Komunikaty PR

United Label: Umowa na portowanie Tails of Iron

2021-02-23  |  16:58
Biuro prasowe

United Label, globalny wydawca gier indie, stawia na jednoczesną premierę swoich gier na wszystkich najważniejszych platformach. Spółka właśnie potwierdziła, że jej największa produkcja wydawnicza - Tails of Iron, zostanie wydana jednocześnie na PC, Nintendo Switch oraz konsole stacjonarne nowej i poprzedniej generacji. Multiplatformowa premiera gry planowana jest na II połowę 2021 r.

Producentem gry jest Odd Bug Studio, które poza podstawową wersją PC, przygotuje również wersję na Nintendo Switch. Pingle Studio, z którym United Label właśnie podpisało umowę, przygotuje port gry na konsole PlayStation i Xbox – nowej i poprzedniej generacji.

 

- Kolejna umowa z uznanym partnerem, jakim jest Pingle Studio, to efekt wcześniej ogłaszanych planów co do Tails of Iron. Jest to gra, która ma zdecydowanie największy potencjał sprzedażowy, jak i budżet produkcyjny. Zostanie wydana jednocześnie na wszystkie najważniejsze platformy: PS5, PS4, Xbox X/S, Xbox One, Nintendo Switch, PC podobnie jak to będzie miało miejsce w przypadku gry Eldest Souls,  która zadebiutuje już w II kwartale 2021 r. – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Tails of Iron, to projekt o największym budżecie produkcyjnym w portfolio United Label. Jest to narracyjna gra z gatunku RPG-lite, umiejscowiona w charakterystycznej stylizowanej na średniowiecze scenerii. Opowiada historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, młodego Redgi the Rat, który musi odzyskać ziemię swoich przodków, opanowaną przez najeźdźców z klanu Iron Frog.

- Zapewnimy grze odpowiedni do skali budżet marketingowy, który bliższy jest grom typu AA niż stricte indie. Jednoczesna premiera na wszystkie kluczowe platformy, wspierana wyraźną kampanią reklamową, to nasza recepta na sukces Tails of Iron. Będzie to drugi tytuł, po Eldest Souls, którego premiera odbędzie się na wszystkich najważniejszych platformach jednocześnie – podsumowuje Tomasz Litwiniuk.

W ramach współpracy z United Label, Pingle Studio będzie odpowiedzialne za przygotowanie wersji Tails of Iron oraz Eldest Souls na konsole nowej i poprzedniej generacji. Jest to globalny podmiot, wspierający deweloperów oraz wydawców na przestrzeni całego procesu produkcji gry: od animacji, przez porting, po testy jakości. Na swoim koncie studio ma porty wielu tytułów, w tym kilku bardzo znanych tj. Life is Strange, Brothers: A Tale of Two Sons czy Hello Neighbor.

Najbliższą premierą spółki, w II kwartale 2021 r. będzie Eldest Souls. Jest to gra z gatunku „souls-like”, skupiająca się na starciach z bossami, łącząc dynamiczną rozgrywkę z wyjątkową grafiką stworzoną w technologii pixel-art. Deweloperem tytułu jest brytyjskie studio Fallen Flag. Produkcja ma się ukazać identycznie jak w przypadku Tais of Iron - jednocześnie na najważniejszych platformach, optymalizując tym samym budżet marketingowy wydawcy. Wishlista Eldest Souls wg stanu na 23 lutego wyniosła ponad 93 tys. zainteresowanych graczy, a produkcja plasuje się na liście TOP100 najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Acer wjeżdża do Polski z marką Xplova Biuro prasowe
2021-03-05 | 11:35

Acer wjeżdża do Polski z marką Xplova

Acer, jeden z wiodących producentów sprzętu komputerowego na świecie, tym razem wchodzi na polski rynek sportowy. Oferta marki Xplova skierowana jest do kolarzy, a za dystrybucję
IT i technologie Co 3. kobieta w IT przebranżowiła się do świata nowych technologii – nowy raport
2021-03-05 | 01:00

Co 3. kobieta w IT przebranżowiła się do świata nowych technologii – nowy raport

Wynika z niego m.in., iż 34 proc. respondentek, które trafiły do świata IT, zdobywało wiedzę poza studiami informatycznymi. I co ciekawe, prawie 60 proc. uczestniczek badania mogło
IT i technologie Jabra wprowadza do oferty zestaw słuchawkowy Evolve2 30 do produktywnej pracy
2021-03-04 | 17:10

Jabra wprowadza do oferty zestaw słuchawkowy Evolve2 30 do produktywnej pracy

Firma Jabra wprowadziła do oferty zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 30 — najnowszy produkt z linii Evolve2. Evolve2 to nowa generacja linii Evolve, najlepiej sprzedających się i

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ochrona środowiska

Trwają negocjacje umowy społecznej między rządem a górnikami. Na wypracowanie porozumienia potrzebne jest kilka tygodni

Rząd i górnicze związki zawodowe pracują nad kształtem umowy społecznej w sprawie wsparcia likwidacji górnictwa. – Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni, by wypracować formułę, która będzie do zaakceptowania przez obie strony, ale także Komisję Europejską – mówi odpowiedzialny za te negocjacje wiceminister Artur Soboń. Jak podkreśla, ustawowe gwarancje zatrudnienia oczekiwane przez stronę społeczną są nie do zrealizowania. Podobnie jak powrót do koncepcji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

Handel

Ignacy Morawski: Dopóki prognozy inflacji pokazują poziom między 2 a 4 proc., zagrożenia dla gospodarki nie ma. Ale będzie to uwierać konsumentów

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Nauka

Nawet 5 proc. populacji nigdy nie zachoruje na COVID-19. Polscy naukowcy szukają genu, który odpowiada za odporność na tę chorobę oraz jej przebieg

Efektem projektu badawczego „Odporni na COVID” ma być tani i dostępny test, który pozwoli sprawdzić, czy zakażenie koronawirusem będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia konkretnej osoby. Test umożliwi również wskazanie osób genetycznie opornych na zakażenie SARS-CoV-2. To może być między 1 a 5 proc. społeczeństwa. – Zakończyliśmy już rekrutację uczestników badania i przeanalizowaliśmy około 30 proc. danych. Pierwszych rezultatów projektu spodziewamy się w czerwcu – zapowiada dr Paweł Zawadzki, prezes spółki MNM Diagnostics, która realizuje projekt wraz z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.