Hotel Bristol Art & Medical SPA obchodzi dziesięciolecie działalności
Hotel Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju, znany z unikalnego połączenia sztuki i usług medycznych, obchodzi dziesięć lat na rynku. Zbudowany na fundamentach zrujnowanej Willi Bristol, obiekt stał się miejscem, które przyciąga zarówno gości szukających relaksu, jak i tych zainteresowanych sztuką.
Historia Hotelu Bristol sięga przełomu XIX i XX wieku, kiedy to Willa Bristol była sercem lokalnego uzdrowiska. Po latach zaniedbań i zmian własnościowych budynek popadał w ruinę. Właściciele, Dorota i Tomasz Tworkowie, podjęli się ambitnej renowacji, której celem było przywrócenie dawnej świetności, jednocześnie łącząc przestrzeń z nowoczesną częścią. Obiekt posiada 71 pokoi, 3 lokale gastronomiczne oraz dwie sale konferencyjne.
– W ciągu ostatniej dekady rynek hotelarski w Polsce przeszedł dynamiczny rozwój, a my jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy być częścią tej przygody. Nasz hotel to nie tylko budynek – to żywy organizm, który ewoluuje razem z nami i potrzebami naszych gości. Przez te lata stworzyliśmy nie tylko miejsce odpoczynku, ale także przestrzeń, w której ludzie mogą odnaleźć spokój, inspirację i zdrowie – mówi Wojciech Tworek, dyrektor zarządzający hotelem Bristol Art & Medical SPA.
Od samego początku Tworkowie stawiali na unikalne połączenie sztuki i medycyny. Hotel Bristol Art & Medical SPA to miejsce, gdzie secesyjna architektura przeplata się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wnętrza hotelu zdobią dzieła sztuki znanych artystów, takich jak Ludwika Ogorzelec, Sylwester Ambroziak czy Zbigniew Frączkiewicz. Instalacje te nie tylko zdobią hotel, ale również stanowią część misji rodziny Tworków – upowszechniania sztuki i jej dostępności dla każdego. Obok sztuki, Bristol oferuje również szeroką gamę zabiegów medycznych i wellness, stając się jednym z największych medycznych SPA w Polsce. Goście mogą skorzystać z nowoczesnych rozwiązań takich jak kriokomora, bieżnia antygrawitacyjna czy balneoterapia. Hotel oferuje również unikalne zabiegi na bazie siarki i borowiny, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.
– Nasze plany na przyszłość to dalszy rozwój usług medycznych, a także kontynuowanie naszej misji upowszechniania sztuki. Obserwujemy trendy, nieustannie inwestujemy w rozwój i modernizację zarówno obiektu, jak i naszej oferty. Naszym celem jest nie tylko leczenie, ale także szerzenie świadomości zdrowotnej wśród młodszych pokoleń. Zmieniamy stereotyp, że uzdrowiska są tylko dla osób starszych – podkreśla Wojciech Tworek, dyrektor zarządzający obiektem.
Z okazji dziesiątych urodzin hotelu odwiedzający mieli okazję, by wziąć udział m.in. w kolacji degustacyjnej, koncertach, spotkaniach autorskich, warsztatach, a także targach produktów regionalnych. Więcej informacji na temat obiektu znajdziemy na stronie www.bristolbusko.pl.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.