Komunikaty PR

Veeam notuje kolejny kwartał ze świetnymi wynikami

2020-11-17  |  12:09
Biuro prasowe

Firma Veeam® Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, dostarczający rozwiązania Cloud Data Management™, ogłosiła wyniki za kolejny kwartał z dwucyfrowym wzrostem przychodów cyklicznych - o 21 procent rok do roku w III kwartale 2020. Obecnie, mając ponad 400 000 klientów na całym świecie, firma Veeam napędza swój rozwój, kontynuując udział w tworzeniu kopii zapasowych i odzyskiwaniu danych w głównych centrach danych, jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania wspierające potrzeby organizacji w zakresie ochrony danych w chmurze. Najszybciej rozwijający się produkt firmy Veeam - Veeam Backup for Microsoft Office 365 - nadal rośnie w niewiarygodnie szybkim tempie, osiągając 85-procentowy wzrost rok do roku. Kolejnym dowodem na dynamiczny rozwój firmy Veeam jest najnowszy IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’20, który sklasyfikował Veeam na pierwszym miejscu pod względem udziału w rynku z przychodów w regionie EMEA i najszybszego wzrostu rok do roku w 1H'20, plasując Veeam wśród 5 największych dostawców oraz w ogólnej średniej rynkowej.

„Rozumiemy, że oprócz ludzi, dane są najważniejszym kapitałem firm, a wzmocnienie pozycji klientów w zakresie ochrony tych danych jest naszą misją", powiedział Bill Largent, CEO w firmie Veeam. "Chmura obliczeniowa, bezpieczeństwo cybernetyczne i nowoczesna ochrona danych to trzy filary, które tworzą fundament napędzający cyfrową transformację (DX) i umożliwiają organizacjom wykorzystanie swoich danych w celu zapewnienia bogatego doświadczenia klientom. Veeam nieustannie wprowadza innowacje i jest zawsze krok do przodu - zarówno w przypadku chmury obliczeniowej, jak i Kubernetes. Świadectwem tego jest przejęcie firmy Kasten. Nasz ostatni kwartał był bardzo udany i z niecierpliwością czekamy na równie udane zakończenie 2020 roku, ponieważ mamy do zaoferowania jeszcze inne rozwiązania, które będą spełniać potrzeby naszych klientów".

„Wyniki z danych IDC ilustrują siłę firmy Veeam w regionie EMEA i pokazują, że niezmiennie zajmujemy pierwsze miejsce na rynku pod względem przychodów" - powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny i starszy wiceprezes w regionie EMEA oraz Worldwide Channels w Veeam. "Potwierdza to również naszą pozycję najszybciej rozwijającego się przedsiębiorstwa w tej kategorii. Będziemy nadal umacniać naszą pozycję na rynku w regionie EMEA, znacznie upraszczając zarządzanie danymi w chmurze dla przedsiębiorstw, dostarczając naszym partnerom światowej klasy rozwiązania techniczne, umiejętności i wiedzę oraz wspierając transformację biznesową klientów poprzez rozwiązania dostosowane do architektury przyszłości".

Wraz z przejęciem firmy Kasten, lidera na rynku tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych na platformie Kubernetes, Veeam pracuje nad integracją rozwiązań Kasten z wiodącą na rynku platformą do zarządzania danymi w chmurze, zapewniającą nowoczesną ochronę danych i znaczne uproszczenie zarządzania danymi dla przedsiębiorstw. Dzięki K10 Data Management Platform firmy Kasten, Veeam może obecnie oferować zespołom operacyjnym przedsiębiorstw łatwy w obsłudze, skalowalny i bezpieczny system do tworzenia kopii zapasowych Kubernetes.

Firma Veeam dostrzega strategiczne znaczenie wspierania tego środowiska dla swoich klientów, rosnące znaczenie nowoczesnego zarządzania danymi, które jest głęboko zintegrowane z Kubernetes oraz rozwój DevOps w celu poprawy jakości, zwiększenia skalowalności i przyspieszenia dostarczania aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu codziennego zarządzania.

„Zajmujemy silną pozycję lidera w środowiskach zwirtualizowanych i chmurowych" - powiedział Largent. „Przechodząc do naszego "Act II", skupiając się na chmurze i kontenerach, jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość i co zaoferujemy naszym klientom i partnerom, aby nadal pomagać im chronić i ponownie wykorzystywać ich dane, przy zachowaniu przewagi konkurencyjnej. Veeam będzie nadal wzmacniać i tak już silny zespół nowymi talentami oraz kontynuować awanse pracowników wewnątrz firmy". 

