Twinings Ovaltine sięga po RISE with SAP
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Migracja do chmury staje się nieodzownym elementem strategii firm spożywczych, pozwalając im na lepsze zarządzanie zasobami, zwiększenie efektywności operacyjnej i szybsze reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe. Przejście do chmury wpisało się zatem także w wieloletni program transformacji cyfrowej Twinings Ovaltine. Globalny lider produkujący napoje, wybrał w tym celu rozwiązania SAP.
Niemal 30 procent liderów biznesowych z regionu CEE i aż 44 procent z USA przyznaje, że technologia chmurowa wdrożona w ich organizacji pozwoliła na zwiększenie elastyczności – wynika z danych PwC („Chmura w biznesie, liderzy widzą wartość 2023”). To tendencja dostrzegana zarówno globalnie, jak i lokalnie. W Polsce już 60 procent firm uważa bowiem, że rozwiązania chmurowe pozwalają lepiej adaptować się do nowych modeli biznesowych, niż oprogramowanie instalowane lokalnie – potwierdza badanie SAP („Biznes napędzany cyfrowo, rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”).
Doskonałym przykładem zarówno globalnego, jak i lokalnego dostrzegania atutów podejścia chmurowego jest Twinings Ovaltine, międzynarodowa firma produkująca napoje, która zakończyła pierwszą fazę migracji do chmury RISE with SAP. Celem szeroko zakrojonej transformacji jest poprawa wydajności i odporności globalnych operacji przedsiębiorstwa. Dzięki powszechnemu wykorzystaniu technologii chmurowych firma będzie też w stanie sprostać zmieniającym się potrzebom bazy klientów.
Przenosząc siedem różnych platform ERP do chmury, Twinings Ovaltine ujednolica swoje zasoby, a jednocześnie rozwiązuje problemy z silosowaniem danych, które mogą wpływać na współpracę i podejmowanie decyzji rynkowych . Teraz dysponuje platformą umożliwiającą rozszerzenie mapy dystrybucyjnej produktów, elastyczne reagowanie na trendy i zachowania klientów oraz usprawnienie operacji animujących wzrost biznesowy.
“RISE with SAP to nowoczesny system ERP w chmurze wraz z usługami komplementarnymi, to fundament pozwalający na budowanie doskonałości operacyjnej przedsiębiorstw napędzanych danymi. Ta pewność wynika przede wszystkim z wbudowanych w te rozwiązania możliwości, pozwalających na reagowanie na zmiany. Chmura daje naszym klientom bezpieczeństwo, elastyczność, szybkość i zwinność. Pozwala reagować na zmieniające się oczekiwania konsumentów w czasie, jaki jeszcze do niedawna był wysoce pożądany, ale niemożliwy do zrealizowania. W ten sposób tworzy bufor elastycznych rozwiązań zabezpieczający ich na przyszłość, w obliczu dynamicznego krajobrazu społeczno-gospodarczego. To szczególnie ważne w dzisiejszym otoczeniu biznesowym i w branżach takich jak produkcja spożywcza, które muszą bardzo szybko reagować na trendy, bieżące wydarzenia i zachowania konsumentów” – mówi Marcin Demkiw, Dyrektor do spraw Wsparcia Sprzedaży, SAP Polska.
Twinings Ovaltine współpracuje z SAP od 2011 r. Partnerstwo to już przełożyło się m.in. na obniżenie kosztów ogólnych, zoptymalizowanie procesów ERP (od zaopatrzenia po HR), a także zwiększenie możliwości podejmowania decyzji, dzięki lepszemu dostępowi do danych. Kończąc swoją pierwszą migrację do RISE with SAP S/4HANA, firma wdraża więc obecnie także całe portfolio rozwiązań SAP, w zakresie SAP Digital Supply Chain Management, Business Technology Platform i Ariba, które zapewniają cyfrową transformację całej organizacji.
Wybrane przez Twinings Ovaltine rozwiązania SAP przekładają się na praktyczne korzyści, takie jak uproszczone procesy biznesowe w chmurze, ulepszone doświadczenia użytkowników, możliwości operowania danymi i spostrzeżeniami w czasie rzeczywistym oraz widoczność sprzedaży, zapasów i procesów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dzięki temu producent może szybko reagować na potrzeby i zachowania swoich klientów i szerszego rynku.
SAP Digital Supply Chain Management i Ariba, dają także Twinings Ovaltine możliwość zmodernizowania łańcucha dostaw i operacji zakupowych, jednocześnie przekładając się na lepszy wgląd w szersze łańcuchy wartości. Pomaga to chronić firmę przed zakłóceniami w globalnym łańcuchu dostaw i gwarantuje, że firma może współpracować z dostawcami, którzy mają podobne cele.
„Produkty Twinings i Ovaltine są sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie, ale wiemy, że potrzeby konsumentów stale ewoluują. Potrzebowaliśmy platformy, która mogłaby skalować się razem z nami i pomóc wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Przeniesienie naszego systemu ERP do chmury dzięki RISE with SAP umożliwiło nam realizacje tego celu, tworząc podstawy dla przyszłego wzrostu i ekspansji, umożliwiając podejmowanie szybszych i dokładniejszych decyzji oraz usprawniając nasze globalne operacje” – mówi Sandeep Seeripat, Global Business Transformation i Technology Officer, Twinings Ovaltine.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.