VII Kongres Polska Chemia w innowacyjnej formule TV
VII Kongres Polska Chemia w innowacyjnej formule TV
Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) serdecznie zaprasza do udziału w VII Kongresie Polska Chemia 2020, który w tym roku już 16 września odbędzie się wyjątkowo w nowej formule telewizyjnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie www.kongrespolskachemia.pl.
Kongres Polska Chemia to najważniejsze wydarzenie w przemyśle chemicznym w Polsce i jedno z największych spotkań przemysłowych w tej części Europy. Od sześciu lat Kongres Polska Chemia cieszy się ogromnym zainteresowaniem ludzi świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki – i przede wszystkim – ważnych graczy polskiego sektora chemicznego. Każde spotkanie w ramach Kongresu Polska Chemia to czas ważnych dyskusji
o sytuacji, wyzwaniach i przyszłości całej branży. W związku z pandemią COVID-19, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich uczestników, organizatorzy zrezygnowali w tym roku ze stacjonarnej formuły wydarzenia. Polska Izba Przemysłu Chemicznego postawiła na najnowsze technologie i siódmą edycję przygotowała w wyjątkowej formule tv. Uczestnicy będą mogli zobaczyć całodzienny program telewizyjny o charakterze publicystyczno-branżowym, a dzięki interaktywnym rozwiązaniom, każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie na temat najważniejszych aspektów związanych z przemysłem chemicznym. Warto podkreślić, że dostęp do całego wydarzenia nie wiąże się z żadnymi opłatami dla uczestników.
Tematyka VII Kongresu Polska Chemia skupiać się będzie wokół trzech obszarów tematycznych: gospodarka, środowisko, człowiek. W trakcie debat i paneli będą poruszane zagadnienia, które są obecnie najważniejsze dla sektora chemicznego i całego przemysłu, uwzględniając oczywiście wpływ pandemii COVID-19. Przemysł chemiczny czeka wiele wyzwań, m.in. skutki kilkumiesięcznego zamrożenia gospodarki, intensyfikacja aktywności regulacyjnej UE i nowe trendy, które zaczynają odgrywać kluczową rolę w rozwoju Polskiej Chemii. Zagadnienia środowiskowe będą szczególnie istotne w ciągu najbliższych lat, co z pewnością przełoży się na całą gospodarkę. Poruszonych zostanie także wiele innych kwestii, takich jak: inwestycje, innowacje, kadry, transport i dystrybucja oraz technologie 4.0.
Tegoroczny Kongres Polska Chemia to ogromne multimedialne przedsięwzięcie, które nie ma nic wspólnego z tradycyjnym webinarium. Oprócz obejrzenia interesującego programu telewizyjnego, każdy będzie mógł także odwiedzić wirtualne stoiska partnerskie, pobrać aktualne informacje, a dodatkowo cały program będzie tłumaczony symultanicznie na język angielski, co daje nieograniczone możliwości dotarcia do obecnych i przyszłych partnerów
z całego świata. Warto dodać, że dla wszystkich uczestników dostępne będzie aktualne, elektroniczne wydanie Magazynu Polska Chemia i multimedialne informatory kongresowe.
Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu już 16 września 2020 r. na stronie: www.kongrespolskachemia.pl

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.