Dodatkowe, najważniejsze informacje z III kwartału 2020:

  • Umowy odsprzedaży w ramach sojuszu technologicznego Veeam z Cisco, Hewlett Packard Enterprise (HPE), NetApp i Lenovo wykazały 17-procentowy wzrost rok do roku i 20-procentowy wzrost liczby zamkniętych transakcji w ujęciu kwartalnym.
  • Ponad pół miliona klientów pobrało Veeam Backup and Replication™v10 od czasu premiery w lutym (dotyczy zarówno wersji płatnych, jak i bezpłatnych). Dzięki ponad 150 nowym funkcjom i ulepszeniom, w tym obsłudze nowoczesnych serwerów NAS, funkcji błyskawicznego odzyskiwania wielu maszyn wirtualnych i zwiększonej ochronie przed ransomware, wersja 10 obejmuje także funkcje ochrony danych, które zwiększają dostępność, przenośność i zdolność rozszerzania możliwości zarządzania danymi w chmurze.
  • Piąty rok z rzędu firma Veeam znalazła się w Forbes Cloud 100 – rankingu 100 najlepzych firm chmurowych na świecie, opublikowanym przez Forbes we współpracy z Bessemer Venture Partners i Salesforce Ventures.
  • Firma Veeam zdobyła 400 000 klientów na całym świecie, w tym 83% z listy Fortune Global 500 i 69% z listy Forbes Global 2000.

Więcej informacji: www.veeam.com.  

Cytaty:

„Pomimo trwającej pandemii i wyzwań, jakie postawiła przed firmami i osobami prywatnymi na całym świecie, firmie Veeam udało się przyspieszyć rozwój i zwiększyć bazę klientów. Niedawne przejęcie firmy Kasten dowodzi, że Veeam zamierza odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na rozwiązanie, które pozwoli im chronić dane i aplikacje, niezależnie od tego, czy są to natywne aplikacje kontenerowe dla chmury, wirtualne, czy fizyczne". - Phil Goodwin, dyrektor ds. badań w IDC

„Veeam wspiera nasze operacje bankowe i najważniejsze procesy biznesowe - ochronę danych, BC i DR, zgodność z przepisami i TCO - na najwyższym poziomie przy minimalnym nakładzie pracy". - Efthymios Bekas, Zastępca Kierownika, Dział Systemów Informatycznych, Alpha Bank  

„Z korzeniami sięgającymi ponad stulecia, Dutch State Mines (DSM) przekształciło się w firmę naukową, która zatrudnia 23 000 osób na całym świecie i specjalizuje się w zrównoważonych rozwiązaniach dla sektorów zdrowia, żywienia i surowców. Dzięki współpracy z firmą Veeam, nasza organizacja posiada obecnie skonsolidowaną platformę do zarządzania danymi, która chroni aplikacje korporacyjne w fizycznych, wirtualnych i publicznych środowiskach chmurowych. Ponadto, rozszerzone możliwości rozwiązania Veeam v10 zapewniają dostępność i możliwość odzyskiwania danych, dając naszej organizacji pewność, że nadal będziemy koncentrować się na dostarczaniu naszym klientom ofert, które będą korzystne dla ich dobrego samopoczucia i zadowolenia". - Marcel Janssen, Delivery Coordinator Local Business Applications, DSM Group Business Services.  

„Wiemy, że w sytuacji awaryjnej możemy szybko przełączyć się na replikę w naszym ośrodku DR, a następnie wrócić do naszego zakładu produkcyjnego i szybko wznowić działalność. Nie wiem, co byśmy zrobili bez Veeam." - Asaf Frid, kierownik systemu IT, Hertz.

„Veeam zapewnia skalowalność przedsiębiorstwa i odpowiednią dojrzałość produktu, niezbedną do zaspokojenia potrzeb klientów bankowych. Nasi klienci oczekują 100% integralności danych, a Veeam wspiera naszą zdolność do jej dostarczania”. - Colin Chatelier Manager ds. Pamięci masowych i obliczeń, Europa, Rabobank

„Światowej klasy, bezpieczne i niezawodne operacje produkcyjne są podstawą działalności firmy Shell. Aplikacje Process Control Domain (PCD), które bezpośrednio monitorują, kontrolują i zabezpieczają operacje produkcyjne, są ważne dla wydajnej pracy na światowym poziomie. Dzięki rozwiązaniu Veeam v10 do wirtualnego przywracania danych, mamy możliwość wznowienia operacji bez konieczności ograniczania się do okreslnego sprzętu". - Niels Spieard, Functional Expert PCD-IT Shell Information Technology International B.V.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.