Komunikaty PR

Poznaj lokalne atrakcje. W Galerii Jurajskiej szykują się nietypowe targi turyst

2024-04-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

W Galerii Jurajskiej będzie można znaleźć pomysł na to, jak ciekawie spędzić weekend, majówkę lub letnie wakacje. Już 13 kwietnia odbędą się tam Targi Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych - wydarzenie, które wspiera lokalne podróże.


Jura Krakowska-Częstochowska, a także położone niedaleko Częstochowy miejscowości obfitują w atrakcje turystyczne, o czym często się zapomina. Teraz pojawia się okazja, aby je poznać. Wszystko za sprawą organizowanych w Galerii Jurajskiej Targów Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych.

Impreza, goszcząca w centrum handlowym po raz drugi, gromadzi niemal 20 wystawców m.in. z województwa śląskiego, łódzkiego czy opolskiego. Dla planujących urlop jest ona okazją do tego, aby poznać oferty wypadów weekendowych, majówkowych czy wakacyjnych w swojej najbliższej okolicy.

– Kiedy myślimy o atrakcjach turystycznych, wyobrażamy sobie spektakularne miejsca w Egipcie, we Włoszech czy Francji. Tymczasem nieraz zapominamy o tym, że po sąsiedzku, w swoim regionie, a nawet w swoim mieście, też można znaleźć unikalne miejsca, które przyciągają turystów z całego świata – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– Organizowane w Jurajskiej targi mają na celu przypomnienie o ich istnieniu oraz pokazanie walorów spędzania czasu wolnego lokalnie, niedaleko miejsca zamieszkania. To destynacje, które często są ukrytymi perełkami, ale ciekawie mogą wypełnić urlop całej rodzinie, bawiąc, ale także zachęcając do odkrywania świata czy poznawania historii – dodaje.

Przykład? Wśród wystawców będzie można znaleźć Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Napoleonie, które gromadzi pamiątki poświęcone lotnictwu, w tym legendarnej Bitwie o Anglię i dywizjonowi 303. Nie zabraknie też Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza, które umożliwia obserwację nieba z różnych punktów na Ziemi i wszechświata.

Targi przyciągną także m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, które organizuje „Święto Srebra”, Przystań Siewierz, czyli „małe Mazury na skraju Jury”, będące popularną destynacją dla osób uprawiających sporty wodne, Słoneczny Brzeg, Łódzką Organizację Turystyczną, Stajnię Don Camillo z Konopisk, która prowadzi zajęcia z jazdy konnej czy Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, które dziś oferuje ponad 40 atrakcji.

Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy agroturystyki oraz ekstremalnych przygód. Swoją ofertę na targach zaprezentuje m.in. Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego - Gospodarstwo Ekologiczne ,,Niezapominajka'' z Garnka oraz Stowarzyszenie Jurajska Szkoła Surwiwalu – Bądź Przygotowany, które organizuje zajęcia z przetrwania w terenie.

– Urlop to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Na targach tak dobrano wystawców, aby zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego i poznawania Polski w ruchu. Pomysł dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące wieś i jej klimat, sporty i aktywności na świeżym powietrzu, jak również miłośnicy historii czy nauk przyrodniczych, a nawet rollercoasterów – dodaje Anna Borecka.

To jednak nie jedyne atrakcje wydarzenia. Oprócz ofert turystycznych, na odwiedzających czekać będą też produkty lokalne i regionalne. Organizatorzy szykują również pokazy tradycji, specjały kulinarne, stoiska z rękodziełem i biżuterią, konkursy z nagrodami oraz ciekawe prelekcje. Nie zabraknie także ludowych brzmień.

O wojażowaniu i przygodach jakie przynoszą podróże, opowie natomiast Kuba Bociąga – globtroter oraz autor książki „100 krajów przed 40-stką". Dodatkowo w czasie targów będzie można także wziąć udział w warsztatach z surwiwalu oraz etyki outdoorowej. Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka BO POLSKA DA SIĘ LUBIĆ. DLACZEGO SPĘDZAMY WAKACJE W KRAJU? Biuro prasowe
2024-08-21 | 11:00

BO POLSKA DA SIĘ LUBIĆ. DLACZEGO SPĘDZAMY WAKACJE W KRAJU?

BO POLSKA DA SIĘ LUBIĆ. DLACZEGO SPĘDZAMY WAKACJE W KRAJU?   Czysto, w wysokim standardzie, miło, blisko atrakcji i pięknej przyrody, a na dodatek można wspierać
Turystyka Wskazówka dla biur podróży - jasno i zrozumiale dla turysty
2024-08-16 | 14:00

Wskazówka dla biur podróży - jasno i zrozumiale dla turysty

Siedem - aż tyle razy w jednym rozdziale ustawy o imprezach turystycznych podkreśla się obowiązek organizatorów turystyki, w tym biur podróży, do przekazywania klientowi
Turystyka Kiwi.com rozwiązuje kluczowe problemy przy rezerwacji lotów
2024-08-13 | 15:30

Kiwi.com rozwiązuje kluczowe problemy przy rezerwacji lotów

Kiwi.com, firma oferująca technologiczne rozwiązania wspierające podróże, wprowadza pakiet usług eliminujących najistotniejsze problemy, z jakimi borykają się klienci podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.