Komunikaty PR

“Sanatorium Milicyjne” ze zniżką dla policji. Rusza 20 hotel z kolekcji Arche

2024-06-24  |  01:00
Biuro prasowe

Rusza kolejny dwudziesty hotel sieci Arche. Będzie to dawne "Sanatorium Milicyjne” w Nałęczowie, zlokalizowane w odległości kilometra od centrum miasta i Parku Zdrojowego. Za sprawą, wartej ponad 100 mln zł rewitalizacji stanie się dającym pracę blisko 200 osobom kurortem, a jednocześnie największym obiektem eventowo-noclegowym na Lubelszczyźnie. 

— Chciałoby się powiedzieć... czterdzieści lat minęło jak jeden dzień, bo od tyle czasu minęło od startu tej budowy pod koniec 1983 r., czyli jeszcze w czasach PRL. Gdyby socjalizm nie upadł w 1989 r. to zapewne jeszcze rok, dwa i obiekt byłby oddany do użytku. A, tak pozostała strasząca ludzi konstrukcja. Potem było wiele bezskutecznych prób sprzedaży budynku, a nawet pomysł na jego wyburzenie i zbycie samej działki. Agencja Mienia Wojskowego strasznie się męczyła, aż w końcu ja się zlitowałem. Dobrze pamiętam przetarg, bo urzędnicy byli tak szczęśliwi, że w końcu znalazł się kupiec, że zostałem przez nich wyściskany. Sam Nałęczów ma swoją uzdrowiskową markę, a wcześniej próbowaliśmy z inwestycją w Kazimierzu nad Wisłą, ale się nie udało. Zawsze działam na emocjach, więc na zakup niedokończonego, zniszczonego przez ząb czasu sanatorium, zdecydowałem się szybko. A dzięki bardzo dobrej współpracy z odpowiednimi służbami i władzami, cała inwestycja od nabycia do otwarcia zajęła nam zaledwie 3 lata. To ewenement w skali kraju, który pokazuje, że jak urzędnik chce, to może działać w naszym państwie szybko i sprawnie — wyjaśnia uradowany prezes Grupy Arche Władysław Grochowski. 

Nałęczów to malownicze miasto, leżące niecałe 30 km od Lublina, w połowie drogi do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą. Miejsce od wieków przyciągające kuracjuszy z całej Europy. Dla inwestora naturalne było, że musi tam pozostać oryginalna nazwa obiektu, czyli “Sanatorium Milicyjne”, nawiązująca do jego genezy, ale także historii i losów naszego kraju. Z tego samego powodu zdecydował się teraz na specjalny prezent dla będących w czynnej służbie policjantów.

Nie ma PRL-u i milicji, jest zniżka dla policji

— Pod koniec czerwca oficjalnie otwieramy Arche Nałęczów dawne “Sanatorium Milicyjne”. To będzie 20 obiekt w kolekcji Arche, przez co łącznie uzyskamy w całym kraju ponad 4 tys. pokoi. Nasz nowy resort nie będzie w żaden sposób ograniczony w dostępności wyłącznie dla wybranej grupy zawodowej, ale otwarty dla każdego, przyjazny rodzinom z dziećmi, seniorom, a także zwierzakom. Jednak, nawiązując do jego historii, chociaż nie ma już milicji, przygotowaliśmy, specjalną ofertę, adresowaną do aktywnych policjantów i ich rodzin. Będzie to 20 proc. rabatu na pobyt liczony od ceny dnia — dla ich dzieci za darmo, przy rezerwacji zrobionej bezpośredniej w hotelu, gdzie można otrzymać też wszystkie szczegółowe informacje — podsumowuje prezes Grochowski.

Co ciekawe w ramach społecznego projektowania przy inwestycji pracowali więźniowie Zakładu Karnego w Siedlcach i w Warszawie na Służewcu, którzy wyprodukowali m.in. mozaikę zdobiącą ścianę basenu, tapicerowane meble, czy dekoracje abażury. Ponadto wyremontowany hotel ozdobi blisko 400 obrazów namalowanych przez uczniów nałęczowskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego, stylistyką nawiązującą do wzornictwa z czasów PRL-u, a elewację budynku wyróżni mural według projektu jednej z uczennic — zwyciężczyni konkursu Natalii Wróbel, w którym wzięło udział ponad 200 prac. 

Obiekt zrewitalizowany w standardzie czterogwiazdkowego hotelu ze SPA, restauracjami, basenem, tarasem zewnętrznym, jacuzzi, grotą solną i saunami, będzie miał 308 pokoi, w tym apartamenty — z których najbardziej okazały liczy 100 m kw. Warto też dodać, że na tarasie zewnętrznym usytuowano scenę na której odbywać się będą wydarzenia kulturalne, które będą również widoczne dla gości z balkonów. Dzięki grupie Arche otwarto nowy rozdział historii budynku sięgającej lat 80. XX w. Obiekt dostał nowe życie, łącząc w sobie klasyczny nurt z nowoczesnym stylem, a jednocześnie zachowując unikatowy charakter osadzony w malowniczym regionie Polski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka 1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku Biuro prasowe
2024-06-25 | 15:00

1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku

W tym roku, podczas letnich wyjazdów, Polacy kierować się będą oszczędnościami – wynika z badania rankomat.pl. 27% polskich urlopowiczów planuje na swoje wakacje wydać
Turystyka Join UP! - 5 najważniejszych wniosków po dwóch latach działalności w UE.
2024-06-25 | 13:30

Join UP! - 5 najważniejszych wniosków po dwóch latach działalności w UE.

W ciągu ostatnich kilku lat europejska branża turystyczna odzyskała równowagę po pandemii COVID-19, osiągając według UNWTO 94% poziomu przyjazdów z 2019 roku. Oczekuje się,
Turystyka Polacy pokochali krótkie wyjazdy zagraniczne – city break hitem urlopowym
2024-06-25 | 10:00

Polacy pokochali krótkie wyjazdy zagraniczne – city break hitem urlopowym

Polacy coraz chętniej wybierają kilkudniowe wyjazdy zagraniczne, jako sposób na odpoczynek i szybkie doładowanie baterii. Jak pokazują najnowsze badania, aż 76% Polaków w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.