Unico Logistics dobiera powierzchnię w BIK Park Wrocław
Firma logistyczna Unico Logistics wynajęła 11.250 m2 powierzchni w nowo budowanej hali w BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana pod Wrocławiem przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy łącznie 22.500 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oddanie gotowego obiektu do użytkowania planowane jest we wrześniu br. W ofercie są jeszcze wolne moduły magazynowe do wynajmu.
Firma logistyczna Unico Logistics podpisała umowę dotyczącą wynajmu 11.250 m2 powierzchni w nowo budowanej hali w ramach BIK Park Wrocław. Przestrzenie będą przeznaczone w całości na cele magazynowe. Najemca korzysta już z blisko 4.400 m2 powierzchni w ramach pierwszej wybudowanej hali w tym podwrocławskim centrum logistycznym. Do dyspozycji ma tam jednocześnie blisko 210 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych.
Unico Logistics jest koreańskim operatorem logistycznym, działającym na rynku europejskim od 2010 roku. Firma Unico świadczy usługi z zakresu szeroko rozumianej logistyki. Sukcesywnie poszerza wachlarz serwisów otwierając nowe biura operacyjne oraz wynajmując nowe powierzchnie magazynowe.
- Nasze centrum logistyczne szybko zyskuje na popularności. Olbrzymim atutem jest doskonała lokalizacja w pobliżu zjazdu z autostrady A4, co zapewnia świetny dojazd do inwestycji. Wybudowana przed dwoma laty pierwsza hala pozostaje w pełni wynajęta. Teraz budujemy drugą halę, która zostanie oddana do użytkowania w trzecim kwartale br. Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy i możliwości zaoferowaniu naszemu dotychczasowemu najemcy dodatkowej przestrzeni. Obejmie on połowę nowo budowanego obiektu. Druga połowa pozostaje jeszcze wolna, choć prowadzimy wstępne negocjacje z zainteresowanymi podmiotami – mówi Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.
Prace obejmujące rozbudowę BIK Park Wrocław rozpoczęły się wczesną wiosną tego roku i posuwają się szybko do przodu. Oddanie do użytkowania nowej hali planowane jest we wrześniu br. Generalnym wykonawcą jest firma Atlas Ward.
Nowa hala magazynowa dostarczy 22.500 m2. W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25.000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław wyniesie łącznie 47.500 m2. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.
Nowoczesne centrum logistyczne znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice. To idealna lokalizacja na magazyn do obsługi aglomeracji wrocławskiej, a dzięki bezpośredniemu dostępowi do autostrady także całej reszty Polski i rynku niemieckiego.
BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters - platforma logistyczna NREP.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.