Trwają zapisy do Poland Business Run 2025. Na liście startowej jest już ponad 30 tys. zawodników!
– Nie ma piękniejszego sportu na świecie od biegania. Jeśli już to robicie, wiecie, o czym mówię, a jeśli jeszcze nie, zacznijcie jak najszybciej! Dzięki udziałowi w Poland Business Run będziecie mogli jednocześnie biegać i pomagać innym, to fantastyczne połączenie – mówi Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni olimpijska z Tokio, czołowa polska biegaczka i ambasadorka 14. edycji Poland Business Run. Kilka dni temu ruszyły zapisy do największej charytatywnej sztafety biznesowej w Polsce. Pierwsze 10 tys. pakietów startowych wyprzedało się w 12 minut, a obecnie na liście startowej jest już ponad 30 tys. zawodników!
Tegoroczny bieg odbędzie się zarówno stacjonarnie – w Warszawie i Krakowie – jak i w formule wirtualnej. Dzięki temu każdy będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu, bez względu na to, w jakim miejscu świata akurat przebywa. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej bieg.pbr.pl.
Justyna Święty-Ersetic, która została ambasadorką tegorocznej edycji Poland Business Run, jest zachwycona ideą biegania i zbierania środków na pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. – Bieganie to przede wszystkim wspaniałe emocje, euforia i dobre samopoczucie po treningu. Atmosfera w trakcie biegów charytatywnych zawsze jest cudowna, a niesienie pomocy potrzebującym potęguje radość z udziału w tego typu wydarzeniach – podkreśla znakomita polska lekkoatletka.
Biegacze, którzy zdecydują się na udział w biegu w formule stacjonarnej, będą mogli wystartować 31 sierpnia w Warszawie oraz 6 lub 7 września w Krakowie. Zawodnicy pobiegną w 5-osobowej sztafecie na dystansie 5×4 km – w Warszawie na terenie Lotniska Bemowo, a w Krakowie wokół Błoń i w Parku Jordana. Biegom towarzyszyć będą pikniki rodzinne w miasteczku biegowym. W stolicy Małopolski odbędą się dodatkowo PBR Walk, czyli spacer drużynowy na trasie biegu głównego, oraz PBR Kids – biegi dla dzieci na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.
– Do tego proponujemy udział w biegu wirtualnym, który w tym roku potrwa od 1 do 7 września. Uczestnicy pobiegną na dystansie 4 kilometrów w Polsce i na całym świecie. Swój wynik będzie można zarejestrować m.in. za pośrednictwem nowej aplikacji mobilnej Poland Business Run. Liczymy, że chętnych będzie sporo, bo w ubiegłym roku w biegu wirtualnym pobiegło ponad 28 tysięcy osób z 22 krajów – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.
Na pomoc biegaczy startujących w tegorocznym Poland Business Run liczą osoby po amputacjach kończyn czy mastektomii, potrzebujące dofinansowania do zakupu protez, wózków, rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. – Warto podkreślić, że w ciągu trzynastu poprzednich edycji udało nam się pomóc aż 1152 osobom – dodaje Agnieszka Pleti.
Zapisy do Poland Business Run potrwają do 5 czerwca, chyba że wcześniej zostaną wyczerpane miejsca (w przypadku wydarzeń stacjonarnych w Krakowie i Warszawie). Do 28 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z pakietem startowym Virtual Eco. Rejestracja drużyn odbywa się na stronie bieg.pbr.pl.
Partnerami strategicznymi tegorocznego biegu są: UBS, Standard Chartered i Enea.
-----------------------
Źródło informacji prasowej: Fundacja Poland Business Run

Pies w pracy - jak czworonożny przyjaciel wpływa na nasze samopoczucie?

Właściciele zwierząt wydają więcej na roboty sprzątające i sprzątają częściej – wyniki badania zleconego przez eufy

Padł rekord zapisów do Poland Business Run 2025! Dołącz do 42 000 biegaczy, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Europosłowie za wydłużeniem finansowania krajowych planów odbudowy o 1,5 roku. Apelują o większą przejrzystość wydatków
Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) – uruchomiony po pandemii COVID-19 – wygasa w sierpniu 2026 roku. Europosłowie w przyjętej niedawno rezolucji postulują, by przedłużyć ten termin o 18 miesięcy dla kluczowych projektów bliskich ukończenia. To szczególnie ważne dla Polski, która przez trzy lata – przez spór poprzedniego rządu z Komisją Europejską – miała zablokowany dostęp do środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Jednocześnie rezolucja wzywa do większej przejrzystości wydawanych funduszy.
Polityka
Prof. G. Kołodko: Druga prezydentura Trumpa zmienia Amerykę i świat na gorsze. Nie przyczynia się do rozwiązywania fundamentalnych światowych problemów

Zdaniem byłego wicepremiera i ministra finansów, prof. Grzegorz Kołodki, trumpizm wzmacnia pewne trendy nacjonalizmu, populizmu ekonomicznego i handlowego nie tylko w Ameryce, ale także w innych państwach. W ocenie ekonomisty Trump i trumpizm będą mieli negatywne skutki dla światowych procesów demograficznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych. Prezydentura Trumpa nie skupia się na rozwiązywaniu najważniejszych światowych problemów, takich jak m.in. migracja, zimna wojna, czy też ocieplenie klimatu.
Konsument
Branża opakowań nie traktuje unijnych regulacji jako zagrożenia. Widzi w nich impuls do rozwoju

W UE co roku wytwarza się ponad 2,2 mld t odpadów. Aby ograniczyć ich ilość, promowane jest przechodzenie na bardziej zrównoważony model, czyli gospodarkę o obiegu zamkniętym. W ramach pakietu zmian prawnych ograniczających negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko nacisk położony jest w dużej mierze na producentów opakowań. Przedstawiciele branży podkreślają, że nowe regulacje to dla nich nie tylko nowe obowiązki, ale też okazja na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.