Komunikaty PR

UPS WPROWADZA OPCJĘ DORĘCZEŃ W SOBOTY

2020-07-16  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.17 MB )
  • Nowa usługa dostępna w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i Francji;
  • UPS jedynym przewoźnikiem, który oferuje opcję doręczeń w soboty po stawkach obowiązujących w dni powszednie w przypadku wysyłki do jednej z 17 tys. lokalizacji UPS Access Point na ośmiu największych rynkach e-commerce w Europie; 
  • Pewna i efektywna kosztowo opcja dotarcia do klientów w weekend dla małych przedsiębiorstw.

 

WARSZAWA, 16 lipca 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) wprowadza opcję doręczeń w soboty UPS Saturday Standard® w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zakupami online wśród polskich konsumentów. Usługa zostanie wprowadzona na ośmiu największych rynkach europejskich w tym w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i Francji. Dzięki niej firmy każdej wielkości, a szczególnie mali e-detaliści, będą mogli dotrzeć do swoich klientów w weekend. 

„Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła rozwój sektora e-commerce. Częstsze zakupy w sieci, według najnowszego raportu e-Izby opracowanego przez Mobile Institute pt. „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2020” deklaruje już 27% internautów. To ogromny potencjał do wykorzystania dla sprzedawców internetowych, a także duże logistyczne wyzwanie. Dlatego też wprowadzamy dla nich dodatkową możliwość doręczenia przesyłek w sobotę, by mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu oraz dalej rozwijać swój biznes online” – powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny w UPS Polska.

Dostawa w weekend wiąże się zazwyczaj z dodatkową opłatą. UPS jest jedynym przewoźnikiem, który oferuje opcję doręczeń w soboty po stawkach obowiązujących w dni powszednie do jednej z 17 tys. lokalizacji UPS Access Point na ośmiu największych rynkach e-commerce w Europie. Alternatywne punkty odbioru UPS Access Point zlokalizowane są w osiedlowych sklepach, kioskach czy kawiarniach, otwartych do późnych godzin wieczornych, a także w weekendy. Wybierając dostawę do takiego punktu, kupujący online nie muszą oczekiwać na kuriera w domu. Wystarczy, że odbiorą swoją przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie w wybranym punkcie. Nowa usługa uzupełnia istniejącą już ekspresową usługę doręczeń w sobotę UPS Express Saturday, która realizowana jest teraz przed południem.   

„Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu internetowego, a sprzedaż detaliczna w Europie wzrosła o ponad 60% w szczytowym momencie zamknięcia w połowie kwietnia”, powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Poprzez wprowadzenie opcji doręczeń w soboty w ramach usługi UPS Standard pomagamy firmom dostosować się do nowego środowiska, oferując im rozwiązania, które odpowiadają na oczekiwania ich klientów. E-detaliści mogą teraz dotrzeć z dostawą w soboty do ok. 80% populacji na ośmiu głównych europejskich rynkach e-commerce”.

UPS zainwestował ostatnio 2 miliardy dolarów w rozbudowę swojej sieci w Europie, dzięki czemu firmy mogą szybciej i jeszcze skuteczniej obsłużyć swoich klientów w 220 krajach i regionach. Ta inwestycja pomaga im dotrzeć do ponad 80% populacji Europy w ciągu dwóch dni roboczych, korzystając z usługi UPS Standard.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce Biuro prasowe
2024-09-26 | 16:00

CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce

Afryka jest rynkiem wschodzącym o bogatych zasobach naturalnych i rosnącym eksporcie. CEVA Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wspiera tu rozwój regionalnego i
Transport Girteka dzieli się wnioskami z testów w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą
2024-09-24 | 12:00

Girteka dzieli się wnioskami z testów w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą

Girteka, największy w Europie przewoźnik drogowy z własną flotą, przy współpracy z Nestlé, Volvo, Schmitz Cargobull i BP Pulse, przeprowadziła pilotażowy program testowy
Transport Uber przyłącza się do akcji pomocowej dla powodzian
2024-09-19 | 17:00

Uber przyłącza się do akcji pomocowej dla powodzian

Uber przyłącza się do akcji pomocowej dla powodzian, oferując nieodpłatne przewozy oraz przesyłki na terenie Warszawy Uber wspiera użytkowników z Warszawy, którzy chcą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.