Komunikaty PR

Poznaj lokalne atrakcje. W Galerii Jurajskiej szykują się nietypowe targi turyst

2024-04-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

W Galerii Jurajskiej będzie można znaleźć pomysł na to, jak ciekawie spędzić weekend, majówkę lub letnie wakacje. Już 13 kwietnia odbędą się tam Targi Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych - wydarzenie, które wspiera lokalne podróże.


Jura Krakowska-Częstochowska, a także położone niedaleko Częstochowy miejscowości obfitują w atrakcje turystyczne, o czym często się zapomina. Teraz pojawia się okazja, aby je poznać. Wszystko za sprawą organizowanych w Galerii Jurajskiej Targów Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych.

Impreza, goszcząca w centrum handlowym po raz drugi, gromadzi niemal 20 wystawców m.in. z województwa śląskiego, łódzkiego czy opolskiego. Dla planujących urlop jest ona okazją do tego, aby poznać oferty wypadów weekendowych, majówkowych czy wakacyjnych w swojej najbliższej okolicy.

– Kiedy myślimy o atrakcjach turystycznych, wyobrażamy sobie spektakularne miejsca w Egipcie, we Włoszech czy Francji. Tymczasem nieraz zapominamy o tym, że po sąsiedzku, w swoim regionie, a nawet w swoim mieście, też można znaleźć unikalne miejsca, które przyciągają turystów z całego świata – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– Organizowane w Jurajskiej targi mają na celu przypomnienie o ich istnieniu oraz pokazanie walorów spędzania czasu wolnego lokalnie, niedaleko miejsca zamieszkania. To destynacje, które często są ukrytymi perełkami, ale ciekawie mogą wypełnić urlop całej rodzinie, bawiąc, ale także zachęcając do odkrywania świata czy poznawania historii – dodaje.

Przykład? Wśród wystawców będzie można znaleźć Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Napoleonie, które gromadzi pamiątki poświęcone lotnictwu, w tym legendarnej Bitwie o Anglię i dywizjonowi 303. Nie zabraknie też Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza, które umożliwia obserwację nieba z różnych punktów na Ziemi i wszechświata.

Targi przyciągną także m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, które organizuje „Święto Srebra”, Przystań Siewierz, czyli „małe Mazury na skraju Jury”, będące popularną destynacją dla osób uprawiających sporty wodne, Słoneczny Brzeg, Łódzką Organizację Turystyczną, Stajnię Don Camillo z Konopisk, która prowadzi zajęcia z jazdy konnej czy Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, które dziś oferuje ponad 40 atrakcji.

Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy agroturystyki oraz ekstremalnych przygód. Swoją ofertę na targach zaprezentuje m.in. Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego - Gospodarstwo Ekologiczne ,,Niezapominajka'' z Garnka oraz Stowarzyszenie Jurajska Szkoła Surwiwalu – Bądź Przygotowany, które organizuje zajęcia z przetrwania w terenie.

– Urlop to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Na targach tak dobrano wystawców, aby zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego i poznawania Polski w ruchu. Pomysł dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące wieś i jej klimat, sporty i aktywności na świeżym powietrzu, jak również miłośnicy historii czy nauk przyrodniczych, a nawet rollercoasterów – dodaje Anna Borecka.

To jednak nie jedyne atrakcje wydarzenia. Oprócz ofert turystycznych, na odwiedzających czekać będą też produkty lokalne i regionalne. Organizatorzy szykują również pokazy tradycji, specjały kulinarne, stoiska z rękodziełem i biżuterią, konkursy z nagrodami oraz ciekawe prelekcje. Nie zabraknie także ludowych brzmień.

O wojażowaniu i przygodach jakie przynoszą podróże, opowie natomiast Kuba Bociąga – globtroter oraz autor książki „100 krajów przed 40-stką". Dodatkowo w czasie targów będzie można także wziąć udział w warsztatach z surwiwalu oraz etyki outdoorowej. Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Majówka w stylu eko. Sprawdź, jak wypoczywać aktywnie i w zgodzie z naturą! Biuro prasowe
2024-04-29 | 10:10

Majówka w stylu eko. Sprawdź, jak wypoczywać aktywnie i w zgodzie z naturą!

Obecnie na naszej planecie żyje siedem miliardów ludzi. Według prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych, do roku 2050 liczba ludności na świecie może wzrosnąć do 9,7
Turystyka Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas
2024-04-23 | 10:00

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy Polacy skorzystają z opcji wyjazdu w tym czasie. Z
Turystyka Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści
2024-04-18 | 14:45

Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści

Zbliża się majówka, która w 2024 roku będzie wyjątkowa. Nie dość, że dla wielu potrwa ona aż dziewięć dni, to jest szansą na wypróbowanie najlepszych atrakcji w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.