Komunikaty PR

Trwa ekspansja obiektu produkcyjnego w Panattoni Park Szczecin I

2020-04-07  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje fabrykę specjalistycznych systemów telekomunikacyjnych w ramach Panattoni Park Szczecin I. Do istniejących 32 000 m kw. deweloper dobudowuje kolejne 24 000 m kw. Tym samym już w czerwcu br. kompleks logistyczno-przemysłowy zostanie wybudowany w 80 proc., a do końca roku Panattoni zamierza wystartować z realizacją ostatniej fazy parku o powierzchni 42 000 m kw. i tym samym sfinalizować całą inwestycję o planowanej powierzchni 220 700 m kw.

Panattoni Park Szczecin I w rozbudowie. Deweloper realizuje ekspansję działającego na terenie kompleksu zakładu produkcyjnego specjalistycznych komponentów elektronicznych, rozwiązań sieciowych i systemów telekomunikacyjne. Do istniejących ok. 32 000 m kw. Panattoni dobudowuje kolejne 24 000 m kw., w tym 21 000 m kw. części produkcyjnej i 3 000 socjalno-biurowej. Prowadzona rozbudowa niemalże w całości przeznaczona jest do pracy stałej, dlatego deweloper zadba nie tylko o odpowiednie doświetlenie (w tym naturalne), czy wysokie parametry wymiany powietrza. Konstrukcja budynku jest przygotowywana do wymagających instalacji technologicznych, w tym 8-tonowych suwnic. Przemyślany projekt i wykonanie obiektu dają klientowi jak największą elastyczność operacji produkcyjnych w przyszłości, nawet przy wprowadzaniu ewentualnych zmian. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec br., dzięki czemu Panattoni Park Szczecin I osiągnie powierzchnię ponad 180 000 m kw. (80 proc. planowanej).

Panattoni zwraca uwagę na potencjał Panattoni Park Szczecin I - obecnie ukończonych jest 155 000 m kw. kolejne 24 000 m kw. w realizacja, a jeszcze w tym roku wystartuje budowa ostatniego budynku parku o powierzchni ok. 42 000 m kw. Jak komentuje Dorota Jagodzińska – Sasson, Managing Director z Panattoni: - „Szczecin to fenomen na magazynowej mapie Polski. To względnie młody rynek, który stał się już nie tylko perełką w oczach najemców, ale też funduszy inwestycyjnych, których celem jest budowa zdywersyfikowanych portfeli logistycznych. Dowodem tego jest tegoroczny zakup Panattoni Park Szczecin II przez jeden z funduszy azjatyckich” i dodaje: - „Inwestycje Panattoni w Szczecinie gwarantują najkrótsze trasy transportowe do głównych miast Niemiec i północnej Polski. Szczecin dysponuje również bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z największymi miastami Europy, a także pełnomorskim Portem Szczecin-Świnoujście, który wraz ze Świnoujściem tworzy jeden z największych w regionie uniwersalnych kompleksów portowych”.

Panattoni Park Szczecin I to nowoczesne centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni blisko 220 700 m kw. w ramach 7 budynków. Każdy z obiektów wyposażony jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu "0", a także obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe. Powierzchnia parku może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż zarówno logistycznych, jak i produkcyjnych. Jednak to nie jedyny atut parku - inwestycja znajduje się zaledwie 7 km od węzła „Szczecin Dąbie” łączącego drogę ekspresową S3 z autostradą A6 i niedaleko drogi krajowej nr 10. Strategiczne położenie zapewnia doskonałe połączenia z kluczowymi miastami w Polsce i Niemczech. W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się także stacja kolejowa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zgłoś się do PLGBC Green Building Awards 2024 Biuro prasowe
2024-03-28 | 08:00

Zgłoś się do PLGBC Green Building Awards 2024

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego ogłosiło 14. edycję PLGBC Green Building Awards. Celem konkursu jest podkreślenie znaczenia zrównoważonego budownictwa i architektury,
Nieruchomości Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży!
2024-03-28 | 06:00

Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży!

Aurec Home, doświadczony gracz na rynku nieruchomości rozpoczął sprzedaż mieszkań z osiedla Fabrica Ursus. Oryginalna inwestycja powstaje w zachodniej części stolicy, przy ul.
Nieruchomości Polski zespół Colliers certyfikuje w Albanii i zdobywa pierwszy w kraju BREEAM
2024-03-27 | 13:00

Polski zespół Colliers certyfikuje w Albanii i zdobywa pierwszy w kraju BREEAM

Park Avenue Tower w Tiranie to pierwsza albańska inwestycja, która dzięki kompleksowemu doradztwu ekspertów z polskiego zespołu ESG w Colliers otrzymała certyfikat BREEAM Design

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.