Tworzenie kopii zapasowych jeszcze prostsze! Asustor udostępnia aplikacje DataSy
Jakie kopie zapasowe są najlepsze? Takie, które tworzą się automatycznie, obejmują wszystkie kluczowe miejsca i są zawsze dostępne. Aplikacje Asustor DataSync Center i Cloud Backup Center mają zapewniać wygodną synchronizację i backup danych z popularnych usług chmurowych.
Asustor DataSync Center to aplikacja, która agreguje popularnych dostawców usług chmurowych. Wśród wymienianych są m.in. Dropbox, Google Drive i Microsoft OneDrive. Producent chwali się obsługą wielozadaniowości i wielu kont jednocześnie. Aplikacja dba o synchronizację danych pomiędzy wskazanymi lokalizacjami. Może się ona odbywać jedno- lub dwukierunkowo, zarówno w czasie rzeczywistym jak i w zaplanowanych interwałach czasowych.
Aplikacja Asustor DataSync Center pozwala na zarządzanie ruchem sieciowym i jednocześnie przesyłanie plików, a każda transmisja danych jest w pełni szyfrowana. Co istotne, producent obiecuje nieprzerwany dostęp do danych ze wskazanych serwisów także wtedy, gdy źródłowa usługa nie jest dostępna.
Z kolei aplikacja Cloud Backup Center koncentruje się na tworzeniu kopii zapasowych z komercyjnych usług chmurowych, takich jak Microsoft Azure Blob Storage, Alibaba Cloud czy Backblaze B2. Ponownie obsługiwanych jest wiele kont jednocześnie, kopie są wykonywane natychmiastowo lub w zaplanowanych terminach, a całość szyfrowana. Aplikacja obsługuje także szybkie przywracanie istotnych danych wraz z zabezpieczeniem na wypadek niedostępności usługi źródłowej.
Obie aplikacje są dostępne w serwisie AppCentral producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.