Komunikaty PR

Vintage i antyk wraca do wnętrz

2021-05-26  |  13:00
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

W dobie zero waste nasza świadomość, aby żyć odpowiedzialnie i w zgodzie z naturą stale rośnie. Kiedyś kupowanie z drugiej ręki nie kojarzyło się dobrze. Teraz większość z nas doskonale wie, że to, co już zostało wyprodukowane, może znaleźć swoje drugie życie i wcale nie trzeba sięgać po nowe produkty. Skąd wziął się taki odwrót ku vintage?

Dla niektórych zakup oryginalnych mebli to prawdziwa radość. Czy są zachowane w dobrym stanie, czy też wymagają małych poprawek, to wyeksponowanie ich we wnętrzu może wywołać prawdziwą satysfakcję. Czasami proces poszukiwania i renowacji samych artykułów może być długotrwały. Natomiast efekt końcowy z użyciem niespotykanych i nieszablonowych mebli może okazać się niesamowity i ucieszyć na lata.

Gdzie szukać unikalnych mebli i dodatków?

Fani mebli vintage i antyków wiedzą, jak szukać i gdzie szukać. Giełda staroci, pchli targ, designerskie portale i aukcje internetowe przepełnione są prawdziwymi okazjami. Takich miejsc jest z roku na rok coraz więcej.Przykładowe meble z PRL-u stały się prawdziwym hitem. Mogą być świetnym elementem aranżacji każdego wnętrza. Kultowy fotel Demure wzbogacony o welurowe obicie w żywym kolorze będzie mocnym akcentem w urządzanej przestrzeni, a klasyczny stolik kawowy o wdzięcznej nazwie Patyczak może stać się jego wiernym kompanem. Tak stylowe ikony meblarstwa współgrają nie tylko z minimalistycznym, surowym otoczeniem. Ciekawym połączeniem w pomieszczeniu jest miks stylistyki industrialnej i vintage. 

Zyskasz ponadczasowe wnętrze

Materiały użyte podczas produkcji owych mebli sprawiają, że ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Wyszukane gatunki drewna, grube skóry tapicerskie, solidne barwione szkło, to wszystko składa się na wysoką klasę wykończenia tych produktów i czyni je ponadczasowymi. Wyrazistym tego przykładem są ręcznie rzeźbione biurka z litego drewna, antyczne szafy czy biblioteczki. Kolejnym powodem, który również jest dla nas bardzo ważny w grze z używanymi meblami, jest oszczędność pieniędzy. Niekiedy ludzie też nie do końca wiedzą, co sprzedają… i możemy znaleźć perełki w naprawdę okazyjnych cenach.

– Coraz mocniej zyskuje na znaczeniu trend indywidualizmu i personalizacji. Rośnie także świadomość ekologiczna, która sprawia, że chętniej niż dawniej sięgamy po produkty z drugiej ręki. Mają one niepowtarzalny sznyt, jakość, a do tego można je przerobić tak bardzo, że tylko my będziemy mieli taki egzemplarz. Z tego też powodu tak wielu ludzi urządzających mieszkania decyduje się na meble vintage, które dostosują do własnych preferencji – mówi Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” S.A.

Przede wszystkim indywidualizm

Zwrot ku vintage to także efekt rosnącej popularności kursów renowacji mebli. Coraz więcej osób decyduje się samodzielnie przerabiać fotele, szafki czy stoły. Choć nie każdemu uda się uzyskać idealny efekt, to niedoskonałość dodaje niepowtarzalnego charakteru. Posiadanie własnoręcznie odnowionych mebli stało się synonimem indywidualizmu. I to jest właśnie powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na mieszkanie w stylu vintage.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.