Veeam ze świetnymi wynikami oraz ponowie trafia do Magicznego Kwadrantu Gartnera
Drugi kwartał 2021 r. przyniósł firmie Veeam wzrost rocznych powtarzalnych przychodów (ARR) o 26% w ujęciu rok do roku (YoY). Za stały, dwucyfrowy wzrost we wszystkich regionach działalności Veeam odpowiadają w głównej mierze zaawansowane rozwiązania do ochrony danych dla obciążeń w chmurze, wirtualnych oraz fizycznych, ochrona środowiska Kubernetes czy SaaS.
W ciągu ostatnich 18 miesięcy firma Veeam udostępniła ponad 20 nowych produktów, w tym znaczące aktualizacje, a w pierwszej połowie roku 2021 wydała kilka nowych produktów – np. Veeam Backup for Google Cloud Platform oraz Veeam Backup & Replication™ v11. Nie zamierzając zwalniać tempa rozwoju, Veeam przygotowuje się do wdrożenia kolejnych innowacji w zakresie rozwiązań chmurowych dla AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, Microsoft Office 365m, a także do pierwszej integracji Kasten K10 for Kubernetes z platformą Veeam w drugiej połowie 2021 r.
- Drugi kwartał 21 roku nie jest dla Veeam po prostu kolejnym kwartałem wzrostu. Czternasty kwartał z rzędu, w którym odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost, to wynik bezkonkurencyjny, zwłaszcza w tak niestabilnym otoczeniu globalnym. Veeam wciąż się rozwija, a nasze zaangażowanie w dostarczanie 400 000 naszych klientów prostych, elastycznych, niezawodnych i wydajnych rozwiązań do zarządzania danymi i ich ochrony jest niepodważalne – powiedział William H. Largent, dyrektor generalny (CEO) i prezes zarządu Veeam.
Najważniejsze fakty z Q2 2021:
- Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v11, wprowadzone na rynek jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w chmurze, środowiskach wirtualnych, fizycznych, SaaS i Kubernetes, zostało pobrane przez ponad 220 000 użytkowników od momentu wprowadzenia na rynek w pierwszym kwartale.
- Veeam Backup for Microsoft Office 365 odnotował 58% wzrost rok do roku w 2Q'21 - produkt został pobrany 189 tys. razy, a 6,6 mln użytkowników podpisało płatną umowę.
- Veeam kontynuuje wprowadzanie nowych funkcji i ulepszeń przeznaczonych dla środowisk korporacyjnych, co zaowocowało wzrostem liczby rezerwacji o 195% rok do roku w transakcjach o wartości ponad 1 mln USD.
- W Q2 2021 Veeam zawarł największą w swojej historii umowę z AWS, co świadczy o dalszym wzroście popularności rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w chmurze (AWS, Microsoft Azure, Google Cloud).
- Umowy zawarte przez Veeam z Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp i Lenovo wykazały 27% wzrost rok do roku.
- Veeam Universal License (VUL), pierwsza w branży przenośna licencja oferująca prostą i elastyczną subskrypcję "per workload" do ochrony wszystkich obciążeń w środowiskach lokalnych, hybrydowych i wielochmurowych, stanowiła w II kw. prawie 3/4 nowych transakcji podstawowych i odnotowała 62-procentowy wzrost rok do roku.
- Do grona klientów firmy Veeam należy obecnie 82% firm z listy Fortune 500 i 69% firm z listy Global 2000
- W czerwcu firma Veeam ogłosiła utworzenie nowego oddziału Veeam Government Solutions, Inc. (VGS). Firma VGS, z siedzibą w Waszyngtonie, oferuje kompleksowe portfolio zaufanych rozwiązań w zakresie oprogramowania do ochrony danych, które są niezależnie weryfikowane i walidowane przez zaufane agencje rządowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
Zwieńczeniem świetnych wyników Q2 2021, jest fakt, iż Veeam po raz piąty z rzędu został uznany przez Gartnera za lidera Magicznego Kwadrantu i dwa lata z rzędu zajął najwyższą pozycję pod względem zdolności do realizacji zadań. Firma odnotowała największy wzrost pod względem kompletności wizji spośród wszystkich wymienionych w zestawieniu Gartnera dostawców.
Raport obejmował analizę 12 dostawców rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w przedsiębiorstwach. Pełny raport jest dostępny tutaj: https://www.veeam.com/2021-gartner-magic-quadrant.html.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.