Komunikaty PR

Veeam rośnie w tempie 22% - świetne wyniki

2021-02-11  |  11:27
Biuro prasowe

Veeam® Software, lider rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management™, przedstawił wyniki finansowe za rok 2020. Na początku 2020 roku zakończyło się przejęcie firmy Veeam przez przedsiębiorstwo Insight Partners. Transakcja o wartości 5 mld USD, ogłoszona 9 stycznia, przyczyniła się do osiągnięcia przez Veeam silnego wzrostu i sukcesów odnoszonych w różnych segmentach rynku w ciągu minionego roku. Kulminacyjnym momentem było przejęcie przez Veeam w IV kwartale 2020 roku firmy Kasten będącej liderem rynku rozwiązań Disaster Recovery (DR) i odtwarzania danych w środowiskach Kubernetes.

„Mimo nieoczekiwanych problemów, które pojawiły się z początkiem roku 2020, Veeam kontynuował silny wzrost przez drugi rok z rzędu. Kwota zamówień przekroczyła 1 mld USD, a roczne przychody odnawialne wzrosły o 22% r/r” ― powiedział William H. Largent, prezes i dyrektor generalny spółki Veeam.

„W warunkach niepewności ekonomicznej i zmian popytu na technologie nasz zespół w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) skupił się na prostocie i spójności produktów, dzięki czemu w IV kwartale 2020 r. osiągnął 22-procentowy wzrost rocznych przychodów odnawialnych. Kontynuowaliśmy i przyspieszyliśmy realizację projektu Act II, co pozwoliło nam zdobyć serca klientów, pogłębić relacje z partnerami i z powodzeniem przejść do modelu sprzedaży odnawialnej” ― powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny i wiceprezes ds. regionu EMEA i globalnych kanałów sprzedaży w firmie Veeam.

W 2020 roku realizacja wizji opartej na chmurze hybrydowej pomogła firmie w kontynuacji wzrostu i przekroczeniu liczby 400 000 klientów. W szczególności wzrosła sprzedaż rozwiązania Veeam Backup for Microsoft Office 365 notując wzrost o 73% r/r (to produkt o najszybciej rosnącej sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat). Veeam Backup for Microsoft Office 365 został dotychczas pobrany przez ponad 154 000 firm i instytucji, co odpowiada ponad 15 milionom skrzynek pocztowych użytkowników. W wersji 5, udostępnionej w grudniu 2020 r., dodano specjalnie zaprojektowane funkcje tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych przeznaczone dla platformy Microsoft Teams. Umożliwią one użytkownikom szybkie wyszukiwanie i odtwarzanie danych na tej platformie, w tym danych dotyczących całych grup, konkretnych kanałów i ustawień. Ochrona takich danych jest dziś szczególnie ważna, ponieważ w ubiegłym roku masowe przejście pracowników w tryb pracy zdalnej spowodowało lawinowy wzrost liczby wdrożeń platformy Microsoft Teams. W ubiegłym miesiącu platforma ta notowała 115 milionów aktywnych użytkowników dziennie, czyli o 475% więcej w porównaniu z 20 milionami niespełna rok temu.[i]

„Przejęcie [firmy Veeam] przez przedsiębiorstwo Insight Partners na początku ubiegłego roku dało nam silny impuls do dalszego rozwoju” ― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. Następnie poinformowaliśmy o udostępnieniu pakietu Veeam Availability Suite™ v10 z ponad 150 nowymi funkcjami, który podniósł poprzeczkę na rynku rozwiązań do ochrony danych. Globalna pandemia postawiła wiele nowych wyzwań przed naszymi pracownikami, klientami i partnerami. Mimo to kontynuowaliśmy realizację naszej wizji. Aby spełnić nowe wymagania klientów w zakresie tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych, w ciągu roku udostępniliśmy 16 nowych wersji głównych naszych produktów. W ramach projektu Act II kontynuujemy drogę do chmury hybrydowej i środowiska kontenerowego, w związku z czym wdrażamy i rozwijamy nowe technologie. Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym kwartale będziemy mogli poinformować o udostępnieniu wersji 11 naszego flagowego produktu Veeam Backup & Replication™. W ten sposób Veeam po raz kolejny pomoże klientom w unowocześnieniu modelu ochrony danych”.

