VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku
Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne jest odpowiednie przygotowanie do wycieczki. Warto z wyprzedzeniem zadbać o takie elementy jak wymiana walut, zakup ubezpieczenia turystycznego czy E-Winiety, dzięki którym sprawnie przejedziemy płatne odcinki zagranicznych dróg. To i wiele więcej załatwimy w aplikacji mobilnej VeloBanku.
Dobre prognozy pogody na lipiec i sierpień idą świetnie w parze z rozpędzonym sezonem urlopowym. Niezależnie od tego, czy wolimy zwiedzać, uprawiać sport albo zwyczajnie odpoczywać na leżaku, naszym wyjazdom zazwyczaj towarzyszy gorączka przygotowań. VeloBank, ze swoją wypełnioną po brzegi funkcjonalnościami aplikacją, przychodzi z pomocą każdemu, kto planuje dalszą lub bliższą wycieczkę.
VeloBank weź ze sobą za granicę
Bezpieczeństwo w podróży jest kluczem do udanego urlopu. Niestety w trasie może spotkać nas wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zamiast tracić czas na poszukiwanie polisy w punktach ubezpieczeniowych, wystarczy wyciągnąć telefon i kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej VeloBanku zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Wyprawa. Możliwy jest wybór odpowiedniego wariantu polisy lub dostosowanie zakresu ubezpieczenia, które obejmuje koszty anulowania podróży i ochronę w przypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych za granicą.
Wyposażeni w polisę Bezpieczna Wyprawa możemy ruszać na szlak. Co jednak, kiedy przyjdzie nam płacić za autostrady w Czechach, na Słowacji, Węgrzech lub w Słowenii? Na to pytanie również odpowiada aplikacja VeloBanku. Znaleźć w niej można opcję E-Winiety, która umożliwia zakup i korzystanie z przejazdów na zagranicznych drogach.
Kiedy już znajdziemy się za granicą niezbędne będą inne waluty. Klienci VeloBanku nie muszą w pośpiechu poszukiwać najbliższego kantoru, który często może nas zaskoczyć niekorzystnym kursem wymiany lub dodatkową prowizją. Wystarczy sięgnąć do kieszeni po smartfon i skorzystać z VeloKantoru. Rozbudowywana systematycznie oferta dziś pozwala na zakup aż 8 walut w appce bankowej – EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK. Dodatkowo klienci, którzy mają konto walutowe w danej walucie, mogą podłączyć pod nie swoją kartę debetową i w ten sposób dokonywać płatności, ponieważ karta automatycznie ją rozpozna i pobierze środki z właściwego konta.
– Kiedy nasi klienci chcą wypocząć na urlopie, aplikacja VeloBanku ma „pełne ręce roboty”. Skupiając się na idei mobile first, przygotowaliśmy wielofunkcyjne narzędzie, które na kilka kliknięć pozwala zrealizować podstawowe operacje. A zgodnie z ideą beyond banking dorzuciliśmy do aplikacji takie funkcjonalności, że niezależnie czy zdecydujemy się na pobyt za granicą, czy zostaniemy w kraju, każdego dnia będzie nam służyć pomocą i wygodnymi opcjami ułatwiającymi wypoczynek. Polisa ubezpieczeniowa, E-Winiety czy cyfrowy kantor to tylko ułamek jej możliwości. Z VeloBankiem w telefonie wypoczynek może wejść na zupełnie nowy poziom komfortu – podkreśla Marta Dałkiewicz, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
Urlop w Polsce z bankiem w telefonie
Nie tylko zagraniczna wycieczka jest dobrym pomysłem na lato. Polska to niezwykle piękny kraj, w którym każdy z urlopowiczów znajdzie coś dla siebie. Ważne, by być przygotowanym na każdą sytuację i nie tracić czasu na sprawy, które pomoże rozwiązać VeloBank w telefonie.
Podróżujący samochodem na pewno docenią obecną w appce możliwość automatycznych płatności za autostrady, która doskonale sprawdza się na drogach krajowych, usprawniając podróż i oszczędzając cenny czas kierowcy i jego bliskich. Gdy trafimy już do miejscowości jaką będziemy chcieli zwiedzić, nieocenionym wsparciem będzie opcja płatności za parkowanie. Zamiast biegać w poszukiwaniu parkometru pozostanie nam kilka kliknięć, a resztą zajmie się aplikacja VeloBanku.
W trakcie wakacji w Polsce na pewno przyjdzie nam przemieszczać się nie tylko samochodem. Każdy kto wybiera komunikację miejską będzie mile zaskoczony tym, że jego appka może pomóc również w zakupie biletów. Dzięki tej usłudze można je nabyć przed zalogowaniem do aplikacji, a ich ceny są takie same jak w biletomacie czy kiosku. Wygodny proces pozwala na zakup nawet po wejściu do pojazdu.
Aplikację mobilną VeloBanku poznasz lepiej na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.html.
Nota prawna ubezpieczenia: Ubezpieczycielem jest TU EUROPA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie pełni rolę agenta ubezpieczeniowego, wpisanego do rejestru pośredników ubezpieczeniowych pod numerem 11254447/A. Agent działa na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń. Zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość składki uzależnione są od wybranego wariantu ubezpieczenia. Przed zakupem ubezpieczenia koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczna Wyprawa – w dokumencie znajdziesz szczegółowy zakres ochrony, ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. OWU oraz pozostałe dokumenty dostępne są na stronie banku https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia lub w placówkach VeloBanku.
Nota prawna VeloKantoru: Ofertę kantoru walutowego udostępniamy dla Ciebie, jeśli posiadasz u nas konto osobiste w złotych oraz konto walutowe w walucie, którą chcesz kupić lub sprzedać. Warunki działania kantoru oraz szczegółowe informacje o jego funkcjonalnościach znajdziesz w komunikacie oraz regulaminie kantoru walutowego. Dokumenty udostępniamy na velobank.pl i w naszych placówkach.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.