Komunikaty PR

Universal Robots zwiększa udźwig cobotów UR20 i UR30

2024-09-27  |  06:00
Biuro prasowe

Universal Robots, duńska firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zwiększa teraz udźwig swoich cobotów nowej generacji UR20 i UR30 o dużej ładowności, umożliwiając klientom podnoszenie cięższych ładunków bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Aktualizacje zwiększają całkowity udźwig, odpowiednio do 25 i 35 kg przy maksymalnym wychyleniu ramieniu cobota. Jest to szczególnie przydatne w aplikacjach i rozwiązaniach do paletyzacji.

 - W Universal Robots nieustannie testujemy i rozwijamy nasze produkty, a kiedy odblokowujemy nowe funkcje, chcemy zapewnić partnerom i klientom natychmiastowy dostęp - mówi Tero Tolonen, Chief Product Officer. - Ta aktualizacja umożliwia klientom zwiększenie produktywności bez ponoszenia kosztów i jest tylko jednym z przykładów tego, jak nasza pasja do innowacji przynosi korzyści klientom – dodaje.

Korzystanie ze zwiększonego udźwigu nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji, a konfiguracja cobota trwa zaledwie kilka minut. Nową funkcję można odblokować aktualizując oprogramowanie PolyScope UR do wersji 5.19 lub nowszej. Urządzenia UR20 i UR30 dostarczone w 2024 r. będą miały od razu wbudowane oprogramowanie niezbędne do obsługi większych obciążeń użytkowych.
Więcej informacji na temat zwiększonego udźwigu UR20 i UR30 można znaleźć w linkach (EN).

 Paletyzacja z wykorzystaniem UR20 o zwiększonym udźwigu została po raz pierwszy zaprezentowana na China International Industry Fair  w Szanghaju w tym tygodniu.  

 

O Universal Robots
Universal Robots jest światowym liderem w dziedzinie robotyki współpracującej (cobotów), wykorzystywanej w wielu różnych branżach. Nasza misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie. Z ponad 90 000 cobotów sprzedanych na całym świecie, nasza przyjazna dla użytkownika platforma jest wspierana przez intuicyjne oprogramowanie PolyScope, wielokrotnie nagradzane szkolenia, kompleksowe usługi i największy na świecie ekosystem cobotów, dostarczając naszym klientom innowacje i wachlarz możliwości.
Universal Robots jest częścią Teradyne Robotics, oddziału Teradyne (NASDAQ:TER), wiodącego dostawcy automatycznego sprzętu testującego i zaawansowanej technologii robotyki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.universal-robots.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy smartfon realme Note 60 już dostępny w Polsce Biuro prasowe
2024-10-03 | 07:00

Nowy smartfon realme Note 60 już dostępny w Polsce

Kompleksowa ochrona realme Note 60 jest wyposażony w ochronę ArmorShell™, wysoce wytrzymały system konstrukcyjny, zaprojektowany specjalnie w celu zwiększenia żywotności i
Technologie Rola dedykowanych wytrzymałych urządzeń w transformacji cyfrowej gospodarki
2024-10-01 | 08:30

Rola dedykowanych wytrzymałych urządzeń w transformacji cyfrowej gospodarki

Transformacja cyfrowa to nie tylko oprogramowanie, chmura obliczeniowa czy sztuczna inteligencja – to także nowoczesny sprzęt, z którego na co dzień korzystają pracownicy. Jednym
Technologie Wszechstronna wydajność, bezkompromisowe bezpieczeństwo
2024-09-26 | 17:00

Wszechstronna wydajność, bezkompromisowe bezpieczeństwo

      OHAUS Corporation, czołowy światowy producent wag i urządzeń laboratoryjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej generacji mieszadeł z płytą grzejną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Transport

Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu.  – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.

DlaWas.info

Problemy społeczne

Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.