Komunikaty PR

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

2024-12-03  |  10:35
Biuro prasowe

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać nieznane. Dziś lotnictwo i astronautyka nie tylko spełniają te wiekowe ambicje, ale też napędzają rozwój technologii, które zmieniają świat – od podniebnych podróży, przez eksplorację kosmosu, po przyszłość, która kształtuje się na naszych oczach. Flyport by Baltona doskonale wpisuje się w tę kosmiczną rzeczywistość, oferując fascynującą podróż, która łączy naukę z zabawą. Nowe centrum edukacyjno-rozrywkowe to miejsce, gdzie młodsi i starsi mogą odkryć swoją pasję do lotnictwa i bujania w przestworzach, przy okazji poznając na własnej skórze niektóre z tajemnic wszechświata. Niezależnie od tego, czy planujesz rodzinny wypad, szkolną wycieczkę, czy urodziny, tutaj każdy moment staje się startem do niezapomnianej misji. Flyport to przestrzeń, która pozwala „wyjść” poza granice naszej planety i stanowi doskonałą inspirację do dalszych odkryć i dobrej zabawy.

Od łazików po kosmodromy – odkryj tajemnice Flyportu

Czy marzyłeś kiedyś, by zostać astronautą albo odkrywcą tajemnic lotnictwa? We Flyporcie masz ku temu niepowtarzalną okazję. To jedno z ciekawszych i bardziej lubianych lokalizacji, które przyciąga coraz więcej odwiedzających z całego kraju. Wśród wielu atrakcji dostępnych na miejscu, najchętniej odwiedzanymi są stanowiska multimedialno-interaktywne, w tym:

- „Łaziki księżycowe” – które pozwalają przeżyć emocje towarzyszące załogom misji Apollo, sterując pojazdem księżycowym. Na tym stanowisku wcielisz się w rolę astronauty, który stawia czoła wyzwaniom eksploracji obcej planety. Zdalne sterowanie łazikami wydaje się proste, ale wymaga precyzji i skupienia, by wykonać szereg pozornie łatwych zadań. 

- „Kontrola bagażu” – poznaj tajniki jednego z kluczowych etapów zapewnienia bezpieczeństwa na lotniskach. Na tym stanowisku wcielisz się w kontrolera bagażu. Skanując przykładowe walizki, sprawdzisz ich zawartość i zidentyfikujesz przedmioty zabronione lub potencjalnie niebezpieczne.

- „Latające rakietki – kosmodrom” – włącz się w kosmiczny wyścig i poczuj emocje towarzyszące odliczaniu przed startem rakiety. Na tym stanowisku masz okazję wypróbować swoich sił jako inżynier ds. kosmicznych, pompując miniaturowe rakiety. Po zakończeniu odliczania, rakiety zostają wystrzelone w górę, a ta napompowana najmocniej poleci najwyżej. To nie tylko świetna zabawa, ale też mały konkurs, w którym każdy może sprawdzić swoją siłę i szybkość.

Dzięki multimedialnym atrakcjom, takim jak sterowanie łazikiem księżycowym, wcielanie się w pracownika lotniskowej kontroli bagażu czy odkrywanie zasad działania kosmodromu, odwiedzający wkraczają w świat, który dotychczas mogli oglądać jedynie na ekranach monitorów lub przy okazji podróży lotniczych.

Dlaczego meganeura (wymarła ważka) jest mega?

Flyport udowadnia, że nauka w praktyce jest nie tylko prosta, ale także fascynująca!  

„We Flyporcie możemy poszerzyć wiedzę z wielu dziedzin, nie tylko z historii lotnictwa, ale też z biologii czy fizyki. Zwiedzający kierują do animatorów mnóstwo pytań i chętnie korzystają z wiedzy dostępnej tutaj na miejscu. Jedni chcą wiedzieć więcej o budowie danego samolotu. Inni, dlaczego mrówkom potrzebne są skrzydła? Pytania bywają wyzwaniem i zachętą do zdobywania wiedzy. A oto niektóre z nich: Dlaczego meganeura (wymarła ważka) jest mega? Co poczuję na żyroskopie? Do czego służy żyroskop? Dlaczego ten pterozaur w gablocie jest taki mały? Dlaczego to śmigło ma taki kształt? I wówczas animatorzy z animuszem odpowiadają: meganeura jest mega, bo gdy znaleziono jej skamielinę, uwagę naukowców przykuły wielkie (mega) żyłki na jej skrzydłach. Żyroskop służy do szkolenia pilotów, a można poczuć na nim przeciążenie 3G. Pterozaur jest taki mały, bo były i takie, które miały wielkość wróbla. Śmigło jest specjalnie tak wygięte, bo porusza się z dużą prędkością. To tylko nieliczne przykłady, bo w ogromie pytań kryje się cały kosmos” – wyjaśnia Łukasz Szypkowski, jeden z animatorów centrum edukacyjno-rozrywkowego Flyport by Baltona, w porcie lotniczym Warszawa-Radom.

Już wkrótce centrum planuje wzbogacić swoją ofertę o cykl warsztatów, idealnie dopasowanych do programów nauczania szkół podstawowych, które dodatkowo urozmaicą i ożywią naukę przedmiotów, takich jak geografia, biologia, historia czy fizyka.

Wycieczki klasowe i przyjęcia urodzinowe pełne inspiracji

Flyport jest miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego. Regularnie jest odwiedzane przez wycieczki szkolne z Warszawy, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Mińska Mazowieckiego. Największa grupa, która odwiedziła centrum liczyła 150 osób.

Wszystkie stanowiska i przestrzenie zostały zaprojektowane z myślą o dostępności – do każdej ekspozycji można podejść lub podjechać wózkiem inwalidzkim. Instalacja windy na antresolę oraz możliwość regulacji fotela symulatora lotów sprawiają, że każdy odwiedzający, bez względu na stopień sprawności, może w całej okazałości korzystać i cieszyć się pełnią wrażeń, oferty Flyport by Baltona.

Kosmiczne urodziny wewnątrz Flyport by Baltona? To oferta, która cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Radomia i okolic. Chcesz, żeby Twoje dziecko poczuło się jak prawdziwy pilot lub astronauta? Tutaj marzenia o kosmicznych przygodach stają się rzeczywistością. Oryginalna oferta przyjęć urodzinowych, z interaktywnymi zajęciami edukacyjnymi, staje się coraz bardziej popularna.

Centra naukowo-multimedialne to obecnie jedne z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, które przyciągają nie tylko osoby zainteresowane nauką, ale także poszukujące nowinek technologicznych i dobrej zabawy. Flyport by Baltona w interaktywny i pełen pozytywnych wrażeń sposób – z użyciem nowoczesnych technologii – dba, o to, aby ludzie czerpali radość z poznawania otaczającego nas świata i przestworzy!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić? Biuro prasowe
2025-06-24 | 08:50

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Czerwiec jest miesiącem o którym marzy większość uczniów – oznacza on odpoczynek i planowanie wymarzonych wakacji. Co ciekawe, w tym roku Polacy stawiają na
Turystyka Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę
2025-06-05 | 12:20

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Z najnowszych badań serwisu turystycznego e-wczasy.pl wynika, że w 2025 roku Polacy coraz częściej odkładają planowanie wakacji na ostatnią chwilę. Ten trend potwierdzają
Turystyka Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.