UPS WPROWADZA OPCJĘ DORĘCZEŃ W SOBOTY
- Nowa usługa dostępna w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i Francji;
- UPS jedynym przewoźnikiem, który oferuje opcję doręczeń w soboty po stawkach obowiązujących w dni powszednie w przypadku wysyłki do jednej z 17 tys. lokalizacji UPS Access Point na ośmiu największych rynkach e-commerce w Europie;
- Pewna i efektywna kosztowo opcja dotarcia do klientów w weekend dla małych przedsiębiorstw.
WARSZAWA, 16 lipca 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) wprowadza opcję doręczeń w soboty UPS Saturday Standard® w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zakupami online wśród polskich konsumentów. Usługa zostanie wprowadzona na ośmiu największych rynkach europejskich w tym w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i Francji. Dzięki niej firmy każdej wielkości, a szczególnie mali e-detaliści, będą mogli dotrzeć do swoich klientów w weekend.
„Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła rozwój sektora e-commerce. Częstsze zakupy w sieci, według najnowszego raportu e-Izby opracowanego przez Mobile Institute pt. „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2020” deklaruje już 27% internautów. To ogromny potencjał do wykorzystania dla sprzedawców internetowych, a także duże logistyczne wyzwanie. Dlatego też wprowadzamy dla nich dodatkową możliwość doręczenia przesyłek w sobotę, by mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu oraz dalej rozwijać swój biznes online” – powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny w UPS Polska.
Dostawa w weekend wiąże się zazwyczaj z dodatkową opłatą. UPS jest jedynym przewoźnikiem, który oferuje opcję doręczeń w soboty po stawkach obowiązujących w dni powszednie do jednej z 17 tys. lokalizacji UPS Access Point na ośmiu największych rynkach e-commerce w Europie. Alternatywne punkty odbioru UPS Access Point zlokalizowane są w osiedlowych sklepach, kioskach czy kawiarniach, otwartych do późnych godzin wieczornych, a także w weekendy. Wybierając dostawę do takiego punktu, kupujący online nie muszą oczekiwać na kuriera w domu. Wystarczy, że odbiorą swoją przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie w wybranym punkcie. Nowa usługa uzupełnia istniejącą już ekspresową usługę doręczeń w sobotę UPS Express Saturday, która realizowana jest teraz przed południem.
„Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu internetowego, a sprzedaż detaliczna w Europie wzrosła o ponad 60% w szczytowym momencie zamknięcia w połowie kwietnia”, powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Poprzez wprowadzenie opcji doręczeń w soboty w ramach usługi UPS Standard pomagamy firmom dostosować się do nowego środowiska, oferując im rozwiązania, które odpowiadają na oczekiwania ich klientów. E-detaliści mogą teraz dotrzeć z dostawą w soboty do ok. 80% populacji na ośmiu głównych europejskich rynkach e-commerce”.
UPS zainwestował ostatnio 2 miliardy dolarów w rozbudowę swojej sieci w Europie, dzięki czemu firmy mogą szybciej i jeszcze skuteczniej obsłużyć swoich klientów w 220 krajach i regionach. Ta inwestycja pomaga im dotrzeć do ponad 80% populacji Europy w ciągu dwóch dni roboczych, korzystając z usługi UPS Standard.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Biznes apeluje o wdrożenie pakietu Omnibus. Chodzi o zmniejszenie obowiązków związanych z ESG
Europejski biznes zaapelował do instytucji unijnych o szybkie przyjęcie pierwszego tzw. pakietu Omnibus. To zestaw propozycji KE, który ma uprościć obowiązki firm związane z dyrektywą CSRD dotyczącą m.in. oceny wpływu działalności na środowisko. Eksperci podkreślają jednak, że fakt, iż będzie więcej czasu na wdrożenie wymogów czy że mniej firm będzie objętych regulacjami, nie oznacza, że biznes może zaprzestać przygotowań.
Problemy społeczne
Unia Europejska chce wzmocnić prawa kobiet. Zapowiadane działania będą dotyczyć m.in. równości w zatrudnieniu czy zwalczania przemocy

Jedna na trzy kobiety w Unii Europejskiej doświadcza przemocy fizycznej lub seksualnej. Mniej kobiet niż mężczyzn pracuje zawodowo, mniej pełni też rolę kierowniczą, za to więcej pracuje na gorzej płatnych stanowiskach. Panie zarabiają też średnio o 12 proc. mniej niż mężczyźni – wynika z danych Komisji Europejskiej. Opracowana mapa drogowa na rzecz praw kobiet ma pomóc wyrównywać szanse na rynku pracy i w dostępie do edukacji, ale też walczyć z przemocą wobec kobiet – zarówno fizyczną, jak i ekonomiczną.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.