Komunikaty PR

Trwają zapisy na wyjątkowy 34. Bieg Niepodległości

2024-10-09  |  10:00

Poniedziałek 11 listopada będzie prawdziwym świętem biegaczy, którzy wypełnią ulice w sercu Warszawy narodowymi barwami. Oprawa biegu będzie równie wyjątkowa jak obchodzone święto – zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą na starcie wielką biało-czerwoną flagę i wystartują punktualnie o godzinie 11:11, honorując w ten szczególny sposób wydarzenia sprzed 106 lat. Zapisy na bieg ruszyły na dobre, a zainteresowanie jest bardzo duże - pierwsze tysiąc miejsc zostało wyprzedane w niecałą godzinę.

 

Jedyny taki bieg w sezonie

Bieg Niepodległości jest dla wielu miłośników sportu punktem obowiązkowym w kalendarzu. Zapisy na wydarzenie ruszyły z wysokiego „c” - na bieg bowiem obecnie zarejestrowanych jest już ponad 5 tysięcy biegaczy, a ta liczba wciąż rośnie. Limit miejsc wynosi 19 tysięcy uczestników w biegu głównym, warto się zatem pospieszyć z zarezerwowaniem własnego numeru startowego!

Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych, na dystansie 10 kilometrów, kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat na dystansie 1918 metrów. W wielkim biegowym święcie uczestniczyć będzie można również w Tandemie oraz za sprawą biegu wirtualnego.

Organizatorzy już teraz przypominają o patriotycznej tradycji biegu 11 listopada - fladze utworzonej na starcie z uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki. Zachęcamy wszystkich biegaczy do założenia właśnie takich barw, dzięki czemu gdy ustawią się na trasie w dwóch kolumnach, uformują spektakularną flagę Polski. Całość w akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.

– Bieganiem pasjonuje się coraz więcej warszawianek i warszawiaków, jednak wiem, że wielu z nich czeka właśnie na ten wyjątkowy bieg – Bieg Niepodległości 11 listopada. Muszę przyznać, że widok biało-czerwonej flagi na starcie jest poruszający i bardzo się cieszę, że tysiące mieszkańców naszej stolicy właśnie w ten sposób manifestuje swój patriotyzm, na sportowo. Za wszystkich startujących trzymam kciuki, a niezdecydowanych gorąco zachęcam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

 

Wspólne świętowanie 11 listopada

W zeszłym roku 14 tysięcy biegaczy, ramię w ramię, uczciło odzyskanie niepodległości przez Polskę, dając wyraz swojemu zaangażowaniu i patriotyzmowi. Tradycyjnie już na uczestników czekać będą pamiątkowe medale na mecie. Premiera projektów koszulki oraz medalu już niebawem.

- 11 listopada jest dla nas bardzo ważny, to zamknięcie wyjątkowej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Jesteśmy dumni, że jak co roku możemy wspólnie, łącząc sport i pielęgnując postawę patriotyzmu spotkać się w Warszawie i świętować dzień niepodległości. Ta doniosły data jest zawsze godnie obchodzona przez biegaczy – biało-czerwone stroje, start biegu o 11:11, utworzenie flagi Polski, odśpiewania hymnu - to piękne symbole podkreślające wyjątkowość tego biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości - W zeszłym roku udało nam się zgromadzić na trasie aż 14 tysięcy uczestników. Patrząc na imponujące frekwencje tegorocznych biegów możliwe jest poprawienie tego wyniku; moda na bieganie wróciła na dobre – dodaje.

 

Dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, do kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono także zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.

- To wyjątkowe święto będzie można uczcić w odpowiednim dla siebie momencie i miejscu. Zachęcamy wszystkich do biegu 11 listopada o godzinie 11:11, to będzie bardzo symboliczny moment – mówi Magda Skrocka.

 

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Biegaj z ASICS po królewsku Biuro prasowe
2024-10-17 | 10:00

Biegaj z ASICS po królewsku

Już 20 października 2024 roku odbędzie się jeden z największych półmaratonów w Polsce – 10. Cracovia Półmaraton Królewski. Jubileuszowa edycja,
Sport Ponad 800 tysięcy złotych na cele charytatywne! Podsumowanie akcji #BiegamDobrze
2024-10-16 | 10:00

Ponad 800 tysięcy złotych na cele charytatywne! Podsumowanie akcji #BiegamDobrze

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i towarzysząca mu Nice To Fit You Warszawska Dycha były nie tylko wymagającymi wyzwaniami sportowymi, ale także wyjątkową okazją do zrobienia
Sport Igrzyska w Paryżu. Co dalej z polskim sportem?
2024-10-15 | 15:00

Igrzyska w Paryżu. Co dalej z polskim sportem?

Po niepowodzeniach polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Paryżu temat kondycji polskiego sportu zyskał na znaczeniu, a słabe wyniki biało-czerwonych skłoniły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.