UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa
- Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS
- UPS pomaga firmie wdrażać produkty w skali światowej, w tym pierwsze rozwiązanie do badań syndromowych, które pozwala odróżnić nowy koronawirus od 20 innych poważnych infekcji układu oddechowego w ciągu godziny
Firma UPS (NYSE:UPS), ogłosiła współpracę z przedsiębiorstwem QIAGEN, globalnym dostawcą diagnostyki molekularnej i przygotowywania próbek, przy dostarczaniu zestawów do ekstrakcji kwasu nukleinowego kluczowych w przypadku testów na COVID-19, a także innowacyjnych katridży do testów na koronawirusa – Q1AStat-Dx – do różnych zakątków świata. Dzięki elastycznej globalnej sieci UPS i zwiększonym możliwościom produkcyjnym QIAGEN w zakresie testów na COVID-19 produkowanych w zakładzie w Hilden w Niemczech, firmy pomagają pracownikom sektora medycznego w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby.
„Klienci i rządy na całym świecie wykorzystują globalną sieć logistyczną UPS w walce z pandemią COVID-19” powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Utrzymanie ciągłości operacji jeszcze nigdy nie było tak ważne dla naszych klientów. Dlatego też kontynuujemy realizację naszych usług, niezależnie od tego, czy jest to dostawa, czy przechowywanie leków, testów czy materiałów medycznych. Nasi pracownicy pomagają klientom i dbają o dostarczenie zwiększonej liczby testów do szpitali i laboratoriów na całym świecie. Elastyczność w działaniu i umiejętność szybkiego reagowania są niezwykle istotne w walce z epidemią, która przenosi się z Azji do Europy i Ameryki Północnej”.
Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom w Europie w wysokości 2 miliardów dolarów UPS mógł szybko wdrożyć plany awaryjne dostosowane do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Pomimo że granice państw są zamknięte, firma kontynuuje obsługę swoich klientów. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem europejskiego hubu na lotnisku Kolonia-Bonn, które zapewnia UPS skuteczny i szybki transport niezbędnych przesyłek w Europie i na świecie.
„Zwiększyliśmy i nieustannie zwiększamy produkcję odczynników i testów na COVID-19, by sprostać bieżącemu, nadzwyczajnemu zapotrzebowaniu na nasze produkty na całym świecie. Nasze łańcuchy dostaw, zarówno do zakładów produkcyjnych, jak i do klientów w laboratoriach i szpitalach są w tym momencie kluczowe” powiedział Barthold Piening, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacji globalnych w QIAGEN. „Tak samo jak nasi pracownicy pracują w trybie 24/7, aby zapewnić odpowiednią ilość produktów, tak i my wiemy, że możemy polegać na UPS jako na naszym partnerze logistycznym, który dowiezie zestawy składników na czas i w odpowiednim stanie, tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wspólnie z firmą UPS i jej elastyczną globalną siecią chcemy, aby nasze rozwiązania były ogólnodostępne”.
Działania odpowiadające na potrzeby firmy QIAGEN w reagowaniu na globalne wyzwania za pomocą zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw są zgodne ze wsparciem udzielonym przez UPS rządom i innym klientom z sektora prywatnego pracującym nad ograniczeniem pandemii COVID-19. UPS ma istotny udział w gospodarce światowej. Firma przewozi ponad trzy procent światowego PKB. Pracownicy UPS są dumni z istotnej roli jaką pełnią dla klientów, społeczności i krajów, w których firma funkcjonuje. UPS wspiera instytucje zdrowia publicznego na całym świecie w wysyłce kluczowego sprzętu medycznego, w tym w niedawnej wysyłce respiratorów do brytyjskiej National Health Service. Aby wesprzeć globalne działania pomocowe w odpowiedzi na nowy koronawirus, Fundacja UPS przekazała kolejne granty dla agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, partnerów pomocy humanitarnej i międzynarodowych organizacji pozarządowych. W Stanach Zjednoczonych firma UPS wspiera Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w ramach „Projektu Airbridge”, skoordynowanego działania mającego na celu przyspieszenie dostaw kluczowych materiałów potrzebnych w amerykańskich szpitalach.
UPS Healthcare zapewnia szeroki zakres usług, od licencjonowanej przestrzeni dystrybucyjnej, możliwości zarządzania łańcuchem dostaw po pakowanie i wysyłkę w temperaturze kontrolowanej, a także magazynowanie urządzeń medycznych oraz próbek laboratoryjnych i klinicznych. Dzięki możliwości transportu najpotrzebniejszych przesyłek, zgodnie z wymogami GDP i GMP, globalnej infrastrukturze UPS Healthcare, monitoringu i śledzenia, a także ochronie danych firma może wspierać osoby na pierwszej linii walki z pandemią.
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Raport EFL o flotach firmowych w MŚP: „nie będziemy jeździć mniej, a inaczej”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.