Najważniejsze informacje o klientach, produktach i partnerach w IV kwartale i całym 2020 roku

  • Firma Gartner umieściła Veeam wśród liderów w swoim raporcie „2020 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions” („Magiczny kwadrant dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w centrach przetwarzania danych”)[ii]. Veeam został zaklasyfikowany do tej kategorii już czwarty raz, ale po raz pierwszy za zdolność do realizacji wizji. Był również jedynym dostawcą, który poprawił swoją pozycję zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji.
  • Kolejnym potwierdzeniem sukcesów firmy Veeam jest najnowszy raport firmy IDC „Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’20” („Monitorowanie rynku oprogramowania do replikacji i ochrony danych w I połowie 2020 roku”)[iii] . Veeam znalazł się w nim na pierwszym miejscu pod względem udziału w rynku według przychodów w regionie EMEA. W I połowie 2020 r. osiągnął również największy wzrost przychodów rok do roku wśród 5 czołowych dostawców, a także generalnie w porównaniu z innymi dostawcami i ogólną średnią dla rynku.
  • W 2020 r. Veeam udostępnił 16 wersji głównych swoich produktów (ponad 25 włącznie z aktualizacjami) oraz udostępnił mnóstwo nowych funkcji. Dotyczy to rozwiązań takich jak: Veeam Backup & Replication v10, Veeam ONE™ v10,Veeam Backup for Nutanix AHV v2, Veeam Service Provider Console v4, Veeam Backup for Microsft Azure v1, Veeam Availability Orchestrator v3, Veeam Backup for Microsoft Office365 v5 i Veeam Backup for AWS v3.
  • Od chwili udostępnienia w lutym 2020 r. pakiet Veeam Backup & Replication v10 odnotował 650 000 unikalnych pobrań. Oznacza to ponad jedno pobranie na minutę, co stanowi najlepszy dowód prostoty, elastyczności i niezawodności tego produktu. Wersja 10 została wyposażona w ponad 150 nowych funkcji i rozszerzeń, takich jak efektywna obsługa sieciowych pamięci masowych (NAS), natychmiastowe odtwarzanie danych w środowiskach obejmujących wiele maszyn wirtualnych oraz wzmocniona ochrona przed atakami typu ransomware. Wszystkie te funkcje ochrony danych sprawiają, że rozwiązanie do zarządzania danymi w chmurze (Cloud Data Management) stało się bardziej dostępne i mobilne, a ponadto można je łatwiej rozszerzać.
  • Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk stosowanych  w przedsiębiorstwach. Przyniosło to wzrost o 250% rok do roku w obszarze dużych transakcji.
  • Wśród klientów firmy Veeam znajduje się obecnie 82% firm z rankingu 500 i 69% z rankingu Global 2000. Do najważniejszych klientów należą takie przedsiębiorstwa, jak Airbus Defence & Space, Alpha Bank, Avnet, Broward County Schools (FL), Dassault Aviation, Datev, Deloitte, Engie, Hero MotoCorp, Hertz, IBM Cloud, Pernod Ricard, Penske Australia and New Zealand, Puma, Quinnipiac University, Rabobank, Royal Dutch Shell, Siemens i Wenatchee Valley College.
  • Sprzedaż licencji VUL (Veeam Universal License) wzrosła o 56% r/r. Jest to pierwsza w branży przenoszalna licencja zapewniająca elastyczność infrastruktury informatycznej i mobilność obciążeń w przedsiębiorstwach, które korzystają ze środowisk hybrydowych i wielochmurowych.
  • W 2020 r. Veeam zdobył ponad 20 nagród branżowych, w tym miejsce na liście Forbes 2020 Cloud 100 już piąty rok z rzędu. Ta prestiżowa lista jest ostateczną wersją rankingu 100 najlepszych na świecie przedsiębiorstw korzystających z chmur prywatnych. Publikuje ją magazyn Forbes we współpracy z Bessemer Venture Partners i Salesforce Ventures.
  • Umowy o współpracy technologicznej i odsprzedaży zawarte przez Veeam z firmami Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp, i Lenovo przyniosły wzrost przychodów o 16% r/r.

 


[i] Microsoft Teams at 3: Everything you need to connect with your teammates and be more productive, By Jared Spataro, Corporate Vice President for Microsoft 365;https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/03/19/microsoft-teams-3-everything-you-need-connect-teammates-be-more-productive/

[ii] Gartner, Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions, Santhosh Rao, Nik Simpson, Michael Hoeck 20 July 2020. Previous titled include Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software.

[iii]Source: IDC, Semi-Annual Software Tracker, 2020H1; Note: EMEA Data

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B Biuro prasowe
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.