Komunikaty PR

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

2024-07-16  |  14:00
Biuro prasowe

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne jest odpowiednie przygotowanie do wycieczki. Warto z wyprzedzeniem zadbać o takie elementy jak wymiana walut, zakup ubezpieczenia turystycznego czy E-Winiety, dzięki którym sprawnie przejedziemy płatne odcinki zagranicznych dróg. To i wiele więcej załatwimy w aplikacji mobilnej VeloBanku.

Dobre prognozy pogody na lipiec i sierpień idą świetnie w parze z rozpędzonym sezonem urlopowym. Niezależnie od tego, czy wolimy zwiedzać, uprawiać sport albo zwyczajnie odpoczywać na leżaku, naszym wyjazdom zazwyczaj towarzyszy gorączka przygotowań. VeloBank, ze swoją wypełnioną po brzegi funkcjonalnościami aplikacją, przychodzi z pomocą każdemu, kto planuje dalszą lub bliższą wycieczkę.

VeloBank weź ze sobą za granicę

Bezpieczeństwo w podróży jest kluczem do udanego urlopu. Niestety w trasie może spotkać nas wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zamiast tracić czas na poszukiwanie polisy w punktach ubezpieczeniowych, wystarczy wyciągnąć telefon i kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej VeloBanku zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Wyprawa. Możliwy jest wybór odpowiedniego wariantu polisy lub dostosowanie zakresu ubezpieczenia, które obejmuje koszty anulowania podróży i ochronę w przypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych za granicą.

Wyposażeni w polisę Bezpieczna Wyprawa możemy ruszać na szlak. Co jednak, kiedy przyjdzie nam płacić za autostrady w Czechach, na Słowacji, Węgrzech lub w Słowenii? Na to pytanie również odpowiada aplikacja VeloBanku. Znaleźć w niej można opcję E-Winiety, która umożliwia zakup i korzystanie z przejazdów na zagranicznych drogach.

Kiedy już znajdziemy się za granicą niezbędne będą inne waluty. Klienci VeloBanku nie muszą w pośpiechu poszukiwać najbliższego kantoru, który często może nas zaskoczyć niekorzystnym kursem wymiany lub dodatkową prowizją. Wystarczy sięgnąć do kieszeni po smartfon i skorzystać z VeloKantoru. Rozbudowywana systematycznie oferta dziś pozwala na zakup aż 8 walut w appce bankowej – EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK. Dodatkowo klienci, którzy mają konto walutowe w danej walucie, mogą podłączyć pod nie swoją kartę debetową i w ten sposób dokonywać płatności, ponieważ karta automatycznie ją rozpozna i pobierze środki z właściwego konta.

Kiedy nasi klienci chcą wypocząć na urlopie, aplikacja VeloBanku ma „pełne ręce roboty”. Skupiając się na idei mobile first, przygotowaliśmy wielofunkcyjne narzędzie, które na kilka kliknięć pozwala zrealizować podstawowe operacje. A zgodnie z ideą beyond banking dorzuciliśmy do aplikacji takie funkcjonalności, że niezależnie czy zdecydujemy się na pobyt za granicą, czy zostaniemy w kraju, każdego dnia będzie nam służyć pomocą i wygodnymi opcjami ułatwiającymi wypoczynek. Polisa ubezpieczeniowa, E-Winiety czy cyfrowy kantor to tylko ułamek jej możliwości. Z VeloBankiem w telefonie wypoczynek może wejść na zupełnie nowy poziom komfortu – podkreśla Marta Dałkiewicz, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.

Urlop w Polsce z bankiem w telefonie

Nie tylko zagraniczna wycieczka jest dobrym pomysłem na lato. Polska to niezwykle piękny kraj, w którym każdy z urlopowiczów znajdzie coś dla siebie. Ważne, by być przygotowanym na każdą sytuację i nie tracić czasu na sprawy, które pomoże rozwiązać VeloBank w telefonie.

Podróżujący samochodem na pewno docenią obecną w appce możliwość automatycznych płatności za autostrady, która doskonale sprawdza się na drogach krajowych, usprawniając podróż i oszczędzając cenny czas kierowcy i jego bliskich. Gdy trafimy już do miejscowości jaką będziemy chcieli zwiedzić, nieocenionym wsparciem będzie opcja płatności za parkowanie. Zamiast biegać w poszukiwaniu parkometru pozostanie nam kilka kliknięć, a resztą zajmie się aplikacja VeloBanku.

W trakcie wakacji w Polsce na pewno przyjdzie nam przemieszczać się nie tylko samochodem. Każdy kto wybiera komunikację miejską będzie mile zaskoczony tym, że jego appka może pomóc również w zakupie biletów. Dzięki tej usłudze można je nabyć przed zalogowaniem do aplikacji, a ich ceny są takie same jak w biletomacie czy kiosku. Wygodny proces pozwala na zakup nawet po wejściu do pojazdu.

Aplikację mobilną VeloBanku poznasz lepiej na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.html.

Nota prawna ubezpieczenia: Ubezpieczycielem jest TU EUROPA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie pełni rolę agenta ubezpieczeniowego, wpisanego do rejestru pośredników ubezpieczeniowych pod numerem 11254447/A. Agent działa na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń. Zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość składki uzależnione są od wybranego wariantu ubezpieczenia. Przed zakupem ubezpieczenia koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczna Wyprawa – w dokumencie znajdziesz szczegółowy zakres ochrony, ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. OWU oraz pozostałe dokumenty dostępne są na stronie banku https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia lub w placówkach VeloBanku.

Nota prawna VeloKantoru: Ofertę kantoru walutowego udostępniamy dla Ciebie, jeśli posiadasz u nas konto osobiste w złotych oraz konto walutowe w walucie, którą chcesz kupić lub sprzedać. Warunki działania kantoru oraz szczegółowe informacje o jego funkcjonalnościach znajdziesz w komunikacie oraz regulaminie kantoru walutowego. Dokumenty udostępniamy na velobank.pl i w naszych placówkach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech Biuro prasowe
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż
Bankowość VeloBank: Rodzice są przezorni, większość wnioskuje o 300+ w lipcu
2024-07-10 | 09:30

VeloBank: Rodzice są przezorni, większość wnioskuje o 300+ w lipcu

Nowy plecak, zeszyty, kredki, farby, przyrządy geometryczne, strój na WF, buty na zmianę – wydaje się, że pierwsze dni wakacji to nie czas na planowanie powrotu dziecka do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.