a do końca roku Panattoni zamierza wystartować z realizacją ostatniej fazy parku o powierzchni 42 000 m kw. i tym samym sfinalizować całą inwestycję o planowanej powierzchni 220 700 m kw.
Panattoni Park Szczecin I w rozbudowie. Deweloper realizuje ekspansję działającego na terenie kompleksu zakładu produkcyjnego specjalistycznych komponentów elektronicznych, rozwiązań sieciowych i systemów telekomunikacyjne. Do istniejących ok. 32 000 m kw. Panattoni dobudowuje kolejne 24 000 m kw., w tym 21 000 m kw. części produkcyjnej i 3 000 socjalno-biurowej. Prowadzona rozbudowa niemalże w całości przeznaczona jest do pracy stałej, dlatego deweloper zadba nie tylko o odpowiednie doświetlenie (w tym naturalne), czy wysokie parametry wymiany powietrza. Konstrukcja budynku jest przygotowywana do wymagających instalacji technologicznych, w tym 8-tonowych suwnic. Przemyślany projekt i wykonanie obiektu dają klientowi jak największą elastyczność operacji produkcyjnych w przyszłości, nawet przy wprowadzaniu ewentualnych zmian. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec br., dzięki czemu Panattoni Park Szczecin I osiągnie powierzchnię ponad 180 000 m kw. (80 proc. planowanej).
Panattoni zwraca uwagę na potencjał Panattoni Park Szczecin I - obecnie ukończonych jest 155 000 m kw. kolejne 24 000 m kw. w realizacja, a jeszcze w tym roku wystartuje budowa ostatniego budynku parku o powierzchni ok. 42 000 m kw. Jak komentuje Dorota Jagodzińska – Sasson, Managing Director z Panattoni: - „Szczecin to fenomen na magazynowej mapie Polski. To względnie młody rynek, który stał się już nie tylko perełką w oczach najemców, ale też funduszy inwestycyjnych, których celem jest budowa zdywersyfikowanych portfeli logistycznych. Dowodem tego jest tegoroczny zakup Panattoni Park Szczecin II przez jeden z funduszy azjatyckich” i dodaje: - „Inwestycje Panattoni w Szczecinie gwarantują najkrótsze trasy transportowe do głównych miast Niemiec i północnej Polski. Szczecin dysponuje również bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z największymi miastami Europy, a także pełnomorskim Portem Szczecin-Świnoujście, który wraz ze Świnoujściem tworzy jeden z największych w regionie uniwersalnych kompleksów portowych”.
Panattoni Park Szczecin I to nowoczesne centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni blisko 220 700 m kw. w ramach 7 budynków. Każdy z obiektów wyposażony jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu "0", a także obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe. Powierzchnia parku może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż zarówno logistycznych, jak i produkcyjnych. Jednak to nie jedyny atut parku - inwestycja znajduje się zaledwie 7 km od węzła „Szczecin Dąbie” łączącego drogę ekspresową S3 z autostradą A6 i niedaleko drogi krajowej nr 10. Strategiczne położenie zapewnia doskonałe połączenia z kluczowymi miastami w Polsce i Niemczech. W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się także stacja kolejowa.
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.